Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 7568 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Panie Ryszardzie cel szczytny, wpłacę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednak chciałbym wpłacać po swojemu i za swoje.

Proszę jedynie o to pozakładać subkonta dla poszczególnych agentur i wprowadzić politykę ich promocji. I tak

 

       Subkonto „Polska Społeczna Gospodarka Rynkowa”, gdzie księgowane byłyby wpływy promujące teksty o Nowej Architekturze Finansowej, polityce gospodarczej i protekcjonizmie, („stowarzyszeniach do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”, spółkach właścicielsko pracowniczych), naprawie polityki (wyeliminowanie możliwości pełnienia przez posłów funkcji w administracji rządowej, zmiana sposobu finansowania parti politycznych, demokracji bezpośredniej)

 

       Subkonto „Obca agentura gospodarcza” gdzie księgowane byłyby wpływy na promocję pomysłów sekty wyznawców Janusza Korwina Mikke, Miltona Friedmana, Ludwiga von Misesa oraz innych zwolenników darwinizmu społecznego. Miejsce tu znaleźliby także obrońcy pieniądza dłużnego i parytetu złota oraz monarchiści.

 

       Subkonto „Agentura watykańska” do księgowania wpływów na promocję tekstów, w których „prawdziwi katolicy” będą walczyli z „katolikami niedzielnymi i leniwymi”. Na to konto wpłacają także autorzy różnych koncepcji „intronizacji” oraz wojny religijnej.

 

       Subkonto „Trupi synod nad komunizmem” do księgowania wpływów na promocję tekstów blogerów mających bardzo dobrą pamięć i wietrzących komunistyczną agenturę za każdym krzakiem i w każdym, kto urodził się trochę wcześniej.

 

       Subkonto „Leczenie własnych kompleksów” na sfinansowanie miejsca dla tekstów osobników który to napisać coś „musi, bo się udusi”. Dla tych dla których portal spełnia ważną funkcję terapeutyczna.

 

  Subkonto „Myślenie życzeniowe (wishful thinking)” kasa na promowanie pomysłów ciekawych i oryginalnych, pozbawionych jednak żadnych szans na realizowalność polityczną, prawną i technologiczną.

 

Oczekiwałbym wprowadzenia proporcjonalnego do wpływów miejsca na SG portalu oraz miesięcznych sprawozdań. Obowiązkiem autorów byłoby kwalifikowanie swoich tekstów do poszczególnych kategorii.

 

       Wiem, że pomysł Wam się nie podoba. Dajcie zatem upust swojej złości w głosowaniu. Zobowiązuję się podliczać głosy.

 

lp

Wpłacę na subkonto

Ilość chętnych do sfinansowania

1

Polska Społeczna Gospodarka Rynkowa

6

2

Obca Agentura Gospodarcza

 2

3

Agentura watykańska

 3

4

„Trupi synod” nad komunizmem

 2

5

Leczenie własnych kompleksów

 1

6

Myślenie życzeniowe (wishful thinking)

 3

 

Dla przykładu możecie to zrobić tak:

 

Mój głos: 5

co będzie oznaczało że dopłacisz do funkcji terapeutycznej portalu

 

lub:

 

Mój głos: Obca Agentura Gospodarcza

co będzie oznaczało, że promujesz teksty zachwalające swawole gospodarczą.

 

 

Głosuję: Mój głos: 1

 

KOMENTARZE

 • @rerak 09:01:09
  Czy mam Twój głos zaliczyć w pozycji 4 (trupi synod nad komunizmem) ?
 • Mój głos:
  2 - jedyna Prawdziwa Idea Gospodarcza - czyli WOLNY RYNEK !!!
 • mój głos: 6 (sześć)
  czyli subkonto dla "wishful thinking" - "myślenia życzeniowego".
 • @Spisek Teoretyczny 09:50:19
  Kupuję

  zaraz będzie
 • @nikander 09:06:00
  TRAKTUJĘ PAŃSKIE UWAGI JAKO GŁOS W DYSKUSJI.
  Bo przecież na tych zasadach nie da się utworzyć portalu zwłaszcza, że zaraz pojawiłyby się opcje innych działów z tendencją podobną szybkości przyrostu druku pieniądza w USA.

  (Dla Ultima - jak wolny rynek, to wolny rynek - każdy sam sobie powinien drukować pieniądze w ilościach niezbędnie potrzebnych).

  Co do uwag. Nie zgadzam się z zaliczeniem "Intronizacji" do działu "Agentura Watykanu". No, liczyłem, że zrozumienie proponowanej przeze mnie zasady wymagać będzie co najwyżej średniej inteligencji . A Pan to ujął tak, jakby to mogło być zrozumiałe dla geniuszy.
  Wyłożę więc jak chłop krowie na rowie.

  Intronizacja w Polsce jest aktem świeckim, gdyż Regnum Poloniae jest królestwem niezależnie od woli Watykanu.
  Zatem akt intronizacji Chrystusa byłby aktem odseparowania wpływów watykańskich na interpretacje dotyczące nauki głoszonej przez Jezusa a zawartej w Ewangelii.

  A myślałem, że kto, jak kto, ale Pan jest na takim poziomie, aby to zrozumieć.
 • mój głos:7
  budowa gett kontenerowych dla przeciwników SGR

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fakt-nie-lubisz-gejow-trafisz-do-getta,1,5398571,wiadomosc.html
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:01:03
  "Dla Ultima - jak wolny rynek, to wolny rynek - każdy sam sobie powinien drukować pieniądze w ilościach niezbędnie potrzebnych"

  Kretyńska imputacja poglądów. W sumie nic dziwnego, ~Woytas i ~nikander uzurpują sobie drukowanie pieniędzy. A, i ~Rossakiewicz jeszcze, triumwirat sprawdzoną formą tyranii.
 • @korwinista 11:48:04
  w sumie racja:

  Wolny Rynek umożliwia każdemu drukowanie WŁASNYCH pieniędzy, ale NIE GWARANTUJE, że ktoś je przyjmie jako zapłatę ...
 • mój głos: Polska Społeczna Gospodarka Rynkowa i Myślenie życzeniowe
  ale i tak nie zapłacę, bo od paru lat mam ujemny dochód, a resztki starego potencjału (większość z czasów niedoli za komuny) wydrapują mi lekarze.
 • @korwinista 11:48:04
  Nie odpowiada mi pański "wolnościowy" poziom kultury.
  Nie czytam pańskich notek i nie komentuję.
  proszę o wzajemność.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:25:06
  Komentarz świadczy o czymś wręcz przeciwnym.

  Pańska kultura oczerniania przeciwników pewnie stoi wyżej niż moja kultura krytyki pańskich wypocin. Pańska kultura nie przewiduje cytowania wypowiedzi oczernianego.

  Abstrahując - ban więcej mówi o banującym niż banowanym. Zasadniczo z banujących tylko ~nikander i ~trybeus zachowali się honorowo.
 • Jo, tworzmy sekty
  I tak kladziemy podwaliny pod roznego rodzaju sekty, ktore pod roznymi szyldami beda tu nawet finansowane!! Zycze powodzenia.
 • 1 i 6
  Pozdrawiam
 • To post na serio?
  Czy dla rozrywki?
 • Wszyscy!!!
  Amsterdam wprowadza szokujące prawo. Każdy uznany za szykanującego homoseksualistów... trafi do specjalnego getta z kontenerów!
  Fot. Youtube.pl

  Jak informuje portal dziennika "Fakt", władze Amsterdamu wprowadzają szokujące prawo. Na jego mocy każdy, kto zostanie uznany za szykanującego homoseksualistów będzie musiał wynieść się z miasta i osiedlić w specjalnie przygotowanym do tego rejonie aglomeracji. Włodarze dla takich osób przygotowali specjale getta zbudowane z kontenerów.

  Amsterdam chce walczyć w ten sposób z dyskryminowaniem mniejszości seksualnych. Jednak pomysł jest raczej terroryzowaniem większości seksualnej. Represjom będzie bowiem poddawany każdy, kto uprzykrza życie homoseksualistom, stosuje wobec nich mobbing, tyranizuje ich, obraża. Ukarana może zostać pojedyncza osoba lub cała rodzina. Rodziny mają być przesiedlane również wtedy, gdy dzieci wykazują się „złym” stosunkiem do pederastii - czytamy na Fakt.pl.

  Każdy ukarany będzie musiał opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania, nawet jeśli jest jego właścicielem. Tahira Limon z biura burmistrza Amsterdamu Eberharda van der Laana w rozmowie przytaczanej przez dziennik „Fakt” wyjaśnia, że ukarany „nie będzie mógł powrócić do swojego mieszkania”. Zakaz powrotu będzie stosowany minimum przez pół roku.

  To jednak nie koniec szokujących pomysłów władz miasta. Decyzja o ukaraniu ma bowiem zapadać nie na drodze sądowej, ale w ramach przepisów administracyjnych. To urzędnicy będą decydowali kogo zesłać. W czasie pobytu w getcie karani obywatele mają przechodzić szkolenia propagandowe prowadzone przez pracowników miasta.

  Decyzja z Holandii to kolejny krok na drodze zniewalania normalności seksualnej przez aktywistów homoseksualnych. Po chorej polityce poprawności, która nakazuje piętnowanie mówienia prawdy o pederastii, przychodzi na Zachodzie czas pozbywania się tych normalnych. Warto pamiętać o tym, co dzieje się w Holandii, gdy na naszym polskim podwórku homoseksualni aktywiści walczą o tolerancję. Ta ich tolerancja jest totalitarna...

  KL, Fakt.pl
  Gdyby o tym "informował" Fakt, to można by sobie darować. Niestety taka informacje podaje "Die Welt" http://www.welt.de/vermischtes/weltgeschehen/article112822562/Amsterdam-siedelt-Schwulenhasser-aus.html
 • Mój głos:
  społeczna gospodarka rynkowa
 • @w Oparach 15:16:21
  Nikt tu żadnych sekt nie będzie finansował. Jeśli już to zrobi to sekta za własne pieniądze.
 • @rerak 14:06:17
  To za co będzie tu publikowany katechizm w odcinkach i słowo pańskie na każdy dzień. Zapanuje ateizm ruja i porubstwo.
 • @Synergie 16:23:05
  Trochę żartem trochę na serio. Niestety, ale ucieka nam cel któremu ten portal miał służyć. Może komuś w głowie zbierze się na jakąś refleksje.

  Ja z tych od Fredry: "znaj proporcje Mocium Panie".
 • @nikander 16:40:25
  A kto bedze decydowal o tym co jest sekta a co nie?
 • @Synergie 16:23:05
  No wlasnie, pro forma czy dla jaj
 • @w Oparach 16:47:49
  Napisałem jasno: bloger płaci i tym samym wykupuje miejsce na SG. Jeśli niejasne to powtórzę: każdy bloger będzie miał prawo wykupienia miejsca promowanego i wypisywania tam wszystkiego co mu ślina na język przyniesie. Pełny wolny rynek na własny rachunek.
 • @nikander 16:56:36
  Czyli najwieksze szanse ma agentura, bo znacznymi srodkami dysponuje.
 • @w Oparach 17:00:47
  Zgadza się, ale jeśli portal ma się utrzymać, to - być może - nie ma innego wyjścia.
 • @nikander 17:03:13
  No wiec, czy to nie aby celowe wpychanie NE w objecia agentury?
 • @w Oparach 17:10:00
  Niebezpieczeństwo jest duże. Nadzieją mogą być jedynie ludzie majętni o patriotycznych poglądach. Znam takich wielu, ale nie należą do społeczności NE. Problem w tym jak do nich dotrzeć.
  Ludzie o szlachetnych sercach mają na ogół płótno w kieszeni.
 • @nikander 17:16:52
  Swad problemow finansowych Opary czuc bylo juz od jakiegos czasu. Natomiast problem ten oficjalnie na forum wyplywa dopiero teraz. Ja sie obawiam rozwiazan przyjmowanych na ostatnia chwile, badz juz o minute za pozno.
 • @w Oparach 17:30:02
  Zemścił się brak jasno sprecyzowanej misji.
 • @nikander 17:36:40
  A obecnie przyswieca niczym slonko na niebie? Oby nie okazalo sie, ze to slonko Peru.
 • Kolejny odcinek powieści pt. "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin".
  Nie mogę tego zrozumieć. Wydawałoby się, że ludzie chcąc dyskutować podają swoją tezę, jakąś ją uzasadniają i oczekują tego samego nawet u osób o odmiennych poglądach.
  A ten tu - rzuca kalumnie na wszystkich, którzy mają odmienne zdanie i zaprasza k. do dyskusji!
  Wszedłem niechcący na jego poprzedni wpis i zadałem kilka pytań. Jak wykazałem pewną sprzeczność w rozumowaniu zostałem zwyzywany od kretynów.
  I teraz tu widzę, że to nie był zły dzień pana nikandera tylko gość po prostu jedzie od rana niesiołem i profesorem od bydła. Już nawet nie czeka na dyskusję tylko od razu ją ustawia - my dobrzy - oni idioci. Gdzie tu miejsce na dyskusje? Chyba, że chodzi właśnie o wzajemne spijanie sobie z dziubków tego towarzystwa wzajemnej adoracji.
 • @w.e.coyote 19:37:02
  Czy mam rozumieć, ze sfinansowałbyś subkonto "Obca agentura gospodarcza"?
 • @w.e.coyote 19:37:02
  Ciesz się, że ci do rozporka nie zaglądał... :D
 • @nikander 19:48:31
  Tak.
  3 i 4 też, jeżeli można kilka.
 • @korwinista 19:50:22
  Eeeee tam. Zagadki robisz. @w.e.coyote jest tu nowy więc poinstruuj go, że napisałem tu dziesiątki notek, w których nie wykazałem żadnego szacunku dla zwolenników emisji pieniądza dłużnego a wręcz przeciwnie. Napisz jasno, że sprawdzam, czy gościu nie był chrzczony scyzorykiem. Nie będzie oczekiwał ode mnie dodatkowych wyjaśnień.
 • Autor zapomniał o demokracji BEZPOŚREDNIEJ
  która może rozwiązać wiele problemów.
 • @NUS 20:53:26
  Nie zapomniałem. Dla mnie to bardzo ważny temat. Proszę doczytać. Jest w "społecznej gospodarce rynkowej" jako element naprawy polityki.

  Pozdrawiam
 • wybieram gospodarkę...obcą
  obcą od :
  nikanderystów
  maoistów
  trockistów
  socjalistów
  keynesistów
  dystrybucjonistów
  wieleżyńskistów

  ups , pardon... Wieleżyński nie pasuje do tego grona bo wdrażał ideę firmy właścicielsko-pracowniczej z dobrego serca, a grasujący tu nikanderyści chcą "wspomagać" te formy z emisji pieniądza, czyli okradać społeczeństwo dla realizacji swoich wizji.

  i innych centralnych planistów !

  to będzie chyba opcja nr 2.
 • Panie Ryszardzie cel szczytny, wpłacę.
  To wielce zenujące. Wpłać jak masz pan wpłacić te 2 złote, bo pewnie o to chodzi i dupy pan nie zawracaj !. Cel jest szczytny więj waszmość daj do kabzy albo spadaj i nie ośmieszaj się. DAM ALE NIE DAM to twoja dewiza, TAK ?. cOś mi tu bolka tw ideologią śmierdzi. Podobne gadki, podobne myślenie.
 • @prawi co wiec 22:33:22
  Jasne stanowisko. Podoba mi się. Głos zaliczony
 • @wikary69 23:04:30
  Oj wikary wikary. Kto jak kto ale Wy chyba na brak kasy nie narzekacie. Chcecie tu publikować dobrą nowinę w odcinkach to proszę bardzo. Wyłożycie na to kasę to będzie to uczciwe.
  Nie mam zamiaru finansować pedalstwa w czarnych sukienkach. Tfuj...
  Chyba, że zaczniecie pisać o zniesieniu celibatu i o kościele autokefalicznym.
 • Głosuję:
  Mój Głos: 1 - Polska Społeczna Gospodarka Rynkowa


  Daję gwiazdek pięć, ale polecam także uwagę K. Wojtasa o intronizacji jako akcie świeckim. Tu chodzi o cywlizacyjne wartości a nie o prymat hierarchicznej instytucji.

  Wszyscy jesteśmy braćmi. Nie ma wielu Ojców ponad braćmi - to drugie to nie jest idea Boża.

  Pozdrawiam
 • @Jacek Rossakiewicz 16:27:47 c.d.
  Co do kłopotów NE.

  NE oscyluje pomiędzy rolą wolnego (niezangażowanego) medium informacyjnego, (które wykorzystuje wiele ugrupowań politycznych - zaś prym wśród nich wiedzie antypaństwowy korwinizm), a narzędziem wyborczym Ryszarda Opary, ruchem o wciąż nieustalonym charakterze politycznym.

  Taki dualizm nie służy żadnej w tych funkcji i rodzi wątpliwości blogerów i czytelników.

  Ja osobiście nie uważam aby obecność czy tez dominacja ruchu JKM na NE była szczególnie cenna, bo to dezinformacja i bezpłodna ideologia.
  Takie osobowości medialne jak nonscolar, Luiza, czy też Ulitima Thule i Freedom - w wielu postach, to po prostu pomyłka.

  Jednak wyboru pomiędzy dwoma funkcjami jakos nikt podjąc nie potrafi. Nie wróży to dobrze dla znaczenia NE w bogosferze. Potrzebny jest wybór i to dobry wybór, bo znany jest los osiołka przy dwu żlobach.
 • Genialny post
  Ja głosuję na 5. Uwielbiam śledzić dyskusje pod postami.
 • Autor
  Winnicki jutro odwiedziny panska miescine...Jest okazja, dowiedziec sie paru rzeczy u zrodla, zamiast pisania bzdur.Rusz Pan dupsko...

  Poniedzialek 21 stycznia 2013

  Pub Red Zone

  Godz. 18.00
 • @Jacek Rossakiewicz 16:27:47
  Jacku. Bardzo szanuję tych katolików "niedzielnych i leniwych". To ludzie chodzący po ziemi i stanowiących realną siłę polityczną. Dekalog to podstawa i nikt tego nie kwestionuje. Jednak ortodoksi polityczni mają w polityce "ujemną wartość bojową". To sublimaci, z którymi nie sprecyzujemy żadnej doktryny politycznej. Ich byt ziemski - tak jakby - nie dotyczył.
  Czasem tej myśli nie potrafię wypowiedzieć w sposób grzeczny i zrozumiały. Ale popracuję nad sobą.
 • @cziken1 20:19:55
  Czy na pewno chodzi o Rzeszów?. Chętnie bym się pofatygował, tylko czy emerytów tam czasem nie utylizują?
 • @nikander
  Krytykujesz "liberałów" za prywatyzowanie zysków i uspołecznianie strat. Nie dostrzegasz tego, że tutaj mamy do czynienia właśnie z takim uspołecznianiem strat?

  Nie głosuję, nie płacę.
 • @Andarian 20:48:13
  Ja tu zysków nie widzę żadnych. To raczej kosztowne hobby.
 • @nikander 20:36:34
  Napewno.Moze Pan smialo isc.
 • @nikander 20:52:19
  A myślisz, że gdyby były to zobaczyłbyś je? Wręcz idealna definicja podejścia "liberalnego" według Twojej definicji.
 • @Andarian 21:10:45
  Jednak obstaję przy kosztownym hobby. Na to hobby składa się flirt z Korwinem Mikke i młodymi narodowcami (MW, ONR) jako zaplecze wyborcze. To nie mogło się udać.
  Oczywiście jest to ocena tylko polityczna. Finanse to drugie zagadnienie, i ewidentnie widać tu brak nosa biznesowego.
 • @Synergie 16:23:05
  To post na serio?
  Czy dla rozrywki?

  >>> a co jest na serio w NE ? ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031