Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Gdy nieomal krew mnie zalała

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?

       Różne to dziwadła są zapraszane do TVPIS po godzinie 20-tej. Kilka dni temu była tam europosłanka Jadwiga Wiśniewska a swoją nieostrożność w wchodzeniu na ten kanał o mało nie przepłaciłem utratą zdrowia. Wystarczyło niewiele, wystarczyło, że ten gigant myśli ekonomicznej zaczął szuflować nam, że PiS tak dobrze żondzi, że mógł z budżetu  dofinansować przedsiębiorców na kwotę 100 mld zł. Już kilkakrotnie pisałem o tym, że PiS gąskami stoi. Takie to bez skrupułów gęgają to co z Żoliborza do wierzenia podają.

      Mój poziom adrenaliny może nie skoczyłby tak wysoko gdyby Prezes Glapiński nie tłumaczył źródła pochodzenia tych pieniędzy jak przysłowiowej "krowie na rowie".

https://youtu.be/dktvlX3lpms

     Niestety niewielu Polaków tam weszło i obejrzało, a podejrzewam, że ten klip wkrótce zostanie zdjęty. Z resztą, po co ma tam wisieć skora ani opozycja ani propozycja niewiele z niego mogłaby zrozumieć.

Podnosząc ten temat w kampanii wyborczej poszczególni kandydaci mogliby ciemnemu ludkowi wytłumaczyć:

Możliwa narracja Dudy:

      Prawdą jest, że stosujemy metodę dolewania wody do rosołu, aby dla wszystkich starczyło. Mądre to i sprawiedliwe. Odrobina tej wody – jakieś 60 do70 mld zł – jest uzasadniona. Wszystko co powyżej to jazda po bandzie i musicie spodziewać się konsekwencji. Każda gospodyni wie czy po kolejnym dolanym wiadrze to jeszcze jest rosół, czy fekalia wybijające gejzerem jak po ulewie w Warszawie.

Możliwa narracja Trzaskowskiego:

    Programy socjalne będziemy finansowali z tego samego źródła co PIS. Nie bójcie się: rząd może mieć tyle pieniędzy ile będzie chciał i zakażę sprawdzana skutków budżetowych projektów na przychylanie Wam nieba.

A co do wspomnianej europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej.

Dobrze, że wyeksportowano ją do Brukseli. Jednej pisowskiej idiotki mniej. Jednak narażanie trochę kumatych na zawał serca to niebezpieczna zabawa i powinna być zakazana.

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?

KOMENTARZE

 • Autor
  Pan ciągle zdziwiony ,w zasadzie w Polsce temat ,gospodarki, budżetu,podatków nie istnieje .Do końca nie wiadomo po co Trzaskowski wyciągnął temat kwoty wolnej od podatkow.Prawdopodobnie chodzi o konfederatów i te część która zagłosował na niezależnych
  Proszę zapytać o zbliżającą się nowelizację budżetu, czy ktoś wie czy grozi usunięcie reguły wydatków.?
  Tak naprawdę wobec zbliżającego się tsunami gospodarczego po co trzaskowskiemu ta prezydentura ? Ale myślę, że będzie bardzo wygodna dla narracji Pisu (ktoś musi być winien)
 • @rowszan 12:31:17
  Być może jestem naiwny, ale sądzę, ze ta elementarna prawda o naszych finansach wreszcie wyjdzie na wierzch. Czy to moje "obszczekiwanie karawany" coś da? - nie jestem zbytnim optymistą.
  Swoją droga to rzeczywiście: po co Trzaskowskiemu teraz ta prezydentura?
  Pozdrawiam.
 • @ Autor - 5*
  Panie Józefie,
  Polakatolik nie ma głowy do takich rzeczy. Polakatolika interesuje dobro i zło, a właśnie teraz skupia się na wyborze mniejszego zła w II turze. A Pan tu o jakichś tam pieniądzach -?. Jak Polakatolik potrzebuje za coś zapłacić to wyciąga kartę zbliżeniową, którą obdarował go bank i płaci. Pieniądze są w każdym polskim banku.
 • @Rzeczpospolita 14:07:27
  Po mojej promocji tego filmiku z Glapińskim dzisiaj dwie osoby tam weszły. Aż strach pomyśleć coby się stało, gdy stałoby się to zaraźliwe.
  Mam nadzieję, że Hasbara wykaże należytą czujność i ochroni przed złymi manowcami pisowski ludek.
  Pozdrawiam.
 • ...
  Mnie to krew jasna zalewa, gdy Pana, Autorze, czytuję!
  Przecież Pan się niczym nie różnisz od żydowskich lichwiarzy. Pan też chcesz robić pieniądze z powietrza.

  Pan jesteś jak te naprawiacze demokracji: chcą ją naprawiać, bo to nie oni akurat kradną przy korycie!

  Dlatego nikt tu nie traktuje poważnie pańskiego piśmiennictwa.
  TALMUDEM i LICHWĄ TO WALI. CWANIACTWEM.

  Zapamiętaj Pan!

  ŻADEN KAPITALISTA nie tworzy pieniędzy, bo ŻADEN nie PRACUJE!.
  Pieniądza nie są robione z jakiegoś arcy rzadkiego minerału, pochodzącego z kosmosu!

  PIENIĄDZE BIORĄ SIĘ (a przynajmniej powinny) Z PRACY, i z niczego innego.
  Emisja przez rząd (dowolny) obligacji, czy nawet samego pieniądza, i rozdanie go PODSIĘBIORCOM, jeszcze nie spowoduje rozwoju kraju!
  Bo każden jeden PODSIĘBIORCA motywowany jest KASĄ, a nie robieniem dobrze społeczności w której żyje i na której żeruje.
  Dasz mu Pan suwerenne pieniendze, to je podsiębiorca przechla i przeżre, za granicą.
  Albo jesteś Pan tępy, albo skończony bezczelny szubrawiec.

  Kilka miesięcy temu napisałem u Pana nawet jak obliczać konieczną ilość nowo wytworzonych pieniędzy, i jak je wpuszczać w gospodarkę kraju. Odwrócony VAT. Zamiast ograbiać ludzi z wartości dodanej, emitować właśnie ilość nowych pieniędzy, bo VAT po żydowsku bardzo dokładnie określa ile pracy, surowców, i materiałów, jest potrzebne żeby wytworzyć nowy produkt, który jest wart dużo więcej niż wartość półproduktów.

  Aleś Pan, jako talmudysta, to olał.

  Boś Pan jest szubrawiec. Szubrawiec, który ubolewa, że to nie on kradnie, ino te inne uny
  Jak każdy, k..., demokrata!

  PRECZ! Od talmudycznych złodziejskich pomysłów, to już w III RyPy mamy oryginalnych, koszernych, specjalistów od "pieniądza"...
 • @Kmieć 15:20:23
  Przypominam: picie denaturatu szkodzi.
 • @nikander 15:36:27
  Drogi Józku, czemu to żydowskie pier... prezesa Glapińskiego nazywasz rewelacją...i to jeszcze tak "groźną" dla światowych lichwiarzy, że pewnie każą skasować ją na ypu tube? Nasuwaja się dwa pytania:

  1. Skąd pochodzą te niby "nieprzebrane" środki w dyspozycji NBP, czyżby rzeczywiście był to suwerenny bank oparty o polski kapitał, który w głebokim poważaniu ma FED i BIS? ( a już ta opowiastka jak to mamy realne zasoby zota, ale ich część jest zdeponowana u Rothschilda w Londynie, to prawdziwy majstersztyk "suwerennej bankowości"?

  2. Jeśli NBP jest tak zabezpieczony i suwerenny, to czemu do tej pory nie finansował rozwoju polskiej przedsiębiorczości?
 • @stanislav 19:10:49
  Panie Pawle
  Odniosę się do Pańskich pytań w oddzielnej notce, bo są tego warte. Najpierw muszę dojść do siebie po moich wyczynach na świeżym powietrzu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930