Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Nowa Architektura Monetarna - split senioratu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sytuacjach rewolucyjnych musimy posłużyć się terrorem. Każdy, kto będzie odmawiał przysługującej mu dywidendy ze splitu seniortatu- zostanie zesłany do Arłamowa na koszt własny.

Rozpocznijmy, od bajeczki, bo to ostatnio staje się modne.

       Otóż jakiś mędrzec siedząc na pustyni pod abrahamowym krzakiem wymyślił,  że wszystkie gojowskie noworodki powinny być zaszczepione, aby do 18 roku życia ich organizmy nie produkowały krwi na potrzeby ich powiększających się organizmów. Hasbara miała wytłumaczyć, że to dla gojów będzie dobre. Wymyślił także, aby pobudować specjalne przybytki w których to starsi będą oddawali krew za drobną opłata a młodsi będą ją otrzymywali sposobem transfuzji – także za pewną opłatą. Goje, jak to goje – muszą słuchać „starszych i mądrzejszych”.

     Jak pomyślano tak zrobiono. System działał sprawnie aż do momentu, w którym ktoś krzyknął: a po jaką cholerę nam te szczepionki, skoro organizm dobrze sobie z tym problemem radzi sam!!!

     Czy czegoś to państwu nie przypomina?… Podmieńcie tylko w tej bajce krew na pieniądze i wszystko stanie się jasne.

Ktoś w Polsce krzyknął, że pieniądze to sobie możemy wydrukować sami i zaczęło się. Pomińmy zbędne dywagacje o tym: czy była to decyzja suwerenna czy ktoś dał zielone światło – stało się a widmo zniesienia niewoli odsetkowej jawi się jako realne.

     Spotkają się zatem na udeptanym dwie narracje: narracja hasbary i narracja narodowa. Która z nich zwycięży nie będzie zależało od tych, którzy rządzą, ale od świadomości prostego luda. Powinien on zatem wiedzieć, kiedy i pod jakimi warunkami może liczyć na stosowne profity ze „splitu senioratu”. Suweren ma prawo do stanowienia prawa i czerpania korzyści z senioratu jakim jest bicia własnej monety. Co zatem proponuje ruch „positive money” podajemy w trzech krokach:

 

1.Dotychczasowe komunikaty z narad Rady Polityki Pieniężnej są zwykle krótkie i lakoniczne. Zwykle ich treść to:

Na spotkaniu w dniu… Rada Polityki Pieniężnej postanowiła:

 1. utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie,

 2. utrzymać wielkość rezerwy cząstkowej na dotychczasowym poziomie”

Tyle bowiem, zgodnie z dokumentem „Założenia polityki pieniężnej na rok ….” Radzie Polityki pieniężnej jest i było wolno. Powracając do naszej bajeczki, RPP mogła tylko określić cenę jaką goj miał zapłacić za transfuzję.

 

2. Zmieniamy „Założenia polityki pieniężnej” aby było jej więcej wolno i aby jej decyzje były suwerenne. Podaję najważniejszą zmianę.

Stan obecny:

Operacje strukturalne

mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji, zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym.

Kredyt wekslowy

NBP może oferować kredyt wekslowy przeznaczony na refinansowanie kredytów udzielanych przez banki przedsiębiorcom. Oprocentowanie kredytu wekslowego określa stopa dyskontowa weksli.

Stan po zmianie:

Operacje strukturalne

W celu zapewnienia długoterminowej płynności sektora bankowego oraz dla przeciwdziałania tworzeniu się luki popytowej NBP przeprowadza operacje strukturalne równoważące spadek wartości nabywczej agregatu monetarnego M3 powstały na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB.

NBP będzie przeprowadzał tę operację 3 razy w ciągu roku wykorzystując wykup na rynku wtórnym obligacji skarbowych sprzedanych Bankowi Gospodarstwa Krajowego w systemie „private placement”.

Wielkość uzyskanej w ten sposób emisji przyrostowej pieniądza suwerennego ma mieć uzasadnienie w formułach emisyjnych opartych o ilościową teorię pieniądza.

Sterowanie kierunkami rozproszenia emisji przyrostowej pieniądza suwerennego.

Podstawowym instrumentem operacji dostrajających Rady Polityki Pieniężnej jest sterowanie proporcją dywidendy produkcyjnej do dywidendy konsumpcyjnej powstałych z podziału emisji przyrostowej pieniądza suwerennego.

Beneficjentami dywidendy obywatelskiej w formie dywidendy produkcyjnej są właściciele i pracownicy przedsiębiorstw prywatnych posiadających plany budowy własności pracowniczej. Niezbędnych danych ilościowych dostarcza Krajowy Rejestr Sądowy. Ewidencję indywidualnych kont pracowniczego majątku produkcyjnego prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Beneficjentami dywidendy obywatelskiej w formie dywidendy konsumpcyjnej są pozostali obywatele objęci obowiązkiem podatkowym.

Sterowanie akcjami kredytowymi.

Rada Polityki Pieniężnej steruje akcjami kredytowymi ustalając jednakowe stopy procentowe pożyczek i depozytów dla wszystkich banków komercyjnych z podziałem na kredyty konsumpcyjne i inwestycyjne.

 

3. Rada Polityki Pieniężnej będzie miała zdecydowanie więcej do roboty, a komunikat po naradzie (w najbardziej zwięzłej) formie będzie miał postać jak poniżej:

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dniu… Postanawia:

 1. Utrzymać stopy pożyczek konsumpcyjnych i inwestycyjnych na dotychczasowym poziomie.

 2. Wyznacza emisję przyrostową pieniądza suwerennego w kwocie 20 mld zł według osiągniętych parametrów inflacji i wzrostu PKB w miesiącach od stycznia do kwietnia br.

 3. Przejąć od banków komercyjnych w ramach nacjonalizacji waluty wykreowanej na poczet długu na kwotę 10 mld zł.

 4. Zlecić emisję przyrostową na łączną kwotę 30 mld zł poprzez sprzedaż obligacji skarbowych Bankowi Gospodarstwa Krajowego w trybie private placement.

 5. Przekazać emisję przyrostową do gospodarki w formie:

  1. dywidendy produkcyjnej o jednostkowej wartości 2 000 zł. dla 6 300 000 osób uprawnionych za pośrednictwem banku gospodarstwa krajowego.

  2. dywidendy konsumpcyjnej w kwocie 500 zł. dla 16 100 000 osób uprawnionych - za pośrednictwem systemu podatkowego i ubezpieczeniowego.

     A co będzie ze szczepionką/lichwą wymyśloną pod abrahamowym krzakiem? Niektórym będzie się ciężko przyzwyczaić. Przecież transfuzja to taki przyjemny zabieg…

      W sytuacjach rewolucyjnych musimy posłużyć się – jak to zwykle bywa – terrorem. Każdy, kto w jakikolwiek sposób będzie przeciwstawiał się konieczności przeprowadzania operacji strukturalnych przez NBP i odmawiał przysługującej mu dywidendy - zostanie zesłany do Arłamowa na koszt własny.

KOMENTARZE

 • @dolby 08:42:19
  A co? - pomarzyć nie można...
 • Dotychczasowy brak komentarzy
  mogę tłumaczyć jedynie Waszym głębokim rozczarowaniem: dostalibyście bez łaski to, co obecnie dostajecie z pisowską łaską.
  No i o czym by tu gadać gdy skończyły się : chłop plus, baba plus, pies plus, kot plus, świnia plus itd... O czym mógłby Duda pleść po wiecach.

  Naród odzyska suwerenność dopiero wtedy gdy to zrozumie i gdy dostrzeże efekty wtórne. Ani godziny wcześniej.
 • Izabela Litwin
  Pani Izabela Litwin która pochodzi z Pana stajni twierdzi że pytanie o druk pieniadza należy kierować do USA, inaczej wojna!
  https://youtu.be/oC3KnAgGVlg
 • @ibrahim 14:32:00
  Film jest z października 2018 roku. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Nie oznacza to jednak, że banksteria nie podejmie próby "aby było tak jak było".
 • @nikander 13:01:10
  Dzisiaj rozmawiałem z moim bliskim kolega ,bawarczykiem (celowo nie pisze Niemcem) i powiedział do mnie tak: co Ty chcesz ,czego narzekasz stale , masz dom , pieniądze, zdrowie , o co ci chodzi , jaka suwerenność, chcesz mieszkaj w Monachium chcesz mieszkaj w Wiedniu. Daj sobie wreszcie spokój z tą Polska .Komu Ona potrzebna ,przecież wy Polacy jej nawet nie chcecie.
 • ;) Ja piszę lepsze bajki, ale niech będzie ... bo tak się składa, że
  dzisiaj w wyniku pandemii, wszyscy dostali świrusa i wszędzie jest pełno pieniędzy. W Kanadzie też taką samą sztuczkę znają, do tego nawet nie stosują rezerwy cząstkowej.

  Wszyscy przymusowo niepracujący dostają $2000 miesięcznie, nawet studenci coś dostają, bo nie mogą pracować latem w wyniku świrusa.

  A czemu tak jest? Bo jest taka zmowa bankowa , która nazywa się MFW.
  Do tej zmowy należą prawie wszystkie państwa. W wyniku tej zmowy
  każdy może kupić walutę każdego, są do tego nawet ceny!
  1zlp do 1USD=
  albo1 CND do 1 € =
  albo 1CND do 1 USD=
  i ponieważ istnieją umowy, kooperacje, turystyka i inne takie, to ci co pilnują porządku w krajowych bankach centralnych muszą ciągle sprawdzać czy te relacje się drastycznie nie zmieniają.

  Bo jeżeli 1 CND będzie wynosił 1/2 USD to wszyscy czarni co dzisiaj protestują na ulicach, przyjadą do Kanady na zakupy kanadyjskiej marychy i amerykańscy hodujący marychą swojej nie sprzedadzą.

  Może być odwrotnie, że 1CND = 1 USD, wtedy kanadyjscy Indianie wykupią amerykańskie papierosy, będą nimi handlować i kanadyjski monopol nic nie zarobi.*

  *przykłady autentyczne z przeszłości.
 • @Anna-PK 15:43:49
  A już myślałem że zaproponuje Pani nowe zapisy w dokumencie "Założenia polityki pieniężnej"
 • @rowszan 15:03:05
  Niestety, ale sporo w tym prawdy.
 • @nikander 17:13:59 Ja czekam aż ktoś napisze jak owocują
  te rozwiązania nowej polityki pieniężnej. Jakie są widoczne efekty; czy rosną tak jak grzyby po deszczu domki jednorodzinne, czy pojawiły się nowe biznesy, nowe ciekawe propozycje inwestycji użytku publicznego, itp. Przecież chodzi o skok i wzrost gospodarczy. A jak się mają ceny, czy rosną, czy nie?
 • @Anna-PK 17:56:44
  Istotnie, zapomniałem dodać, że jest to robota dla osób o heurystycznym pomyślunku a nie kanadyjskiej gąski.
 • @nikander 18:05:19 Nie to nie jest heurystyka, tylko jest to
  strategia polityki gospodarczej danego kraju. Moje myślenie nie ma tu nic do rzeczy, trzeba znać przepisy polityki fiskalnej, gdzie jedną ręką dają pieniądze i czy aby drugą ich nie zabierają.
  A kanadyjskie gęsi mają się dobrze. Wszędzie ich pełno.
  https://www.allaboutbirds.org/guide/noindex/photo/59953191-1280px.jpg
 • @Anna-PK 18:20:08
  Muszę szanowną Panią zapewnić, że przepisy tłumaczone z hebrajskiego to znam i to aż za dobrze i g..one mnie obchodzą. Jeśli Pani wypisuje, że są tu potrzebne przepisy polityki fiskalnej, to dowodzi, że jest Pani gęsią kukurydzianą. Polskie gęsi owsiane są bardziej kumate i nie robią błędów kardynalnych. My mamy stworzyć i nowe i polskie. Dla Pani już zarezerwowałem pobyt w Arłamowie. To były ośrodek rządowy więc są tam wszelkie wygody.
 • @nikander 18:38:51 To nie ma przepisów podatkowych?
  //My mamy stworzyć i nowe i polskie.// Kiedy?

  //Stawka podstawowa – standardowa stawka podatku VAT stosowana na towary i usługi, względem których nie przewidziano preferencji podatkowych. W Unii Europejskiej stawka podstawowa nie może być niższa niż 15% (w Polsce do 31 grudnia 2010 r. 22%, od 1 stycznia 2011 – 23%).//

  //KANADA ma połączenie federalnego i regionalnego podatku VAT i podatek federalny jest naliczany według stawki 5% --- plus prowincjonalny podatek od sprzedaży w wysokości około 8% w większości wynosi około 13 %//
  // VAT jest pobierany od dostaw towarów i usług zakupionych w Kanadzie i obejmuje większość produktów, z wyłączeniem pewnych zasadniczych politycznie wrażliwych, takich jak artykuły spożywcze, artykuły dziecięce, wynajem mieszkalny, usługi medyczne i także usługi finansowe. //
 • @Anna-PK 19:01:39
  Czy w Kanadzie za zawsze musi być "dziadek o chlebie babka o niebie"? Chyba pomyliła Pani notki.
 • @nikander 18:38:51 A Pan zdaje się nie wie co to jest polityka
  fiskalna, skoro pisze: // przepisy tłumaczone z hebrajskiego to znam i to aż za dobrze i g..one mnie obchodzą. Jeśli Pani wypisuje, że są tu potrzebne przepisy polityki fiskalnej, to dowodzi, że jest Pani gęsią kukurydzianą.//

  Podaję więc definicję. Być może tłumaczona z hebrajskiego, ale w Polsce jest stosowana.
  Polityka fiskalna (łac. fiscus “koszyk lub skrzyneczka z wikliny do przechowywania pieniędzy") – ogół działań państwa polegających na wykorzystaniu szeregu instrumentów fiskalnych, takich jak podatki i inne daniny publiczne, wydatki, deficyt publiczny, dług publiczny, udzielane gwarancje i poręczenia kredytowe dla podmiotów gospodarczych, wpływających na budżet państwa w celu osiągnięcia określonych celów fiskalnych i pozafiskalnych[1].
  Polityka fiskalna obok polityki pieniężnej i polityki kursu walutowego jest jedną z głównych polityk makroekonomicznych.
  Kształt polityki fiskalnej wyznaczany jest przez władze fiskalne, do których zalicza się: parlament, rząd, ministra finansów, aparat skarbowy.
 • @Anna-PK 19:14:51
  No to czytaj Kobito co wklejasz.
  "...Polityka fiskalna obok polityki pieniężnej i polityki kursu walutowego jest jedną z głównych polityk makroekonomicznych. ..."
  Chcę Panią poinformować, bo notki Pani nie czytała, że akurat jest ona o polityce pieniężnej. Akurat polityka kursu walutowego w Polsce jest sprawą drugorzędną, gdyż stosujemy strategie celu inflacyjnego.
 • @nikander 19:24:48 Ja pytam o politykę fiskalną! W którym miejscu
  Pan wyczytał pytanie o kursie walutowym?
  // Jeśli Pani wypisuje, że są tu potrzebne przepisy polityki fiskalnej, to dowodzi, że jest Pani gęsią kukurydzianą//

  Zdaje się, że Pan unika odpowiedzi i chce mnie zbyć byle czym. A strategia kursu walutowego jest ważna w handlu międzynarodowym i w turystyce. Strategia celu inflacyjnego wynika i jest zależna od wzrostu gospodarczego. W Kanadzie nie tylko gęsi ale też kaczki to dobrze wiedzą.

  https://www.ducks.ca/assets/2015/09/ducks-image.jpg
 • Wybory
  Chcę ochłodzić klimat powstały po operacjach strukturalnych P. Glapinskiego, a dokładniej na rozdawnictwo którego celem jest wg Pana Józefa Kamyckiego wygranie wyborów, będę się podpierał znanym cytatem Pana Kaczyńskiego z Izraela w którym mówił "że rządy się zmieniają to polityka się państwa Polskiego nie zmieni", kropką nad i będzie już sam kandydat Trzaskowski który mówi że wygląda jak Polak.
  Polecam obejrzeć. https://twitter.com/ArturStelmasiak/status/1261320028642775040?s=08
  Zamieszczam to trochę pół żartem pół serio.
  Sytuacja po Covid może być także powodem do zakonczenia emisji pieniądza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930