Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

kula w łeb!!! Twierdzę i dałbym się za to pokroić, że cała ta niepodległość Polski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji.

      Z procesu tego śmiało się całe Wolno. Oto bowiem,przymierający głodem oficer Wojska Polskiego swoją ciężką żołnierską ręka podrabia banknot 50 zł, aby wyżywić swoją rodzinę. Przestępstwo poważne więc i kara musi być adekwatna. Niektórzy twierdzą, że ten szatański sposób na wywołanie wzburzenia w wojsku został wymyślony w Wielkiej Loży Narodowej Polski . Istotnie, w wojsku zawrzało. Historia odnotowała fakt jak to oficerowie zagrzewali swoje wojsko do walki na praskim brzegu Wisły stojące: „...idziecie po swoje pieniądze, one tam są to Zdziechowski je schował...”

     Kazimierza Bartela na stanowisku premiera zmienić trzeba było, bo nie rozumiał o co w tym majowym zamachu chodziło. Jak nasz litewski przybłęda dorwał się do rządów to wystarczyło mu tylko 24 dni aby sprawę załatwić.Notka będzie o tym dlaczego dzień 26 października powinniśmy obchodzić jako datę utraty naszej suwerenności. Uzasadniam to wszystko wpisem nie znanego mi bliżej blogera.

JerzyS saidhttps://marucha.wordpress.com/2011/12/30/pilsudski-zwolennikiem-bolszewii/ 2011-12-30 (piątek) @ 18:28:17

      Piłsudski przede wszystkim był agentem angielskim i to oni udzielali mu największego poparcie , bo realizował ich politykę.
     „Piłsudski również nawiązał kontakt z przedstawicielami japońskiego kierownictwa podczas swego pobytu w Londynie, a w samej Japonii przygotowywał dla niego grunt niejaki James Douglas, który przyjechał tam w 1904 r. przed Piłsudskim.
     J. Douglas był obywatelem brytyjskim urodzonym w Polsce i doskonale władał językiem polskim. Do Japonii przyjechał oficjalnie jako korespondent endeckiego „Słowa Polskiego”, a przy tym był członkiem PPS. Na podstawie lektury listów Douglasa do działaczy PPS W. Jodki i B. Jędrzejowskiego można się przekonać, że obserwował on poczynania Dmowskiego w Japonii i szczegółowo informował o nich swych przyjaciół z PPS-u. W Japonii zresztą starał się „obstawiać” zarówno Dmowskiego, jak i Piłsudskiego. Cieszył się też zaufaniem władz japońskich, którym zaoferował swe usługi jako cenzor korespondencji Polaków z armii rosyjskiej, którzy dostali się do niewoli japońskiej.
     Analiza całego życiorysu Douglasa, a zwłaszcza jego zachowania w 1904 r. prowadzi do wniosku, że w rzeczywistości był on w Japonii „aniołem stróżem” zarówno Piłsudskiego, jak i Dmowskiego, z ramienia brytyjskich służb, które za jego pośrednictwem mogły skutecznie kontrolować obu przywódców dwu polskich obozów politycznych – endecji oraz prawicy PPS.
     Przykład J. Douglasa pozwala się zorientować w wieloszczeblowej technice tajnego sterowania. Dla nie wtajemniczonej szeroko polskiej publiczności był on korespondentem endeckiej gazety, który przesyła mniej lub bardziej interesujące informacje dla swego pisma, dla węższego grona wtajemniczonych z PPS było wiadome, że Douglas nie jest endekiem, lecz z ramienia PPS obserwuje poczynania Dmowskiego oraz przygotowuje w Japonii grunt dla Piłsudskiego.
Prawdopodobnie nikt z Polaków nie wiedział, że w rzeczywistości głównym zleceniodawcą Douglasa jest tajna służba brytyjska, dla której zbierał on informacje zarówno o Dmowskim, jak i o Piłsudskim.
     Dostarczając odpowiednich informacji – tak endekom, jak Piłsudskiemu i jego ludziom – mógł też Douglas w sposób niewidoczny i dla jednych, i dla drugich (zwłaszcza gdy nie znali oni ówczesnych celów tajnej polityki brytyjskiej) wywierać dyskretny wpływ na ich poglądy i działania. Tego rodzaju ukryta inspiracja może być często bardziej skuteczna niż oficjalne jawne sterowanie.”

"...Znamienne były zmiany jakie musiały być na zadanie amerykańskich kół finansowych wprowadzone do statutu Banku Polskiego.
    Do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927r. ,, o planie stabilizacyjnym i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej” dołączona została następująca deklaracja rządu: ”Rząd oświadcza , że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” str.26 Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniądz 1918- 1939

Przypomnę że :

Dajcie mi prawo emisji pieniądza , a nie ważne będzie kto rządzi krajem” - Rotszyld

Kennedy naruszył prawo emisji pieniądza . Jego rząd wyemitował pewna sumę dolarów. Kaka cenę za to zapłacił?

i dalej:

    Kredyty zagraniczne były Polsce potrzebne dla ożywienia gospodarczego, do czego nie wystarczały kapitały krajowe. W przeciwieństwie do Grabskiego, który unikał zaciągania pożyczek, Czechowicz uznał je za jeden z priorytetów.

     Potrzebne jest nam wprowadzenie Polski na rynek finansowy świata jako klienta, do którego się ma zaufanie. Potrzebne jest nam nawiązanie kontaktu z najpoważniejszymi możliwie grupami finansowymi.[3]

     Najbardziej spektakularna tzw. „pożyczka stabilizacyjna” w wysokości 62 milionów dolarów i 2 milionów funtów, została zaciągnięta w październiku 1927 od międzynarodowego konsorcjum banków. Jednak oprocentowanie, jak i kurs wykupu były mniej korzystne od pożyczek wynegocjowanych w tym czasie przez Niemcy, Austrię i inne kraje europejskie[4].

     Ponadto Polska musiała na trzy lata przyjąć amerykańskiego doradcę (był nim Charles Dewey), mianując go członkiem rady Banku Polskiego.

     Uzyskane fundusze, zgodnie z nazwą pożyczki spożytkowane zostały na stabilizację złotówki, a także na pokrywanie deficytu budżetowego. Nie zostały więc przeznaczone na inwestycje. Już na początku grudnia 1927 giełdowy kurs pożyczki zaczął gwałtownie spadać. Rząd nie zdecydował się na żadną interwencję w kierunku podtrzymania go. Przeciwdziałanie nastąpiło w połowie 1928, gdy notowania spadły już o jedną piątą, ale spadku nie powstrzymało. W 1932 kurs stanowił już 51% wartości początkowej.

Tak więc 26 października 1926 Polska utraciła niepodległość

     Straciła kontrolę nad budżetem wojskowym i gospodarką
Aby łatwo można było doprowadzić do zaplanowanej wojny Rosja Niemcy o czym zresztą powiedziano nieoficjalnie w Londynie jeszcze podczas negocjacji podczas tworzenia II RP, Polska miała być słaba gospodarczo i militarnie, aby nie stać na przeszkodzie przyszłej zaplanowanej konfrontacji.

a tu za J. Kosseckim -Tajemnice mafii politycznych
     „Z chwilą pokonania Niemiec następuje zwrot w polityce angielskiej. Niemcy są pokonane, zdezorganizowane i osłabione. Przestają więc być kandydatem na hegemona Europy, zwycięska jest natomiast Francja i ona właśnie jest w tym czasie głównym mocarstwem na kontynencie europejskim. Polska jest wówczas naturalnym sojusznikiem Francji, która zresztą popiera Polskę na konferencji wersalskiej. Silna Polska stanowiłaby zbyt wielkie wzmocnienie bloku francuskiego, Anglia zatem zgodnie z podstawową zasadą swej polityki musi dążyć do osłabienia Polski.
     Jeszcze podczas I wojny światowej Neville Chamberlain /ten sam, który wsławił się później układem monachijskim/ na jakimś bankiecie rozmawiał z Dmowskim. Dmowski jak zwykle, korzystając z okazji, starał się przekonać angielskiego polityka o tym, że zbudowanie silnej Polski leży w interesie Wielkiej Brytanii. Chamberlain odpowiedział mu jednak twardo, że jest w błędzie, gdyż interes angielski wymaga, aby Niemcy miały swobodne pole dla swej ekspansji na wschód, a silna Polska przeszkadzałaby im w tym.
     Chamberlain nie piastował jeszcze wówczas żadnego kierowniczego stanowiska w polityce brytyjskiej i dlatego mógł sobie pozwolić na tego rodzaju szczerą wypowiedź, która zresztą była tylko odbiciem perspektywicznych koncepcji polityki brytyjskiej w stosunku do Polski. Z tego punktu widzenia jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że już w Wersalu premier brytyjski Lloyd George nie dopuścił do przyznania Polsce Gdańska, całości Śląska i Mazur.
     W rozgrywkach wewnętrznych w Polsce Anglia stawiała na obóz Piłsudskiego. W okresie gdy Piłsudski wycofał się z oficjalnego życia politycznego i zajmował się działalnością spiskową podczas swego pobytu w Sulejówku, odwiedzali go tam zarówno poseł brytyjski Max-Muller, jak i brytyjski attache wojskowy, Clayton. Po zwycięstwie Piłsudskiego w 1926 r. zarówno w Polsce, jak i w radzieckich sferach dyplomatycznych panowało przekonanie, że za zamachem Piłsudskiego stała Anglia. Faktem jest, że jak dotychczas nie udało się historykom znaleźć wystarczających źródłowych potwierdzeń powiązań obozu Piłsudskiego z Anglią, ale tu właśnie przychodzi z pomocą metoda analizy cybernetycznej.
     Aby zrozumieć podwójne tajne sterowanie, które w badanym okresie stosowała Anglia w stosunku do Polski, trzeba najpierw zanalizować potencjały, którymi wówczas dysponowały najważniejsze państwa na kontynencie europejskim.”

    Słyszałem że książka Jerzego Zdziechowskiego„Skarb i pieniądz 1918- 1939”weszła do kanonu lektur szkolnych (sic!). Czyżby to w ramach przygotowań do obchodów nowego Święta Utraty Niepodległości?Twierdzę i dałbym się za to pokroić, że cała taniepodległośćPolski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji.

     Tak na marginesie: czy ta pożyczka stabilizacyjna była Polsce potrzebna. Oczywiście, że nie i trafnie – aczkolwiek po fakcie - zauważył to minister Kwiatkowski. „panie ministrze jak to jest? Wzięliśmy pożyczkę, oddaliśmy dwa razy więcej, a Gdynia stoi” Na prosty inżynierski rozum, gdybyśmy nie brali pożyczki to stać by nas było na dwie Gdynie. Ale co pejsaty by z tego miał…?

KOMENTARZE

 • Oczywiście 5*
  Sama prawda.

  Zaraz się kundle rozszczekają.
 • "Who is who"?
  Czy prawdą jest, że Pana znajoma Margaret Wirkus jest bliską krewną Józefa Piłsudskiego i jego zagorzała miłośsniczką? Jest też członkiem fundacji KoRReUs. Zgadza się?
 • @Julian Ditrych 13:57:29
  Potwierdzam, że znam panią Wirkus od niedawna. Jeśli chodzi o mój stosunek do Piłsudskiego, to nie zmieniam go od 60 lat a może i więcej.
  To znam z autopsji: http://nikander.neon24.pl/post/135862,jak-do-berezy-kartuskiej-prosto
 • @nikander 14:19:10
  Ale czy to ta sama osoba, która należy do KoRReUs i ma od Pana zupełnie odmienne zdanie w sprawie Józefa Piłsudskiego i jego roli w historii Polski?
 • @Julian Ditrych 14:24:41
  Nie mogę potwierdzić umiłowania tek osoby do marszałka. Mogę potwierdzić, ze należy do Fundacji KoRReUs. Oprócz fundacji jest jeszcze Konfereracji jako luźne stowarzyszenie.
 • 1926, 1990 - władza przeszła w żydowskie łapy
  ”Rząd oświadcza , że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku”


  Powyższe odpowiada: Konstytucji IIIŻydo-RP
  Art. 227.

  1. Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

  6. Rada Polityki Pieniężnej ustala corocznie założenia polityki pieniężnej i przedkłada je do wiadomości Sejmowi równocześnie z przedłożeniem przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej. Rada Polityki Pieniężnej, w ciągu 5 miesięcy od zakończenia roku budżetowego, składa Sejmowi sprawozdanie z wykonania założeń polityki pieniężnej.

  Art. 220.

  1. Zwiększenie wydatków lub ograniczenie dochodów planowanych przez Radę Ministrów nie może powodować ustalenia przez Sejm większego deficytu budżetowego niż przewidziany w projekcie ustawy budżetowej.

  2. Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.
 • @Rzeczpospolita 15:39:38
  No właśnie. Czy kiedykolwiek ta prawda do Polaków dotrze? Ja już zaczynam wątpić.
  Pozdrawiam
 • @Julian Ditrych 14:45:08
  Raczej sytuacja tej pani nie byłaby komfortowa.

  Analogicznie, Pislam również wyznaje kult Piłsudskiego, a co wyprawiają z Polską widać wyraźnie.
 • @nikander 17:40:35
  Historia czytana co drugą kartkę potrafi zaskoczyć:) Rząd Grabskiego Drogi Panie, może i unikał pożyczek, ale z obrzydzeniem je zaciągał, gdy tylko znalazł się ktoś skłonny ich udzielić. Pytanie do Pana, czy Szanowny Pan chciałby mieć jakiś wpływ na pieniądze, które pożycza Pan komuś, czy może jest Panu wszystko jedno co się z nimi stanie, czy zapracują na siebie w inwestycjach, czy zje je np. hiperinflacja?
  Proszę opisać nam alternatywną, Pańską wersję historii Polski po odzyskaniu niepodległości, zgadzając się z konieczności na uwarunkowania jakie były i na ograniczenia jakie były. Co Pan zrobiłby na miejscu Grabskiego? zmusił ludzi do pracy przez 15 godzin na dobę?
 • @Rzeczpospolita 15:39:38 - Przypomnijmy, jaki antypolski element pracował nad konstytucją IIIRP
  Prace nad zapisami Konstytucji RP przyjętej w 1997r. odbywały się w Akademii Teologii Katolickiej (ATK) w Warszawie. Nad treścią zapisów pracowali żydowscy i niemieccy – czyli także żydowscy – agenci na polsko-niemieckim sympozjum pn. „Konstytucja a porządek gospodarczy” zorganizowanym w dniach 18-19.11.1994 r. przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera. Sympozjum miało także wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego – agendy światowych lichwiarzy.
  Referowali tam: ks. prof. Helmut Juros z ATK, dr H. Suchocka, była premier RP, poseł RP, dr T. Syryjczyk (to nie prawda, że w rządzie Mazowieckiego byli sami Żydzi – był jeden Syryjczyk) oraz profesorowie z RFN i Szwajcarii.

  ATK (późniejsza UKSW) powstała w 1954r. w czasie bolszewickich żydo-rządów i z ich inicjatywy! Pełne prawa kościelne ATK uzyskała w 1989 r. i odtąd była uczelnią jednocześnie państwową i kościelną – katolicy winni to sobie przemyśleć!
  ______________________________

  w murach tej uczelni, w 1997r. – nosiła jeszcze nazwę ATK, ale miała prawa kościelne ! -, znalazło swoje lokum Studium Generale Europa (SGE), nowoczesna, kosmopolityczna, jew-ropejska idea i inicjatywa polityczna. Uroczysta inauguracja działalności SGE odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, w obecności Prymasa Polski kard. Józefa Glempa i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Karla Lehmanna.

  Dyrektorem generalnym SGE został nie byle, kto, bo sam A.Olechowski, który w inauguracyjnym wykładzie powiedział: „Krucjata przeciw globalizacji ma niewiele wspólnego z chrześcijaństwem. To państwo narodowe jest totalitarne i niechrześcijańskie„.

  Innymi słowy Żydzi są przeciw państwu narodowemu – o czym wiemy od dawna i z czego winniśmy zdawać sobie sprawę – i w walce z państwem narodowym otrzymują wsparcie Kościoła: „Nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu” obwieścił abp S.Gądecki podczas niedawnej uroczystości z okazji 50. rocznicy ogłoszenia deklaracji „Nostra Aetate”.
 • @kimur 18:03:08
  Gdybyś nie był taki zaślepiony miłością do marszałka to wiedziałbyś, że tenże zamach stanu był wcześniej planował ale pokrzyżowała mu go ... pogoda. Przypomnę. Rok 1924 był fatalny i groziła nam klęska głodu. Dość powiedzieć, że na skutek powodzi koryto Wisłoka pod Rzeszowem przesunęło się wtedy 5 km w kierunku północnym. Sporo złota na zakup zboża wtedy z kraju wyciekło i sytuacja była nie do pozazdroszczenia. Piłsudskiego g_no to obchodziło, bo był zajęty płodzeniem kolejnych nieślubnych dzieci. Na skutek wyjątkowo przytomnej polityki monetarnej Jerzego Zdziechowskiego jednak kraj podnosił się z kryzysu a początek 1926 roku był rewelacyjny. Wtedy do akcji wkracza litewski przybłęda aby coś ukraść bo nadarzyła się okazja. Tak jak ukradł Rozwadowskiemu bitwę warszawską tak próbował ukraść sukces gospodarczy rządu Witosa.
  Oczywiście rzytowska prasa rozpisywała się nad tym jak to Piłsudski zabrał gospodarkę z rąk szaleńców. Warszawskie knajpy i burdele zaroiły się żołdacką swołoczą. Był to bardzo wesoły okres w dziejach Warszawy, mniej radosny dla reszty kraju.
  A Zdziechowskiego wystarczyło skatować w jego mieszkaniu. Został wtedy pozbawiony oka. Tam gdzie o pieniądze chodzi tam rzytki się nie pierdzielą. Dotarło?
 • @Julian Ditrych 14:45:08
  A tak w kwestii merytorycznej to nie można by było...?
 • Za ten gwałt uczyniony nad Polską
  Z pewnością nie powinien spoczywać na Wawelu. Polacy mają dziwny zwyczaj największych zdrajców i zbrodniarzy chować na Wawelu albo w Alei Zasłużonych.
  Ostatnio modne jest pośmiertne odbieranie dystynkcji wojskowych. Za taką zdradę Piłsudski nawet szeregowcem nie powinien być.
 • @Julian Ditrych 17:53:12
  Wątpię, aby Nikander zmienił pogląd na temat zdrad Piłsudskiego po, jak mówi, sześćdziesięciu latach, natomiast tej pani zmiana poglądów by dobrze zrobiła. Jak i wielu innym bałwochwalcom Piłsudskiego zresztą.
 • @nikander 18:38:54
  W kwestiach merytorycznych nie ma między nami istotnych różnic. Różnice są jedynie w kwestiach formalnych.
 • @Lotna 18:46:07
  "Nie mój cyrk, nie moje małpy". Staram się odpowiadać za siebie.
 • @Julian Ditrych 18:49:21
  Chyba dziury w całym szukasz.
 • @nikander 18:37:25
  Historią nie da się żonglować, nie da się podrzucać kartek do góry i łapać w dowolnej kolejności. Nie interesuje mnie gdy gadasz co wiesz, wolałbym żebyś wiedział co gadasz. Masz problemy z czytaniem , czy moje pytania były nie tymi które lubisz? Nie pytałem o Piłsudskiego, ani zamach, ani rok 26-ty. Co za idiotyczna tendencja w tym narodowym klubie każe za każdym razem roztrwonić to co ważne, rozmienić, rozpylić i zniszczyć? Od 1912 w Wa-wie, przez 1922 i wpuszczenie do parlamentu znaczących sił żydowskich, zblokowanych i mających zdolność nacisku politycznego,przez dopuszczenie do ich radykalizacji kretyńską polityką , przez jakieś irracjonalne, chybione umowy z żydami w 1925...gdyby was słuchać to Polska już dawno byłaby Polin. Postulaty, traktaty, duperele, ankiety i mądrość w której nikt już nie widzi mądrości. Kompletne oderwanie od tego co za oknami i podróż w jakieś romantyczne modele . A wszystko to przy pomocy dąsów, słabych manier, melancholii i migren narodowych. Na to chyba stawiał Wojkow pisząc do dowództwa, że to endecja szykuje zamach stanu...w 1926:)) cóż, zbyt wolno...jak zwykle. Dotarło?
 • @kimur 21:58:58
  W notce było:
  ”Rząd oświadcza , że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku”
  Z pewnością do zaprzańca to dotrzeć nie mogło. Wszystkie pieniądze świata są rzytowskie i my możemy je sobie tylko pożyczać na procent.
  Nie rżnij głupa i nie zestawiaj wydumanego puczu endeków z realnym puczem Piłsudskiego. 400 ofiar śmiertelnych to mało??
 • @Lemański 22:35:22
  Nie tylko to trzeba wiedzieć kto rządzi, ale jakie stosuje patenty na ogłupianie gojów.
 • @Autor
  Co do samej istoty artykułu się zgadzam.

  Uważam, że Bank Centralny (NBP) nie może być niezależny od rządu danego kraju i nie może być wyłącznym emitentem pieniądza krajowego (niedługo coś o tym napiszę).

  Na szczęście w Polsce nie ma jeszcze Euro, bo ta waluta już całkowicie ubezwłasnowalnia wszystkie kraje tej strefy a EBC jest monopolistą i może zrobić wszystko, co chce z walutą a tym samym z gospodarkami określonych krajów strefy Euro.

  Lichwiarze zresztą planują wprowadzenie jednego pieniądza światowego, ale chyba im się to nie uda.

  Aby zrozumieć jak istotną rolę odgrywa pieniądz w gospodarce i możliwość jego emisji to trzeba mieć trochę wiedzy ekonomicznej a niestety ta wiedza w Polsce nie jest powszechna a na uczelniach wypaczana.

  Jedno zdanie natomiast powinni wszyscy zrozumieć: Dług jest zniewoleniem zarówno państw, jak i jednostek. Takie zdanie chyba dotrze do wielu, bo każdy wie, co to znaczy być uzależnionym od kredytodawcy (np. w przypadku kredytu hipotecznego - to jest dopiero mistrzostwo lichwiarzy - trzymanie za mordę kilkadziesiąt lat!).

  Dla laika (ja akurat jestem ekonomistą) na początku warto polecić dwie części filmu: Money is Dept (Pieniądz jako dług). Po zrozumieniu tego, co zostaje w sposób łopatologiczny przedstawione w tych filmach chyba każdy już będzie zdawał sobie sprawę, że należy zabrać lichwiarzom możliwość emisji i nieograniczonej kreacji pieniądza.

  A wtedy... można spokojnie znaleźć przyczynę I i II WŚ, kryzysu lat trzydziestych, rewolucji bolszewickiej, powojennego podziału świata a także to, z czym mamy do czynienia od 1989 roku. Tak samo można zrozumieć wszelkie konflikty, też te na bliskim wschodzie (atak USA na Irak, wiosna arabska, wojna w Syrii, gdzie są prawdopodobnie największe złoża ropy na świecie).

  Kasa i zasoby - te dwa wyrazy mówią same za siebie i nie dziwię się, że Rothschildowie stwierdzili, że "dajcie nam prawo emisji pieniądza a wtedy nie ważne, kto będzie rządził"... bo właśnie ten pieniądz daje władze a władza jest od niego uzależniona.

  I jeszcze jedno: Nie tylko JFK zginął w USA bo chciał i zaczął emitować pieniądz rządowy. W sumie lichwiarze też doprowadzili do śmierci A. Lincolna, który rozumiał znaczenie i niebezpieczeństwo, jakie kryje się w uzaleznieniu od lichwiarzy...

  Pozdrawiam
 • @ALL
  Spotykamy się w sobotę 14 stycznia w Krakowie budynek NOT na ul Straszewskiego 28. Temat "System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki". Gospodarzem będzie Akademicki Klub Obywatelski. Wkrótce dam notkę o tym jak i nad czym radzić będziemy.
  Zapraszam.
 • @nikander 13:07:34
  Wartościowy artykuł. Gratuluję i pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031