Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Prawybory.net – gdy już będzie po herbacie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko ucieczka do przodu.

Jak tylko zostanie zamknięta możliwość składania list wyborczych wracam z powrotem na portal prawybory,net. Dlaczego:

 • dopiero wtedy będzie można podjąć merytoryczną dyskusję nad programem nie przybarwioną: uzurpatorstwem, karierowiczostwem, politykierstwem. Nikt mi tego nie zarzuci, chyba, że z czystej polskiej bezinteresownej zawiści.

 • Jak Romuald Szeremietiew wystawił nas do wiatru to ktoś musi...

 • Powrócę z kosmetycznymi poprawkami do programu Filary suwerenności naszej.

 • Kilka tygodni działania portalu prawybory.net wybitnie pokazały, że kandydaci kurczowo trzymający się ideologii „wydumanych” lub „wynaturzonych” mają znikome szanse na uzyskanie poparcia.

 • Na portalu NowyEkran pojawiła się spora ilość blogerów rozumiejących, że kampania wyborcza, to jedyny czas w którym można „sprzedać” jakiejś partii program, który byłby dla nich „instrukcją wyborczą”. Że to czas, w którym przekazujemy posłom nasze pełnomocnictwa i że mamy prawo te pełnomocnictwa cofnąć przed ukończeniem kadencji sejmu. Już nigdy urna wyborcza nie powie wyborcy: „a teraz pocałuj mnie w d_pę”.

 • Zaczyna się pojawiać konsensus, że program wyborczy nie może wyglądać w ten sposób:

Jesteśmy ponad podziałami.

Otwarte społeczeństwo XXI wieku.

Nie pragniemy władzy, tylko chcemy realnie wpłynąć na zmiany doprowadzające do poprawy warunków życia ludzi.

Budowanie długofalowych programów.

Istotny i ważny jest człowiek.

Odpolitycznienie administracji.

Stwórzmy warunki do rozwijania talentów i bycia szczęśliwym.

Pomagać ludziom w potrzebie.

Popieranie działań budujących jedność wśród Polaków.

Ochrona żywności, promowanie ekologicznego rolnictwa.

Dopływ nowych ludzi i idei do Parlamentu.

Najważniejsza jest prostota, przejrzystość, współpraca i szacunek.

Polacy są mądrzy i należy ich wysłuchać.

Odnośmy się do siebie z szacunkiem i słuchajmy się nawzajem.

Być razem ze społeczeństwem.

Inicjowanie działań na rzecz wzrostu poziomu kultury społecznej.

Korelacja kształcenia  zawodowego z potrzebami rynku pracy.

Zasadniczym celem instytucji państwowych powinno być liczenie się z opinią obywateli.

Opowiadamy się za państwem sensownie zarządzanym.

Cywilizacja to prawo każdego człowieka do szczęścia i poczucia bezpieczeństwa.

Chcę wspierać wszelkie inicjatywy zmierzających do poprawy życia.

Podwyższenie płacy minimalnej.

Dobrobyt społeczeństwa i stabilizacja rozwoju to nasze priorytety.

Nowa wizja oświaty i służby zdrowia.

Poprawa jakości życia.

Rozszerzenie polityki prorodzinnej.

Stworzenie systemu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.

Kładziemy nacisk na uczciwość, fachowość, harmonię i kulturę życia społeczno-politycznego kraju.

Jesteśmy zupełnie inne, bardziej nowoczesne.

Przedkładajmy dobro Narodu nad interesem partyjnym.

Wspólne opracowywanie najlepszych rozwiązań.

Pokojowe rozwiązywanie konfliktów.

Niepodważalne jest prawo ludzi do godnego życia.

Nie krzywdźmy innych i troszczmy się o środowisko.

Będziemy podkreślać rolę uczuć w życiu człowieka, popierać integrację ludzi, budować jedność człowieka z człowiekiem.

Zróbmy to, trzeba tylko chcieć.

itd… itp …itd…

(dziękuję Grzegorzowi Świderskiemu za opracowanie tej listy )

My to musimy zrobić, bo ludzie sobie tego życzą, tylko nie na zasadzie pilota z I-szej wojny światowej pociągającego za linki, ale poprzez budowę awioniki (systemu), który na zaburzenia społeczne będzie działał jak autopilot. Musimy spożytkować nasza wiedzę o warunkach uzyskania przez system społeczny cech: mortogenezy (tendencja do zmiany), hoemostazy (tendencja do utrzymywania równowagi funkcjonalnej), samoregulacji ( sprzężenia zwrotne). Jako absolwentowi cybernetyki (aczkolwiek technicznej) łatwiej mi będzie blogerów do takiego myślenia nakłonić.

 • Zaczyna się klarować bardziej odpowiadające współczesnym czasom pojęcie wolności. To już nie będzie „uświadomiona konieczność” bez względu na kolor tego uświadomienia, ale egzystencjalne prawo człowieka do wyboru, decyzji i negacji. Dlaczego? - bo ludzie są różni, zwłaszcza w odniesieniu do sposobów włączania swoich zasobów do obrotu gospodarczego. Jednym bardziej odpowiada model paternalistyczny, innym partnerski a jeszcze innym indywidualistyczny. Polska powinna być jak szwedzki stół. Może nie absolutna wolność, ale możliwość wyboru spośród rozwiązań skodyfikowanych. Dotyczy to głównie: form prawa gospodarczego, form systemu szkolnego, form systemu ubezpieczeniowego. W tym kraju jest miejsce zarówno dla Grzegorza Świderskiego jak i Hanny Kowalczyk. Powiem więcej. Na g_wno byłaby cała nasza tu robota, gdybyśmy nie doprowadzili do wzajemnego zrozumienia potrzeb określających indywidualną wolność.

 • Na nE pojawiła się spora ilość blogerów mających dość różnych ubiegłowiecznych -izmów. Pojawiło się zapotrzebowanie na ludzi mądrych, mniej może na „oczytanych”.

 • Wiem, że przyjdą nowi, aby „zważyć” siłę swych programów autorskich.

 

Apel do właścicieli. Otrzymuję informacje, że niektórzy kandydaci wyrażają chęć modyfikacji swych – czasem ogólnikowych – programów do postaci postulatów legislacyjnych. Dobrze byłoby, aby przy tej modyfikacji nie tracili swoich głosów.

KOMENTARZE

 • @Bondaree
  Mój błąd. Przez gapiostwo przypadkowa ją skasowałem. Sorry.
 • Romuald Szeremietiew nikogo nie wystawił do wiatru
  Wspólnie podjęliśmy decyzję by zarejestrować dwa osobne komitety OLW i Szeremietiewa, własnie po to by móc działać gdyby PKW zrobiło gdzieś psikusa. Wszyscy, którzy kandydowali na Senatora z OLW www.prawybory.net mogą kandydować z listy Szeremietiewa.

  Dziś każdy z tych kandydatów dostanie drogą mailową informację oficjalna na ten temat i szablon do zebrania 2000 podpisów (termin jak zwykle krótki, do 30-tego sierpnia, preferujący partie polityczne).

  Modyfikacja profilu zeruje głosy - to wszyste jest w skrypt. Dlatego wszelkie uszczególnienia powinny pojawić się w dyskusji pod profilem lub na blogu kandydata.

  Co do reszty to masz rację
 • @Łażący Łazarz
  No cóż. To, że PwP nie dało swych kandydatów na listy trochę podłamało prowincję. Moze jestem niesprawiedliwy, ale tak to oceniam. Może mi przejdzie.
 • Autor
  To Grzegorz Świderski jest autorem tych bzdetów? Sensownie zarządzane państwo, stworzenie warunków do bycia szczęśliwym, równość wszystkich ludzi, jedność czlowieka z człowiekim itp. Komunistyczny belkot. Lenin by się nie powstydził.
  Nie kompromitujcie się więcej, bo nie umiecie nawet zebrać tysiąca podpisów. Co zresztą nie dziwi.
 • @Kaśka
  No cóż, czytanie ze zrozumieniem nie jest sztuką ani łatwą, ani małą.
 • @nikander
  A pisanie z sensem tym bardziej.
 • @nikander
  Miejsce tych kobiet jest w SLD itd, a nie w naszych prawyborach. Ponad 80 istot internetowych głosuje na nie systematycznie co dnia minusując konkurentów już i tak na minusie :) Zaś na kandydatów bardziej na prawo głosowało łącznie najwyżej do 40 wyborczych istot internetowych.

  Społeczność NE wyśmiała ten projekt, olała prawybory, nie logujecie się tam, nie głosujecie, nie startujecie, pozwoliliście lewicy wygrać w Warszawie i będą tego BARDZO POWAŻNE reperkusje. Wielu z nas może poczuć spore rozżalenie. Skoro owe kobiety są bardziej doceniane, niech więc wejdą do ruchu PwP itd zamiast nas. Będzie miał Pan Szeremietiew lewą nogę jakże mocarną. Ich partia może się scalić z PwP, ale bez nas.

  Plus dla NE za podjętą próbę, ale niestety jest nieudana całkowicie póki co. Sądziłem że ludzie podejmą wyzwanie jako zabawę, ale warunki były na tyle zniechęcające że nikt "normalny" nie chce podawać swoich prawdziwych danych. Nie wymagajmy danych osobowych, twórzmy na razie internetowy parlament i rząd z nicków także jeżeli ktoś woli właśnie tak. Na pewno wiele musi się zmienić w systemie, ten nie zadziałał. Nie ma debaty, nie ma niczego, strata czasu.
 • @Marek Kajdas
  "...Na pewno wiele musi się zmienić w systemie, ten nie zadziałał. Nie ma debaty, nie ma niczego, strata czasu..."

  Jestem przekonany, że inicjatorzy tego przedsięwzięcia wyciągną prawidłowe wnioski. Pisałem o tym rezygnując z "kandydowania". Do poprawienia sprawa banalnie prosta: należy położyć wyborczy akcent na postulaty a nie osobę. To się da zrobić! Wierzę.
 • @nikander
  pisanie też ("Jesteśmy zupełnie inne, bardziej nowoczesne") ;-)
 • @Jerzy Wawro
  Ten język polityki trzeba jak najszybciej odesłać do lamusa. Im szybciej to zrobimy tym lepiej. Nie ma innego wyjścia jak dobry, zbilansowany budżetowo postulat. No cóż. Należysz do blogerów opiniotwórczych i niektórzy czekają na to co zrobisz. A mógłbyś...

  Pozdrawiam
 • @nikander
  jak parlament to parlament; czyli jak dojdziemy do 1 - mandatowych okręgów wyborczych - to jak bedą realizowane parytety?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  A to jest sprytnie pomyślane. Wywali się posła z opozycji a wsadzi posłankę z propozycji. Będzie zgodne z prawem! Co, źle kombinuję?
 • Prawybory w necie
  @ Autor
  Program świetny do zaprezentowania na posiedzeniu Sejmu Milusinkich 1 czerwca. Partia 15 minus może wykaże większą wyrozumiałość dla utopijnych haseł.
  Powodzenia
 • @Marek Kajdas
  No cóż,

  wiele osób pisało o tym aby całą akcję odpalić po wyborach z myślą o wyborach za 4 lata. Gdyby ich posłuchał nadszyszkownik NE to w portalu prawybory.net pewnie byliby prawie wszyscy (lub większość) z tych którzy odeszli z NE.

  Polityka NE powinna przede wszystkim stawiać na jakość blogerów i nie walić gaf jak kommorra. A z prawyborów w Warszawie wyszła jedna wielka gaffa.
 • x
  Jest bardzo dobrze, tak jak jest. Przede wszystkim nie możecie/możemy się cały czas przestawić. To nie gra video. To nie jest tak, że sobie coś we trzech uradzimy - cud plana, ktoś postawi serwa, załatwi cudownie resztę za nas i raptem nasze postulaty zaczną być realizowane przez państwo. Społeczeństwo będzie rzucać kwiaty, a my śmigać rządowymi limuzynami po ukwieconych drogach naszego imperium chwały i dostatku.

  Mieliśmy/mieliście narzędzia do stworzenia zespołu badawczego, omówienia metod i środków. Mieliśmy/mieliście miejsce do powołania tworów i struktur. Nawet wam/nam postawiono szkielet bytu politycznego, żeby was/nas ośmielić! Mało! Nawet pozyskano człowieka znanego, prawego, patriotę, otwartego na nowe technologie i koncepcje. Jednocześnie tradycjonalistę i kultywującego najlepsze wzorce przeszłe. Taki Olo Łącznik. Klamra.
  Zabezpieczono rozsądne wsparcie materialne. Żeby się każda dyskusja, nawet najlepszy pomysł, nie rozbił o pięć złotych.
  Krótko mówiąc warunki cieplarniane. Jak szalka petrriego w inkubatorze.

  To samo OLW. Narzekacie na elektorat? Ale który? :p
  Na pewno jesteście lepsi, od tych którzy obrażają się na społeczeństwo?
  Nikander, Ty się lepiej nie odzywaj na ten temat. Naprawdę się przyczyniłeś, żeby środek ciężkości na portalu był inny. Wycofałeś się. Następnym razem też się cofniesz?:) Naprawdę nie chcę cię dotknąć, ale tak to wygląda.
  Przecież prawybory.net nie jest partią o danym programie, to już prędzej PwP, choć to ruch, przynajmniej formalnie. Panie z elektoratu przyniosły podpisy. Kto jeszcze z szacownych kandydatów coś przyniósł?
  Oczywiście portek ma daleko idące niedociągnięcia. Zgoda. Tym
  bardziej potrzebuje jeszcze pracy.

  Mógłbym jeszcze długo.
  Jestem w sumie zadowolony idzie zgodnie z moim planem. :)
  Nie jesteśmy gotowi w najmniejszym stopniu. Doświadczenia natomiast, to nigdy nie jest czas zmarnowany. Mnie nie wystarcza zdetonowanie porządku ordynacyjnego, w zasadzie to jest dla mnie pan pikuś.
  Myślicie, że są 4lata laby? Osobiście wątpię. Zrealizuję swoją groźbę i zagłosuje na PIS, tak jak chcą i tak jak obiecałem. Kwestia honoru i dotrzymywania słowa, mniej przekonania. Obiecałem również, że następnym razem nie może na mnie liczyć, a już na pewno nic im nie obiecam. Chcę się dowiedzieć prawdy o smoleńsku i powiesić winnych. Teraz PIS ma szanse to zrobić, chyba że pokaże swoja nieudolność po raz kolejny i następnego razu nie będzie. Następnym razem pójdę, zrobić porządek osobiście.
  Wiśniowiecki był wielkim kniaziem, który zrobił bardzo wiele dla korony i w jej imię. Nie docenialiśmy tego. Doceniliśmy go po niewczasie i aby zadośćuczynić, wybraliśmy jego tragicznego syna na króla.:p
  Porażka, za porażką...
  Gdzie kres głupoty.

  P.S.
  Po wyborach pewnie wystawię się w tym portku, choćby po to żeby się co niektórzy wściekli.:D

  Loktar jak widzisz to nie kwestia nadszyszkownika i nie trzeba odchodzić z NE, żeby się nie wystawiać, to nie działa automatycznie.:)
 • @Torin
  "...Naprawdę się przyczyniłeś, żeby środek ciężkości na portalu był inny. Wycofałeś się. Następnym razem też się cofniesz?:)..."

  Bardzo mi acan pochlebiasz pisząc, że przesunąłem jakiś środek ciężkości. Nie wiedziałem, że jestem takim mocarzem. Aż uszczypnę się w zadek. Ktoś już kiedyś chciał "ruszać z posad bryłę świata" i i co, i wyszło coś z tego.
  Owszem, starałem się kompromitować koncepcje "ideologicznie wynaturzone" i wydumane.

  Ten "środek ciężkości" pokazał się sam. No cóż, los posłańców złych wiadomości czasem nie jest łatwy. Czasem muszą pogłówkować w wybrać dzień lepszego humoru adresata. On nadchodzi. Prawiczki poniosły sromotną klapę.
 • @Kryspek
  A gdzieś to acan jakiś program zobaczył?
 • @nikander
  Był Kopernik!:)
  Poza tym podobno to kwestia dźwigni.:)
  Dobra, bo widzę bierzesz sprawę personalnie.

  Pozdrawiam
 • @Torin
  "...Kto złoty sobie upodobał umiar,
  ten się uchroni przed nikczemną nędzą
  i przed zawiścią, która zawsze ściga
  bogate dwory..."

  Horacy, Oda II

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930