Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy będziemy umierać za emisję własnej waluty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszy filar suwerenności naszej.

 

W katolickim dekalogu grzech kradzieży nie ma zbyt wysokiego priorytetu. Sklasyfikowano go dopiero na siódmym miejscu. Często nawet kradzież tego co znienawidzone , bo państwowe, bywa traktowana jako patriotyczny obowiązek. Całkiem już głupiejemy gdy coś jest wspólnie wytworzone w pocie i znoju i ze swej funkcji gospodarczej trudno wskazać właściciela.. Na nic zdają się nawoływania, że jeśli państwowe to także nasze.

 

Taki problem mamy z ekwiwalentem pieniężnym na przyrost PKB. Chcę zadać teraz pytanie tym, którzy dobrze powinni o tym wiedzieć i nie skrywać tej tajemnicy przed społeczeństwem: do polityków pierwszego szeregu i nauczycieli akademickich.

 

Otóż jak dobrze pójdzie, a będziemy mieli 4% wzrostu PKB, co przełoży się na kwotę około 56 mld zł, to kto będzie właścicielem pieniędzy umożliwiających proces wymiany?

 

No dobrze, przedsiębiorcy wzięli kredyty, aby zapłacić za tę dodatkowa produkcję swoim pracownikom. Ciągle brakuje jednak pieniędzy, za które ta dodatkowa masa towarowa mogłaby być wykupiona a przedsiębiorcy mogli zwrócić zaciągnięte kredyty.

 

Was się pytam Tuski, Kaczyńskie, Pawlaki, Napieralskie, Naród swój pot wylał. Masa towarowa zalega w magazynach. Jak naród ma ją wykupić skoro udajecie, że nie ma problemu, że wszystko jest w porządku.

 

Ile dostajecie od banków komercyjnych zapewniając im kredyty po stopach redyskontowych i lombardowych aby z kolei ludzie płaciły lichwę za to co już zrobili? Popełniacie zbrodnię wysyłając ludzi po kredyty na zakup swojego potu i będziecie za to rozliczeni.

 

Naród wreszcie zrozumie, że warto umierać za emisję własnych pieniędzy. My nie Grecy, nie z nami takie numery...

KOMENTARZE

 • Na tak sformułowane pytanie
  wypada zauważyć, iż zmiana warunków może odsunąć zagrożenia. Innymi słowy- ci, którym taki ruch bardzo by się nie podobał mogą już być zmiecieni z powierzchni planety przez własną głupotę. Głupotę tak kolosalną jak balon spekulacji i wiara w monetaryzm.

  Pozdrawiam
 • @Ekonomia Polityczna
  Masz racje, tylko my (wyborcy) najpierw musimy tego chcieć. Być może jestem niepoprawnym marzycielem, ale wierzę, że my Polacy mieliśmy okazję uczyć się na błędach jak nikt inny w okolicy. Może coś z tej nauki wyjdzie. Oby szybko.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  Zgoda. Niepoprawny idealizm nie powinien nam przy tym zasłaniać faktu, iż w tym nie-idealnym świecie pomagają nam często przypadek, dynamika, wcele nie-idealne pobudki innych. Pomagać może czasem zgubna chciwość banków...
  ...czy nie-idealni, lecz jednak, przywódcy, chcący zamanifestować Primat der Politik.

  Pozdrawiam
 • Papierowy NE musi pomóc w kolportowaniu tych jednak nieoczywistych prawd dla każdego do każdej polskiej wsi.
  Pierwszy filar suwerenności naszej, to własna emisja. FED żydo-amerykański motorem całego zła i globalnego neo-niewolnictwa, to trzeba ewangelizować po polskich wsiach, miasteczkach i dzielnicach miast.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930