Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Dej_bata na prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I czego więcej można się było spodziewać po debacie dla której pytania ustawiali sztabowcy Dudy.

        No to TVPIS będzie mógł odfajkować, że wywiązał się ze swojego statutowego obowiązku, który nałożyła nań misja medium publicznego. Zorganizował debatę.

       Ponieważ dla nikogo nie było żadnej wątpliwości, że będzie to jakiś tam rodzaj wojny w kisielu publika dopisała. Jeśli wierzyć doniesieniom, to oglądało to widowisko prawie 8 milionów ludzi. Oglądnąłem i ja chociaż musiałem bardzo dzielnie walczyć z ciężarem powiek. Prawdę mówiąc byłem ciekaw jak poszczególni kandydaci będą uciekali od pytań zadawanych przez – wiernego aż do bólu – Michała Adamczyka. Niczego więcej nie spodziewałem się po debacie do której pytania przygotowali sztabowcy Dudy.

     Kandydaci z pokorą przyjęli warunki podyktowane przez tegoż Adamczyka i przynajmniej jedno zdanie osadzali w temacie. No cóż: perspektywa wyrzucenia ze studia najwyraźniej zadziałała. Jednak starali się jak mogli aby nie doprowadzać publiki do mdłości nieustannym wałkowaniem tematem LGTB.

     Piszę tę notkę, bo może jakieś medium prywatne jednak się zdecyduje i spróbuje zorganizować coś co nie obrażałoby inteligencji Polaków. Jako że prezydent jest strażnikiem konstytucji osadziłbym pytania w jej zapisach. Pytania mogłyby być następujące:

 

1. Art. 4 Konstytucji mówi:

1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. „

Pytanie brzmi:  które z zablokowanych a przynależnych narodowi form bezpośredniego sprawowania władzy przywróci pan gdy obejmie prezydenturę?

      No muszę powiedzieć, ze zapunktował u mnie Marek Jakubiak. Pośpiesznie wypowiedziane i tonące w pośpiechu słowo WIR było chyba jedynym zahaczeniem o kwestie ustrojowe. Dla niewtajemniczonych podam, że jest to skrót od takich instrumentów demokracji bezpośredniej jak weto ludowe, inicjatywa obywatelska, referendum. Te instrumenty pochodzące ze szwajcarskiego ustroju politycznego próbuje zaszczepić na naszym gruncie prof. Mirosław Matyja.

      Oczywiście WIR nie wyczerpuje wszystkich możliwości wciągnięcia obywateli do bezpośredniego sprawowania władzy. Warto byłoby poznać cóż to w tym temacie mają w zanadrzu sztaby wyborcze poszczególnych kandydatów.

 

2. Art. 20 Konstytucji mówi:

Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.

Pytanie brzmi:  jaki jest pana stosunek do procesu deproletaryzacji będącej podstawowym elementem społecznej gospodarki rynkowej w nordyckim i nadreńskim modelu kapitalizmu?

Pytanie uzupełniające dla posłów obnoszących się ze stoją katolickością: Jaki jest pana stosunek do treści encykliki Quadragesimo anno a zwłaszcza do jej akapitu 65?

"65. Jednakowoż ze względu na obecne stosunki społeczne uważamy za bardzo wskazane, by umowa o najem pracy była w granicach możliwości uzupełniana umową spółkową, co już w różnych formach zaczęto praktykować z niemałym pożytkiem tak pracowników, jak właścicieli. W taki to sposób robotnicy i urzędnicy otrzymują udział we własności lub zarządzie przedsiębiorstwa, albo też w jakiś sposób uczestniczą w jego zyskach."

       Po odpowiedzi na te pytania uzyskali byśmy pogląd na to, który z kandydatów ma intencje wprowadzenia u nas prawdziwej społecznej gospodarki rynkowej, a który jest za utrzymaniem i pogłębianiem zasad gospodarki folwarcznej.

Tu redaktor Adamczyk mógłby wykorzystać swój patent dopowiadania do pytania: ale proszę konkretnie bez obwijania w bawełnę – tak, lub nie.

 

3. Art. 227 Konstytucji mówi:

1. Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza ...”

Pytanie brzmi wyjątkowo prosto:   skąd się biorą pieniądze?

Co jak co, ale kandydat na prezydenta powinien znać odpowiedź na to pytanie.

     I na kogo tu głosować? Żaden z kandydatów nawet nie próbował obalić mitu o doskonałej kondycji gospodarki i uszczelnieniu VAT-u jako źródeł finansowania transferów społecznych. Była ku temu okazja ,gdy poruszono kwestię wprowadzenia euro. Jednak, żeby żaden z kandydatów nie wiedział, że rząd od kilku lat (kiedyś po cichu teraz oficjalnie) korzystał z – jak się to oficjalnie nazywa – operacji strukturalnej polegającej wykupie przez NBP obligacji na rynku wtórnym – to już za wiele jak na moją tolerancję służenia banksteri. Przecież wystarczy nakłuć szpilką i pęka balon PISowskiej propagandy. Nikt tego tematu nie porusza i to jest przerażające.

     Może jednak któraś z prywatnych telewizja da_bata kandydatom i ich sztabom wyborczym.

28 czerwca daję sobie dzień wolnego. Na wybory to poszedłbym z chęcią. Plebiscyt czyli głosowanie mam tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

 

KOMENTARZE

 • Najsłabszą stroną dzisiejszej debaty były pytania. Były one oderwane zarówno od funkcji prezydenta, jak i jego możliwości.
  Mamy do porównania dwie debaty: poprzednią i tą. Są one prawie identyczne. Większość pytań jakie tutaj padły nie miała związku z kompetencjami prezydenta, a polityką rządu. Od razu widać, że inspiratorem tego wydarzenia był specjalista od marketingu, widzowie mieli wybrać ładniejszego i pięknie mówiącego kandydata. Jest to przykład debaty, która przeprowadzana jest w krajach z systemem prezydenckim, jak np. USA. W Polsce mamy system parlamentarny, więc to co zobaczyliśmy w Telewizji Polskiej nie wpłynie znacząco na dotychczasowe nastroje polityczne wyborców.
 • Warto o tym pamiętać!
  Dowód zdrady państwa - tak głosował POPiS:
  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
  Układ POPiS-owy oddaje Polskę obcym!
 • @kula Lis 69 07:15:48
  Skoro już angażujemy tak duże środki w legitymację władzy prezydenta to chciałoby się aby kampania wyborcza przypominała walkę tytanów o sprawy fundamentalne. Ro co mamy to można tylko nazwać podsrywajkami.
  Jednak jaka telewizja taka debata. Sądzę, ze kandydatów stać byłoby na więcej.
  Pozdrawiam.
 • @kula Lis 69 07:15:48
  Wprost przeciwnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Formuła "debaty", będąca przepytywaniem, nie jest stosowna,
  ale pytania były jak najbardziej na miejscu.

  Mnie interesuje, który z kandydatów podpisuje się pod obowiązkiem szczepień, a który nie.
 • @nikander 08:24:06
  Skandaliczne jest TO, iż kandydaci mogą sobie pozwolić na nieodpowiadanie na pytania.

  Świadczy to źle o społeczeństwie, w którym kandydat opowiadający dyrdymałki, zamiast odpowiedzi, nie jest spalony.

  Debata winna wyglądać tak, iż redaktor zadaje pytania, a kandydaci mogą jednie pokazać łapkę w górę, lub dół.
 • @interesariusz z PL 09:32:43
  Skandaliczne jest to, że redaktor prowadzący zachowuje się jak śledczy.
 • @nikander 08:24:06 Trzaskowski, to Kidawa w spodniach.
  Pomiot ubeckoesbecki i żyd Trzaskowski nie odpowiedział konkretnie na żadne z zadanych pytań. Jak cała Targowica lawirował odpowiedziami, nie na temat. On jako PO=liglota przeczytał wszystkie "dzieła" Geremka w oryginale , w jidisz i PO hebrajsku ; a "miłość" do Polski i Polaków , wyssał z "mlekiem" tego swojego ojca chrzestnego! Trzaskowski i pedalska ciota Biedroń wypadli najsłabiej, nie odpowiadali na pytania i atakowali personalnie innych, szczególnie PAD i dziennikarza za dobór pytań. Odnośnie wczorajszej debaty kandydatów .... właściwie najważniejsze wydarzyło się po niej. Wszyscy kandydaci oprócz jednego po debacie przeszli na ściankę TVP by chwilę porozmawiać z dziennikarzami i odnieść się do debaty. Oglądało to 7,5 miliona ludzi czyli potencjalny elektorat. Trzaskowski był jedynym kandydatem który ten elektorat olał nie biorąc w tym udziału. To wiele mówi o samym kandydacie i nawet jeśli pojedzie do każdej wioski czy miasteczka to tym swoim zachowaniem właśnie pokazał, że to wszystko totalna ściema. Trzaskowski poszedł na ustawkę pod budynkiem i mówił tylko do spędzonych tam zwolenników. Tym swoim zachowaniem pokazał totalną pogardę do widzów TVP, którzy tak jak wiele milionów innych płacą podatki, mają prawo głosu i prawo do własnego myślenia. Jak się to jeszcze połączy z tym kto stał za plecami Trzaskowskiego to obraz jest dopełniony. Debata wykazała, że kandydat PO KO nie nadaje się na prezydenta kraju. Wizerunkowo PAD zyskał, dobrze wypadli Jakubiak czy Piotrowski słabiej Kosiniak i Bosak. Dużo stracił w moich oczach Bosak podając mu rękę.
 • @kula Lis 69 10:54:53
  Sądzę, że ciekawa może być debata jeden na jeden przed drugą turą wyborów o ile do niej dojdzie. Mnie jedynie szkoda tego czasu, który mógłby uskrzydlić jakieś bardziej fundamentalne idee. Duda wygra w cuglach ale tylko ze względu na brak programowej inicjatywy.
  Na Trzaskowskiego to doprawdy szkoda słów.
 • @nikander 11:28:33
  Trudne pytania i brak odpowiedzi ze strony Trzaskowskiego, Biedronia, Kamysza, Bosaka, szkoda pieniędzy wtedy na debatę. Debata była na poziom umysłowy tych panów.
 • @nikander 11:28:33 pzdr..
  https://wpolityce.pl/polityka/505233-turczynowicz-kieryllo-krytykuje-prezydenta-za-lgbt Poprzez partię Gowina - POpaprańcy i ludzie Tuska poumieszczali swoje „konie trojańskie” . Ta kobitka to typowy przykład takiego agenta rozsadzającego od środka Prawicę. Jej podszepty Gowinowi do uszka o przełożeniu wyborów o perspektywie koalicji z TOTALNYMI itd. itp.miały na celu wprowadzenie chaosu i destrukcji. Ktoś rozpoznał żmiję i ją zneutralizował a przecież cała warsiawka wie, że żydówkaTurczynowicz i jej mężulek to kumple Giertycha i całej tej prawniczej złodziejskiej paczki od kamienic.
 • @interesariusz z PL 09:30:05
  Jest taki portal Interia. Można się z niego dowiedzieć, że prez. Duda chce dobrowolności szczepień. Proszę zapytać ekspozyturę WHO na Polskę-pana Szumowskiego czy nadal ma zamiar forsować zastrzyki z aluminium i rtęci? Trzaskowski domagał się od prez. Dudy informacji - kiedy zakończy się epidemia. Gdyby Trzaskowski był prezydentem, to powiedziałby dokładnie którego miesiąca, dnia i godziny to nastąpi.
 • @nikander 11:28:33
  Bańka pękła. Trzaskowski, zły i skrzywiony, przegrał tę debatę. Duda wytrzymał ataki, nie dał się sprowokować. W tle dziwne i szokujące postawy innych kandydatów.
  https://wpolityce.pl/polityka/505214-banka-pekla-trzaskowski-zly-i-skrzywiony-przegral-debate

  Ps..No i co temu Trzaskowskiemu tak dziwnie błyszczą się oczy? czyżby brał? Trzaskowski przegrał z kretesem akurat w tej telewizji, którą chce zlikwidować. Przepiękna kompromitacja. To musi boleć. Trzaskowski to neo-Tusk - leniwy, niekompetentny (nawet w sprawach zagranicznych), wyszczekany arogant, który mógłby błyszczeć tylko w warunkach medialnego monopolu. Dlatego chce zlikwidować TVP. Hucpa totalnego oszusta Trzaskowskiego, to usiłowanie ukrycia realizacji programu ‘ABY BYŁO JAK BYŁO ” pod sprzedażą NARRACJI ;” JESTEM ZA A NAWET PRZECIW ” . Tej hucpy Polacy nie kupią. A Bosaka należałoby przebrać w trykot baletowy, bo w garniturze prezentuje się sztucznie. Bosak to miękka faja z pedalskimi ustami i tyle.
 • @nikander 11:28:33
  Jak się internet dowie, że to Trzaskowski wprowadzał ACTA i ACTA 2 to go znienawidzi. Był przecież ministrem cyfryzacji. Najlepszy był Duda i Jakubiak, Trzaskowski gębą zła, wściekły jak pies, pedalska ciota Biedroń strasznie nieszczęśliwy, Hołownia pustostan, Bosak uszczypliwy. Podobał mi się też pan Piotrowski, Tanajno zadymiarz. Trzaskowski jest zły na współpracowników (na Pytla). Mieli wykraść pytania na debatę. Wykradli i on się do nich przygotował. A wczoraj okazało się, że to nie te pytania. Więc odpowiadał na tamte. Trzaskowski jest beznadziejny on o tym wie, ten zły wzrok i obelżywy język, ta buta. To tylko głęboko amoralnym może się podobać. Jako człowiek odpad genetyczny. “Szwadrony Trzaskowskiego”. Kogo i po co szkoli Warszawa?
  https://zyciestolicy.com.pl/szwadrony-trzaskowskiego-kogo-i-po-co-szkoli-warszawa/
 • @ Autor - 5*
  DK

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930