Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Glapiński – bohater mimo woli?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy 8 kwietnia 2020 roku będzie dla Polaków zwyczajną datą czy czymś więcej.

      Trudno pisać notkę o wyczynach ludzi, którym odmawiało się narodowej przyzwoitości. Publicznie zrobiłem to 6 lipca 2014 roku. Kto nie wierzy niech obejrzy:

https://youtu.be/5BxBpz-3Uw0

O moim stosunku do ówczesnej Rady Polityki Pieniężnej wypowiedziałem się jasno.

      Do zwrócenia uwagi na przytoczoną datę skłoniła mnie obawa  agencji Fitch o to, czy to co się wtedy wydarzyło na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej nie stanie się metodą, która na stałe może wejść do kanonu działania polskiego rządu. Czytaj więcej tutaj...

      Dla banksterów jest to sytuacja poważna, gdyż trzy państwa Polska, Chorwacja i Rumunia próbują wyrwać się z niewoli odsetkowej. Nie wiadomo czy wkrótce nie dołączą inni. O wynalazku sprzedaży obligacji skarbowych w trybie „private placement” pisałem tutaj”Nie głosuj na banksterskiego (... cenzura) Natomiast o potrzebie czytania dokumentu „Założenia Polityki Pieniężnej na rok 2020” było kilka moich notek.Wydawać by się mogło, że powinno wystąpić chociaż elementarne zapotrzebowanie na niezwykle aktualną wiedzę. Tymczasem film z konferencji prasowej Prezesa Glapińskiego, w którym zapowiada, że NBP wreszcie zacznie przeprowadzać operacje strukturalne:

https://youtu.be/dktvlX3lpms

obejrzało zaledwie kilka setek internautów. Kto by sobie , bowiem, zawracał głowę takimi problemami jak odpowiedź na pytanie: skąd się biorą pieniądze?

     W każdym razie: aby zrozumieć to co stało się 9 kwietnia 2020 roku trzeba mieć elementarną wiedzę o tym co to jest „wykup obligacji na rynku wtórnym”. Pisałem o tym wielokrotnie. Bez tej wiedzy będzie się wypisywało głupoty.

     A to jeden mądrala napisze, że rząd „drukuje pieniądze” inny, że Morawiecki zadłużył Polskę w ciągu jednego tygodnia na kwotę 76 mld zł, a jeszcze inny napisze, że dług publiczny przekroczył 10% PKB,  ktoś nazwie to kreatywną księgowością - i zacznie niezdrowo pompować nasze emocje. I jest to „gówno prawda”. Właśnie zastosowanie wykupu przez NBP obligacji na rynku wtórnym jest metodą na to, aby ani na jotę nie wzrósł dług publiczny i obciążenia z tego wynikające. Rada Polityki Pieniężnej odblokowała martwy dotychczas artykuł 227 naszej Konstytucji mówiący o tym, że ma wyłączne prawo emisji pieniądza, a że zrobiła to stosując pokraczna metodę – no cóż taki mamy klimat.

      Co trzeba wiedzieć o operacjach strukturalnych? Są to operacje niezbędne do podtrzymania płynności sektora bankowego. Ta płynność naruszana jest w wyniku działania inflacji, wzrostu PKB i lichwy. W polskich warunkach roczne potrzeby emisyjne wynoszą około 70 – 90 mld zł. O taką kwotę powinien być zasilony nasz system bankowy. To się wydarzyło i tak zdenerwowało przydupasów banksterskiego systemu. Jest jasne, że obniżki potrzeb kredytowych na taką kwotę bankster nie odpuści. Zanosi się więc na wojnę. Powinniście więc wiedzieć, po której stronie frontu stanąć pomimo istniejących w ojczyźnie rachunków krzywd. Aby zdecydować się na „private placement” nie posiadając lotniskowców trzeba mieć trochę odwagi. Tę odwagę zarówno Radzie Polityki Pieniężnej jak i jej przewodniczącemu należy przyznać. Że pomógł koronawitus to też prawda, ale umiejętność wykorzystywania okazji też się liczy.

A teraz trochę dziegciu.

     O ile wysoko oceniam fakt odblokowania przez NBP art. 227 naszej Konstytucji i zdecydowanie się na emisję pieniądza dodatniego (positive money) o tyle stosowana przez rząd otoczka medialna towarzysząca temu wydarzeniu, to najnormalniejszy polityczny bandytyzm i test na monetarny debilizm opozycji. Ale o tym będzie w innej bajce.

No to jak? - staniecie po stronie Glapińskiego gdyby doszło co do czego.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Czyli jak wyszło?
  Dobrze, ale źle? ;-)
  Oczywiście 5*
  Ukłony
 • @Jasiek 09:28:42
  Jeśli coś nie podoba się banksterom, to dla Polski może być dobre. Chodzi o to abyśmy w tej chwili nie stracili głowy i nie dali wiary informacjom rozsiewanym za banksterskie pieniądze.
  Oni czują, że manna z nieba może się skończyć i zaczną gryźć. Zjednoczeni i przytomni damy radę.
 • Niezależność
  Jeżeli NBP należy do zrzeszenia banków centralnych i podlega przyjmowanym tam ustaleniom, jak pisał to Pan wcześniej z panem z WPS, to skutki podejmowanej decyzji Glapinskiego objawią czy decyzja jest z korzyścią dla Polaków-dystrybucja. A to dlatego że rządzący dziś, kiedy jeszcze nimi nie byli forsowali pomysł Pana Belki,a nawet to, że ci sami ludzie krążą od drzwi do drzwi już od dekad. Stąd należy zadać pytanie czy to suwerenna decyzja czy czuć tu swąd Węgierski jak Pan o tym wspomniał, albo jeszcze jakikolwiek inny, nawet siarki.
  Osobiście odnoszę wrażenie że Żydzi Polscy zorientowali się że znowu będzie z nich mięso armatnie i ratują się jak mogą aby było tak jak było. Widać że za niedługo nie będzie kim i czym rządzić.
 • @ibrahim 13:23:06
  Chyba zgadza się Pan ze mną, że mamy do czynienia z sytuacją niecodzienną. Warto to obserwować, a zwłaszcza to z czym teraz wyjdzie hasbara. Odrobina przytomności umysłu nie zaszkodzi.

  Pozdrawiam
 • Niezależność
  Lub jest to ostatnia szansa przed nowym podziałem łupów w starciu USA ChRL.
 • @ibrahim 13:23:06
  „Osobiście odnoszę wrażenie że Żydzi Polscy zorientowali się że znowu będzie z nich mięso armatnie i ratują się jak mogą aby było tak jak było. Widać że za niedługo nie będzie kim i czym rządzić.”

  Zdaje się, że trafiłeś w sedno!
 • @nikander 13:39:42
  Tak, zgadzam się z Panem, jest to sytuacja niecodzienna i zaplanowana wcześniej niż ogłoszenie prezesa Glapinskiego.
 • @ibrahim 20:14:34
  Zapis o możliwości przeprowadzania operacji strukturalnych z wykorzystaniem wykupu przez NBP obligacji na rynku wtórnym tkwi w "Założeniach polityki pieniężnej", w niezmienionej formie, od 2011 roku. Dziwi mnie zatem postawa takich "patriotów" jak Paweł Ziemiński, który stara się dyskredytować wszelka dyskusję na ten temat. Zawsze przy takich okazjach wytoczy trochę talmudycznego moczu aby sprawę obszczać. Z WPS w tych kwestiach jest nam wyraźnie nie po drodze.
  Sądzę, ze jesteśmy na dobrej drodze do polskiego pieniądza suwerennego. Rządowi coraz trudniej jest ukrywać faktu skąd wziął pieniądze na transfery socjalne. Michałowi Rachoniowi z TVPIS coraz trudniej będzie zakrzykiwać posłów cośkolwiek na ten temat wiedzących. Przypisuję sobie i konfederatom znaczącą rolę w tym przełamaniu świadomościowym.
 • @nikander 06:30:30
  Pan Paweł Ziemiński koncentruje swoją uwagę na pytaniu o suwerenność decyzji, pytając o właściciela NBP. Ponieważ nie istnieje mechanizm sprzężenia zwrotnego który w jasny sposób określiłby konsekwencje przeprowadzenia operacji strukturalnych przez prezesa Glapinskiego. Pojawia się zatem błąd systemowy dystrybucji pieniędzy w gospodarce, i teraz czy uznaniowość rządzących to zwrot ku suwerennym pieniądzom? Czy gra obliczona na finalną niekorzyść społeczeństwa? Ja naprawdę mam duże wątpliwości czy gra się z nami w otwarte karty. Stąd krytyka Pawła Ziemińskiego trafia mi do ucha.
 • @ibrahim 10:44:17
  Właśnie tym kwestiom chciałbym poświecić następną notkę.
  W każdej architekturze monetarnej występują dwa zagadnienia:
  1. wyznaczenie wielkość emisji (lub kreacji) pieniądza
  2. wybór sposobu rozproszenia emisji.
  Ten drugi problem jest zdecydowanie ważniejszy. To co się obecnie wyprawia to granda w biały dzień. Nie dość, że brak tu ujemnego sprzężenia zwrotnego to cała zabawa służy jedynie wygraniu wyborów i rozkręceniu korupcji za wasalizm na niebywałą skalę. Później to może być już potop.

  Jednak to, że został odblokowany art 227 Konstytucji jest krokiem w dobrym kierunku. To zależało od NBP i to zrobił.
 • @nikander 06:30:30
  Pisząc szanowny panie Józefie w ten sposób: : "Dziwi mnie zatem postawa takich "patriotów" jak Paweł Ziemiński, który stara się dyskredytować wszelka dyskusję na ten temat. Zawsze przy takich okazjach wytoczy trochę talmudycznego moczu aby sprawę obszczać. Z WPS w tych kwestiach jest nam wyraźnie nie po drodze" i próbując legitymizować ludzi pokroju Glapińskiego i Morawieckiego, dogadanych z Rezerwą Federalną i Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, wystawiasz sobie kompromitujące świadectwo. I pomyśleć, że traktowałem ciebie poważnie?! Ale sprawdza się praktyczna weryfikacja w chwilach przełomu. Teraz wiem na czyją stronę grasz.

  Polecam:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rothschild-Trwa-najwiekszy-eksperyment-monetarny-w-historii-7473986.html

  http://globalne-archiwum.pl/polityk-wyznal-ze-rothschildowie-kontroluja-bank-swiatowy/

  https://www.rodaknet.com/Ksiazka_Wojna_o_pieniadz._Prawdziwe_zrodla_kryzysow_finansowych_-_Song_Hongbing.pdf

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=WrA1rJCTO_E&feature=emb_logo
 • @stanislav 13:01:32
  Chłopie ogarnij się.
  Podsuwasz mi jakieś trącące naftaliną książki, które już każdy przeczytał i zapomniał miast trzymać rękę na pulsie.
  No cóż tak już Szanowny Pan ma że cokolwiek bym napisał, jaką chciałbym przybliżyć czytelnikom metodę to zawsze kogoś legitymizuję, zawsze wystawiam sobie kompromitujące świadectwo.
  Niech już tak będzie.
  Od Pana nikt się nie dowie co to takiego ten "private placement" bo jesteś Pan mało kumaty, aby to siać w narodzie. Samą nawalanką na pejsatych niewiele zwojujesz. Każdy to wie i to także jest tyleż nudne co przeciwskuteczne.
 • Nienawiść
  Normalnie można nauczyć się bluzgać.
 • @nikander 05:56:52
  Bo zagadnienia pieniężne, to problemy stare niemal jak świat. A cóż takiego nowatorskiego i " ogarniętego" jest w "twoich Koncepcjach" Józefie. Obiecuję, że jak znajdę chwilę czasu, to napiszę soje zdanie o " twojej koncepcji" uleczenia polskich finansów. Na razie poczekam aż ochłoniesz w twoim zapale nad geniuszami polskiej suwerennej bankowości - Glapińskim i Morawieckim.
 • @nikander 05:56:52
  A odnośnie tego zdania " Od Pana nikt się nie dowie co to takiego ten "private placement" bo jesteś Pan mało kumaty, aby to siać w narodzie.", to jesteś Józefie żenująco nieoryginalny w przecenianiu swojej "wiedzy".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930