Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wybory – Polska w okowach neobolszewizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli nic się nie zmieni to sparaliżuje nas obstrukcja parlamentarna (a może i prezydencka) i będziemy na prostej drodze do kolejnego przewrotu majowego.

       Gdyby tak – czego nikomu nie radzę – próbować wytłumaczyć Prezydentowi Dudzie, że jest trybikiem bolszewickiego systemy sprawowania władzy, z pewnością drzwi do osobistych kłopotów otworzyłyby się na oścież. Nikt bowiem nie chciałby być porównywani do oprychów, którzy (jak to się przed wojną mówiło) sfuszerowali rewolucję październikową.

      Rozmawiałem kiedyś z Polką deputowaną do parlamentu norweskiego. Między innymi  zadałem jej takie pytanie: a wy też tak się tam kłócicie jak i my?Otrzymałem odpowiedź: wykłócamy się ale trochę mniej, bo u nas ustawy przechodzą na zasadzie konsensusu. Powrócę do tego w części prognostycznej ale najpierw zdefiniuje ten neobelszewizm.

Jak rozpoznać polskiego bolszewika?

      Otóż jest to członek PiSu, który marudzi, że opozycja nie daje mu "rzondzić". Swoje biadolenie wywodzi z tego, że oto naród w drodze demokratycznych wyborów „udzielił im mandatu do rządzenia”. Tym facetom tak samo popier_oliło się w główkach jak bolszewikom, którzy przyjęli, że jeden głos bolszie (więcej) daje prawo postawienia kogoś pad stienku (pod ścianą do rozwałki).Oczywiście, aby pisowski bolszewik mógł sprawować władzę w majestacie prawa musi cośkolwiek pomajstrować przy konstytucji.

Artykuł, bowiem, 4 naszej Konstytucji stanowi:

1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

      Ktoś w pisowskim politbiurze zadecydował, że naród się nie zorientuje gdy po cichu zabierze mu się te zabawki czyli możliwość „bezpośredniego sprawowania władzy”. Oczywiście hasbara poszuka stosownych argumentów, aby ciemnemu ludowi wytłumaczyć jakie w tym zapisie tkwią nieszczęścia.

       Neobolszewizm już zaowocował obstrukcją parlamentarną w Senacie, co jest raczej objawem zdrowia niż warcholstwa. Niestety, ale pewien przystojniaczek z Żoliborza jest za głupi aby to zrozumieć a z nim ponad 70% Podkarpacia. Obstrukcja parlamentarna jest zawsze skutkiem a nie przyczyną – nigdy odwrotnie.

     Jest wiele pomysłów na to aby przywrócić instytucje bezpośredniego sprawowania władzy przez naród - przynajmniej w obszarze władzy ustawodawczej. Do opinii publicznej przebija się WIR będący – zrobioną przez prof. Mirosława Matyję – adaptacja modelu demokracji szwajcarskiej. KoReUs także przedstawia swoje propozycje: https://nikander.neon24.pl/post/156118,wybory-w-spolecznosci-neon24

     Ani od Dudy ani od Trzaskowskiego nie słyszę, aby mieli i forsowali jakiś pomysł na odejście od bolszewizmu i chcieli zastosować w Polsce procedowanie ustaw z przymusem osiągnięcia konsensusu pomiędzy głównymi siłami kształtowania interesów partykularnych.

Nie jest to trudne. Wystarczy ruszyć d… i zobaczyć jak z tym problemem radzą sobie Niemcy, Norwegowie, Holendrzy czy Szwedzi.

     Jeśli nic się nie zmieni to sparaliżuje nas obstrukcja parlamentarna (a może i prezydencka)  i będziemy na prostej drodze do kolejnego przewrotu majowego.

      Zatem Szanowny Wyborco. Rozważnie bacz czy czasem nie wybierasz kolejnego neobolszewika na prezydencki stolec.  Nie przykładaj do tego swojej ręki. Demokracja fasadowa obejdzie się bez Ciebie.

KOMENTARZE

 • "Neobolszewizm...
  ---------------
  "Neobolszewizm już zaowocował obstrukcją parlamentarną w Senacie, co jest raczej objawem zdrowia niż warcholstwa."
  ---------------
  Niby kto obsadził senatorskie ławy - czy nie magdalenkowa ferajna - podobnie jak obsadziła ona sejmowe ławy - gabinety rządowe?
  ---------------
  "Nie jest to trudne. Wystarczy ruszyć d… i zobaczyć jak z tym problemem radzą sobie Niemcy, Norwegowie, Holendrzy czy Szwedzi."
  ---------------
  Tak sobie radzą, że niedługo ich tam nie będzie - zostaną tylko groby po ich przodkach - bo po nich samych - niekoniecznie.
  Wniosek?
  Wtedy się czarci pomiot cieszy najbardziej, kiedy ludzie stworzeni przez Boga - uważają ich za idiotów.
 • @ Autor - 5*
  "Ani od Dudy ani od Trzaskowskiego nie słyszę, aby mieli i forsowali jakiś pomysł na odejście od bolszewizmu i chcieli zastosować w Polsce procedowanie ustaw z przymusem osiągnięcia konsensusu pomiędzy głównymi siłami kształtowania interesów partykularnych."

  Ależ ten konsensus jest już dawno osiągnięty:

  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
 • @Rzeczpospolita 22:12:37
  No rzeczywiście. Zapomniałem!
  Pozdrawiam
 • @nikander 22:21:38
  Być może w notce nie wybrzmiało to mocno, że oskarżam system a nie tylko PiS. Zamiast propozycji reform będziemy mieli festiwal ochłapów z pańskiego stołu. Czarno to widzę.
 • @nikander 08:43:48
  Jak widać po pałowaniu tekstu Polakatolicy murem za demokracją fasadową.
  Po co myśleć - nie ma potrzeby, koń ma wielki łeb niech myśli. A Polakatolik zamiast łeb sobie łamać myśleniem podda się ochoczo mocy ducha świętego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930