Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Dziękujemy! dziękujemy!…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie Duda, panu już dziękujemy.

        Gdybym nie żył w czasach słusznie minionych to chórków przerywających wystąpienia jednego z kandydatów na prezydenta okrzykami „Dziękujemy, dziękujemy” nie traktowałbym z należytą uwagą. Jednak kto pamięta jakim sposobem formowano „grupy do okazywania entuzjazmu” za czasów późnego Gierka, musi węszyć powtórkę z rozrywki. Tak się złożyło, że nie muszę czytać w podręcznikach jak się to robi. Zapewniam, że od strony kuchni wygląda to w sposób odrażający.

       No cóż. Polacy niczego nie mogą zawdzięczać sobie, tylko pewnemu przystojniaczkowi z Żoliborza. Kundlizm z bolszewizmem z jednej są parafii. Idzie dobrze. Każdy kolejny ochłap z pańskiego stołu kwitowany jest okrzykiem: dziękujemy, dziękujemy!… Pamiętam: za późnego Gierka było podobnie. Tak dobrze żarło i chyba wiecie jak się to skończyło.

       O źródłach finansowania transferów społecznych (tych zrealizowanych i tych planowanych) pisałem wielokrotnie i kilka osób to zrozumiało. Jednak jest to elita, która wie, że nie ma darmowych obiadów. Straty, jakie poniesiemy z tytułu wyłączenia myślenia drogą totalnego przekupstwa, będziemy leczyli długo, a może nawet nie zdążymy tego zrobić jako wyodrębniony twór państwowy.

       Dzisiaj zajmę się tym co wydarzyć się musi. Będzie jak przed wojną. Ktoś mocno zdenerwuje się na sejmokrację i będziemy mieli Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem dla jednych a Berezę Kartuską dla innych. Dlaczego tak być musi? Odpowiedź jest prosta: bałagan polityczny już mamy i do przestrzeni publicznej nie przebijają się żadne pomysły na jego uporządkowanie. Problem jednak trzeba będzie rozwiązać jeśli nie chcemy, aby to zrobiły obce ręce.

        Dobry okres rządzenia w Polsce mieliśmy za czasów monarchii stanowej, którą ćwiczyliśmy za późnych Piastów. Władca – o ile to było możliwe – starał się uwzględniać interesy dużych grup społecznych. Te grupy miały swoje reprezentacje (stany). Kres temu sposobowi sprawowania władzy położyły statuty piotrkowskie z 1496 roku. Chłopów przypisano do ziemi a mieszczan wyeliminowano z polityki. Pozostała szlachta jako klasa dla siebie i klasa w sobie: hulaj dusza – piekła nie ma.

      Napiętą sytuację we Francji Ludwik XVI próbował ratować zgodą na zwołanie stanów generalnych. Było już za późno i skończył jak skończył. Inaczej stało się w Anglii. Gdy monarchia stanowa została zastąpiona monarchią parlamentarną, Angole wynaleźli genialnie prosty mechanizm na uporządkowanie politycznego bałaganu. Zastosowali system liczenia głosów przy dwóch drzwiach wychodzących z sali obrad plenarnych. Jedne drzwi były dla tych „ZA” a drugie dla tych „Przeciw”. Drzwi za „Wstrzymuję się od głosu” zupełnie nie przewidziano. Jeśli ktoś zacietrzewiony chciał szabli dobyć, to mógł to zrobić wśród swoich po przekroczeniu drzwi. Genialnie proste. Posłowie chcąc wrócić na salę musieli coś uzgodnić i to zarówno ci, co zostali policzeni prze drzwiach „Za” jak i przy drzwiach „Przeciw”. W ten sposób zaczęło powstawać dobre prawo, gdyż zabrakło miejsca dla deputowanych chcących czarować tanią elokwencją.

Jaki to ma związek z czasami współczesnymi i z polskimi problemami?

      Ano taki, że neobolszewicy będą mieli jedynie słuszny sposób na uporządkowania politycznego bałaganu. Będzie nim BBWR i Bereza Kartuska. W ich głowach nie zrodzi się żaden pomysł na wykorzystanie instrumentów demokracji bezpośredniej do przełamywania patów legislacyjnych. W każdym razie, nie oczekuję tego od kandydata Dudy. Gdyby miał dobre intencje to już mógłby to zrobić. Nominowanemu substytutowi Jarosława Kaczyńskiego przecież nie wypada.

      Czyli co? - najpierw dryf, później syf - a wszystko zaczyna się w niewinnym „Dziękujemy, dziękujemy!!!”

      Jeśli chcesz myśleć o demokracji, to nie możesz pomijać sposobu na uporządkowanie politycznego bałaganu, ale proszę: nie korzystaj z pomysłów pewnego litewskiego przybłędy.

KOMENTARZE

 • Autor
  5*****

  Tutaj maski niektórym pospadały i okazało się, że nawet ci "cywilizowani" to zwykłe, PO pi-siurskie gnidy. Takie śpiochy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:07:46
  Właśnie obserwuję, że sytuacja zaczyna się klarować. Coraz więcej Internautów mnie pałuje co poczytuję sobie za dobre rozpoznawanie piet achillesowych.
 • @Autor
  "Będzie jak przed wojną. Ktoś mocno zdenerwuje się na sejmokrację i będziemy mieli Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem dla jednych a Berezę Kartuską dla innych. Dlaczego tak być musi? Odpowiedź jest prosta: bałagan polityczny już mamy i do przestrzeni publicznej nie przebijają się żadne pomysły na jego uporządkowanie. Problem jednak trzeba będzie rozwiązać jeśli nie chcemy, aby to zrobiły obce ręce". -

  --- Bereza Kartuska? - To jeszcze pięć lat do 1939 roku. Bo ja od pewnego czasu mam wrażenie, że sytuacja przypomina lata 1938 - 39 rok, gdy Polska była samotna, a rząd prężył muskuły aż do haniebnej ucieczki 17.09.1939 roku.

  Pałują? - Mnie też, średnio dwa razy na notkę czasem czterokrotnie. Nie ma powodu do zmartwień :)
 • @zygmuntbialas 21:32:15
  Panie Zygmuncie.
  Wiem, że czasem kraczę po to tylko aby nie wykrakać. Sądzę że sporo osób tak podchodzi do sprawy.
  Pozdrawiam.
 • autor
  bylem , czytalem jak zawsze najlepszego
 • @nikander
  Salute 5*
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @ Autor
  5*

  Ukłony
 • Autor, nie jest tak źle z tymi minusami :) ja daję 5 *
  Właśnie, najgorszy to czas marazmu. A wielu już popadło w apatię.
  Znowu przyjdzie walczyć o Polskę dla Polaków.

  Przecież mamy to w hymnie.

  Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy !
  Co nam obca (pisowska peowska) przemoc wzięła to pisowskim sługusom i kolaborantom w sposób "demokratyczny" odbierzemy.

  Upadł blok wschodni to i upadnie blok POPISowski.
 • @ Autor
  "Jednak kto pamięta jakim sposobem formowano „grupy do okazywania entuzjazmu” za czasów późnego Gierka, musi węszyć powtórkę z rozrywki."

  Historia lubi się powtarzać. Ale tu chyba jako farsa. Domyślam się za Gierka trzeba było jednak trochę "aktywu partyjnego" żeby kogoś do okazywania entuzjazmu przymusić. Teraz już nie trzeba. Lemingoza dotarła już do moherowego ciemnogrodu... Konwergencja? ;-(
 • WPS
  Szanowny Józku, przznam, że przestaję cię rozumieć. Jeszcze niedawno pisałeś tutaj, że rząd i NBP, ma wspaniały pomysł na nasza gospodarkę, i że te dwaie kukły, tzn Motrawiecki i Glapiński, to są orły ekonomii i biznesu.

  Powyższy twój tekst świadczy jakbyś przytomniał i przeczuwał jaka jest " głębia" tych "genialnych" koncepcji ?!

  A przecież geniuszy u nas pod dostatkiem żeby tylko sięgnąć po takiego Sasina, Gowina, Ziobrę, czy tego tam od energetyki, czy tego od infrastruktury, albo tę panienkie panie od innowacji i cyfryazacji a obecnie wicepremierkę...a co!

  A po drugiej strony barierki też geniusze, taki np. Trzaskowski, co to zna języki ze cztery...głównie angielski i jidisz żeby szybko się dogadał.

  Jedna grupa mlaskaczy wrzeszczy coś " Chcemy zmiany, chcemy zmiany!"... ale nie chodzi bynajmniej o partię Mateusza Piskorskiego, bo już w pewnym momencie myślałem :))) , tylko chodzi ponoć o ochronę środowiska, prawa zwierząt, równe prawa dla kobiet żeby mogły być mężczyznami, i prawa mężczyzn żeby mogli być kobietami oraz o to żeby w szkole nie gonili do nauki naszych dziatek( czyli trudnego przyswajania wiedzy i zapamiętywania niektórych prawidłowości), tylko żeby uczyli " potrzebnych umiejętności" - np. sprawnego klikania w smartfona, albo wykładania towaru na półkach w hipermarkecie.

  Druga grupa plaskaczy wrzeszczy " Dziękujemy, dziękujemy!...tu jest Polska, tu jest Polska!"...a ja się oglądam i pytam: gdzie ?! Może tam gdzie ten nieszczęsny, nieświadomy lud zapierd...a, aby dorobić niemieckich, amerykańskicj, francuskich, czy holenderskich Żydów?!

  Jeden z moich znajomych zza oceanu lapidarnie określa to w ten sposób : Jak jest bałagan w burdelu, to się wymienia personel...czyli ku..y a nie firanki!

  Przestraszyłeś mnie przez moment szanowny Józku tym "zamachem lipcowym" i tą Berezą...ale na szczęście ( lub nieszczęście) w tym burdelu nie ma nawet jednego generała jajami...bo chyba nie liczysz na takiego dupka ja ten , no ten... jak mu tam... "minister obrony narodowej" ?!
 • Autor
  Człowiek im starszy tym czarniej widzi. Jak dla mnie to dzisiejsza wojna polityczna przypomina, nie czasy przed II wś , a czasy przed rozbiorami. Wtedy też zatracono wizję suwerenności, tylko jedni wyli o względy Prusaków drudzy o Habsburgów, a trzeci wyli o sprowadzenie wojsk rosyjskich. Nie widzicie analogii ? Jak się skończyło wiadomo. Dzisiaj też się znajdą chętni na kawałek tortu. Jedni wykroją sobie państewko w stylu Kosowa i utworzą bazę wojskową, drudzy też potrzebują jakiejś bezpiecznej wyspy bo nie wiedzą jak długo się utrzymają na terenach dzisiaj zajmowanych, a są i tacy którzy pamiętają inne nazwy takich miast jak Wałbrzych , Wrocław czy Opole. My sobie skaczmy do oczu, prędzej czy później, jak już parę razy bywało, ktoś obcy nas pogodzi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:07:46
  Konstruktywnie proszę.
 • @nikander 21:16:32
  No cóż, drogi autorze,
  Pan ciągle o tym, kto ma zająć miejsca w łodzi,
  a ja o tym, aby była łódka dla każdego.
 • @marek500 06:54:44
  zgoda, tylko że obcy cały czas się sadowią
  https://interesariusz.neon24.pl/post/156282,lepszy-pis
 • @stanislav 03:17:58
  Panie Pawle.
  Czy mam przepraszać za to , że nie napisałem notki w stylu totalniackiej nawalanki a skupiłem się jedynie na neobolszewicjkej obróbce art. 4 naszej Konstytucji. Problemem jest jedynie to czy zrobiono to z rozmysłem (opcja agenturalna) czy jakoś tak wyszło (opcja sprzedajna). Ja obstaję za tym pierwszym.
 • @marek500 06:54:44
  Całkowicie się z Panem zgadzam. Jednak obwiniam bardziej niedowład źle zaprojektowanych instytucji życia politycznego niż ludzi, którzy te instytucje muszą obsługiwać. Sytuacja zaczyna się powtarzać po raz trzeci i jakoś nie potrafimy wyciągnąć racjonalnych wniosków.
 • @interesariusz z PL 07:27:36
  Jeśli Szanowny Pan zechciałby abym pisał notki według pańskich gustów to owszem mogę to zrobić po cenach komercyjnych. Przy okazji dziękuję za pałę. No jakże mogłoby być inaczej.
 • @nikander 07:56:43
  Trafił Pan w sedno. Nie możemy , a może nie chcemy dopracować się zasad w których te instytucje mogły by się poruszać. Co najgorsze to nawet bardzo kontrowersyjne prawa nikt nie chce jednoznacznie rozwiązać. PiS krzyczy jak to jest przeciw LGBT, a wprowadził jakieś prawa dotyczące tej kwestii ? Nie i nie wprowadzi bo mu ten rozpiździaj na rękę. Zawsze można obrzucić przeciwników g....em w tej kwestii. Powalają mnie te odezwy Dudy żeby te sprawy zapisać w konstytucji. Większych idiotyzmów nie słyszałem. Po pierwsze to pozwolić PiS grzebanie w konstytucji to tak jak by dać przedszkolakowi granat do zabawy. Po drugie konstytucja to ramy działania państwa a nie papier toaletowy na którym można drukować co się chce.
 • @nikander 08:14:25
  nie przypominam sobie, abym tej notce dał pałę.

  Czasem rzeczywiście daję pałę, gdy nie wpisuję uwagi. Taka namiastka oceny.

  A tej notce akapit "Napiętą sytuację we Francji " podoba mi się.

  Natomiast nie podzielam opinii, iż plebiscyt może służyć przełamaniu patów legislacyjnych. Jego wynik zbytnio zależy od indoktrynacji i sformułowania problemu.
 • @marek500 08:37:05
  Prawo piszą prawnicy, a tym bardzo zależy na tym, aby zachować dla siebie możliwość wydawania wyroków według widzimisię poprzez sformułowanie tak mętnego i niejednoznacznego prawa, aby musiało ulegać interpretacji sądowej.
 • "Dziękujemy! dziękujemy!…"
  -------------
  Przecież to jest tylko demonkraturowy tyjater dla mas!
  Wniosek?
  To - co ma być w tzw. demonkraturze - zapada wcześniej w ciszy gabinetów. Jeżeli są to decyzje strategiczne - to te gabinety są wszędzie - tylko nie w atrapie Polski.
 • @interesariusz z PL 08:49:32
  To też prawda. Pamiętam jak się skłóciłem w urzędzie Targówek w sprawie jakiś przepisów. Skończyło się u Pani naczelnik. Powiedziała mi że niestety nie dostali jeszcze tłumaczenia z ministerstwa, a te przepisy pisane językiem prawniczym są dla nich niezrozumiałe. Nawet przecinek zmienia znaczenie przepisów. Moim zdaniem dopóki się nie odpartyjni życia i zarządzania w Polsce nic nie pomoże. Ani reforma administracji, ani sądów, ani finansów bo i tak to wszystko zostanie popsute przez bieżące interesy partii która jest przy władzy. Na mój gust wszystkie wybory powinny być bezpośrednie. Powinien być zakaz kandydowania tak zwanych spadochroniarzy. W danym okręgu powinien kandydować tylko mieszkaniec tego okręgu mieszkający tam min. 5 lat. Każdego elekta mieszkańcy powinni mieć prawo odwołać w referendum zwykłą większością. Niestety to tylko fantazja i mrzonki bo żadna partia w Polsce nie zgodziła by się na taki kształt państwa. Dać społeczeństwu nadrzędną władzę (mimo że jest to zapisane w konstytucji) dla kacyków partyjnych jest nie do zaakceptowania.
 • @marek500 09:41:23
  "Niestety to tylko fantazja i mrzonki bo żadna partia w Polsce nie zgodziła by się na taki kształt państwa. Dać społeczeństwu nadrzędną władzę (mimo że jest to zapisane w konstytucji) dla kacyków partyjnych jest nie do zaakceptowania."

  I dlatego jestem zdania, że trzeba poprzeć Czaskoskego - żeby kacyki z PiS nie zagarnęły całego państwa. Co do samego Czaskoskego nie mam złudzeń - ale może bruździć PiS, a sam jako prezydent niewiele będzie mógł zaszkodzić, bo taką mamy Konstytucję.

  Ukłony
 • @Jasiek 09:59:55
  PiS już się boi. Trzaskowski zapowiedział, że po zwycięstwie, będzie chciał jak najszybciej zwołać Radę Gabinetową, aby poznać faktyczny stan finansów publicznych. W maju deficyt wynieść miał ponad 25 miliardów.
 • @marek500 06:54:44
  Prorokiem jesteś czy co?
  Toż tu widać całe zło!
  Mieszają się nawzajem
  Ruski z żyda lokajem

  Finał będzie w niewoli
  Wtedy wszystkich zaboli
  Mnie już bliżej do końca
  Więc nie będę rozjemca
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • "Dziękujemy dziękujemy" to nieco infantylne, zgoda.
  ale...
  Słusznie autor zauważa podobieństwo 'hurków" do epoki Gierka..

  to podobieństwo może ukazywać głębszy sens działania reformatorów z PIS....
  Jawnie potępiając PRL choć nie Gierka wprost...w istocie wygląda na to że PIS próbuje wzorować się na pozytywistycznym programie Gierka..
  nie co szczegółów tehnicznych (ina epoka , inne realia) ale co do zasadniczej kwestii...
  celu reform...
  a celem reform Gierka było podniesienie poziomu życia Polaków
  poprzez zwiększenie dochodów z gospodarki...(uprzemysłowienie, nauka, kultura).
  Wychodziło jak wychodziło w końcu kadry w Polsce to było pierwsze pokolenie wykształconych a Polskich uczelniach chłopskich i robotniczych synów i niedobitków żydowskich (ci natychmiast utworzyli swoją mafię w strukturach Polskich) ..

  Teraz PIS idzie drogą Gierka i też ma pod górkę...pomijam totalną opozycję (mafia żydowska, banderowska folksdojczy)
  ale też PIS ma kadry zdegenerowane przez styropianowe kariery (rozumki zryte skrajnie idiotyczną propagandą anty PRLowską)
  oraz przez równie destrukcyjną propgandę KK...
  a do tego kadr po polskich szkołach po reformach Handkiego czyli analfabeci z dyplomami z prywatnych uczelni (to się kupuje a nie zdobywa poprzez naukę).

  Moim zdaniem PIS jest kadrowo w dużo trudniejsze sytuacji od Gierka który miał solidnie wykształconą kadrę w Polskich uczelniach..

  Dzisiaj "Polskie" uczelnie są bardziej żydowskie jak Polskie ze wszystkimi tego konsekwencjami dla Polski.
 • @marek500 09:41:23
  Częściowo słuszne. Proponuję pójść na walne zebranie jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. Tam demokracja bezpośrednia, wszyscy dokonują wyboru i władz zgromadzenia, i "posłów", a wcześniej mieli możliwość zgłoszenia projektów wszelkich "ustaw", które obowiązują wszystkich, w tym wybieranych "posłów".

  I może przyjdzie refleksja, iż dobrymi chęciami ....
 • @Jasiek 09:59:55
  Przestań bajdurzyć "żeby kacyki z PiS nie zagarnęły całego państwa", już miały senat, i prezydenta.
 • @Wican 10:10:56
  Tak, a teraz, jako członek opozycji, mającej tylu posłów w komisjach, tego stanu nie zna.
 • @Oscar 10:32:06
  I właśnie dlatego na trzaska głosować będą młodzi wykształceni z wielkich miast, tak dobrze wykształceni, tak bardzo młodzi, z tak wielkich metropolii, że aż gaworzą po angolsku.
 • @interesariusz z PL 10:49:56
  Skoro rząd ukrywa takie informacje? Senat ostatnio bardzo naciska, ale też jest olewany. Ten cały rząd to pod TS, bo niestety. Sprawy karne w większości im nie grożą
 • @interesariusz z PL 10:48:51
  "Przestań bajdurzyć "żeby kacyki z PiS nie zagarnęły całego państwa", już miały senat, i prezydenta."

  I co z tego wyszło?
 • Dziecko we mgle
  Mnie się zdaje, że większość z Was nie zdaje sobie sprawy z realiów, w których się znaleźliśmy i czerpie swoją wiedzę z propagandy, która w świecie jest wszechobecna. No, część z Was to jeszcze dodatkowo taką propagandę uprawia (będąc w układzie władzy). Prawdziwy świat jest zupełnie inny, jak go malują.
 • @interesariusz z PL 10:46:56
  Też prawda, ale moim zdaniem to przyczyna dziesiątek lat wpajania nam że prezes, zarząd itp wie lepiej. Chodziłem na takie zebrania i fakt że ten który chciał coś zrobić dla ogółu, walczył o jakieś udogodnienia to zaraz był posądzony o machlojki i łapówki. Polaków trzeba od nowa nauczyć że los ich ,,małej ojczyzny'' zależy od nich, a ich przedstawiciel ma walczyć o ich postulaty a nie o interesy kacyka partyjnego.
 • @krzysiekniepieklo 11:31:45
  Tak, większość nie zdaje sobie sprawy z realiów. Te poznał między innymi Lepper, gdy spotkał się z przeznaczeniem.
 • @interesariusz z PL 07:27:36
  "Pan ciągle o tym, kto ma zająć miejsca w łodzi,..."
  Jest to bezsensowne, bo każdy Rząd wyznaje zasadę : Nieważne, że statek tonie, byleby ster pozostał w naszych rękach !
  Zdanie napisane za komuny, jest aktualne jak najbardziej...
  Historia lubi się powtarzać - pierwszy raz jako tragedia, drugi jako farsa. Przed rokiem 1989 mieliśmy do czynienia z tragedią. Na naszych oczach historia powtarza się jako farsa.
  A może odwrotnie ... ?
 • @SZS 12:24:29
  ""Pan ciągle o tym, kto ma zająć miejsca w łodzi,..."
  Jest to bezsensowne, bo każdy Rząd wyznaje zasadę : Nieważne, że statek tonie, byleby ster pozostał w naszych rękach !"

  Kaczyński kiedyś rozpisał przedterminowe wybory. Mam nadzieję, że po raz drugi tego błędu nie popełni, mimo, że Giertycha zastąpił Gowin.

  Co ma zasada trzymania się na stołkach do propozycji autora, aby dobrze urządzić tylko jedną z grup społecznych?
 • @interesariusz z PL 12:45:39
  Pisząc:
  "...Co ma zasada trzymania się na stołkach do propozycji autora, aby dobrze urządzić tylko jedną z grup społecznych?..."
  nie wiem czyś Acan cokolwiek z tej notki zrozumiał. Nie jestem zaskoczony - ten typ tak ma.
 • @nikander 15:34:37
  Przypominam, iż np. zawsze wytykałem w modelu Acana brak emerytów. A i inne braki można by wytknąć, co zapewne bym zrobił, gdyby Acanowi zależało na przekonaniu również takich durni jak ja.
 • @Autor
  5*
  i pozdrowienia :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930