Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 7654 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

A Ty odczaruj wreszcie swoje pieniądze.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie zostały one stworzone w ósmym, tajnym dniu Genesis i przekazane narodowi wybranemu, aby goj na procent je pożyczać mógł.

     Jeśli ciągle zastanawiasz się czy Piłsudski popełnił zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu czy nie, o co oskarżam go tutaj: http://nikander.neon24.pl/post/136015,pilsudski-za-ten-gwalt-uczyniony-nad-polska to przeczytaj jak to działa i przestań się dziwić. Twoja nieświadomość jest czymś co rzyt lubi najbardziej. Wyliczenia są przedstawione na danych uśrednionych więc nie oczekuj zbyt dużej precyzji.

 

Dość terroryzmu banksterów w Polsce

Przeczytaj i zrozum.

1. Ile i dla kogo kradnie inflacja?

Jak to działa

Ostrzegam. Tego nie widać z poziomu gospodarstwa domowego!

Jak wykazuje raport NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji” społeczeństwo (gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy, budżet) dysponuje środkami o 300 mld zł mniejszymi niż wymaga tego koniecz­ność regulowania bieżących transakcji gospodarczych. Na taką to kwotę cała gospodarka jest zadłużona ponad zasoby jakimi dysponuje. Zatem każde obniżenie siły nabywczej pieniądza powoduje, że ten uby­tek musi być stale wyrównywany. Jedyną dostępną opcją są pożyczki u Międzynarodowego Bankstera.

Zapamiętaj: inflacja nie anihiluje pieniędzy. Inflacja tworzy potrzeby pożyczkowe!

Wystawiamy rachunek

Inflacja obniża naszą siłę nabywczą średnio o:

3% * 1 067 302 mln (kwota ze sprawozdania NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji – stan na 31 maja 2015r.”) =32 mldzł.

2. Ile i dla kogo kradnie wzrost PKB?

Jak to działa

Może Cie to zdziwi, ale postaraj się to zrozumieć.

Jak wcześniej powiedzieliśmy, gospodarka jest na ciągłym „głodzie monetarnym”. Przedsiębiorcy aby więcej wyprodukować muszą się zapożyczyć aby nabyć materiały, robociznę, energię i zapłacić podatki, a społeczeństwo nie ma stosownej nadwyżki pieniędzy aby tę zwiększoną podaż towarów i usług wyku­pić. Z pustą kieszenią idziemy więc znowu po pożyczki do Międzynarodowego Bankstera.

Zapamiętaj: musisz pożyczyć aby wykupić to co wytworzyłeś zwiększoną dawką potu!

Wystawiamy rachunek

Wzrost PKB tworzy niedobór środków płatniczych średnio na kwotę:

3% * 1 729 000 mln (PKB za 2014 r.) =52 mld zł

3. Ile i dla kogo kradnie lichwa?

Jak to działa

Mamy nadzieję, że nie musimy Państwu tłumaczyć co to są odsetki od kredytów. Przypomnę tylko, że lichwę płacimy wszyscy, jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio w cenach produktów, na wytworzenie któ­rych, przedsiębiorcy zaciągnęli kredyty. Płacisz podatki aby pokrywać koszty obsługi długu publicznego.

Zapamiętaj: lichwa jest świadomie zaprojektowanym „błędem” architektury monetarnej, w której to sto­pami procentowymi reguluje się wypływ pieniądza na rynek, jednocześnie zapewniając mannę z nieba Międzynarodowemu Banksterowi.

Wystawiamy rachunek

Lichwa wysysa z naszej gospodarki średnio:

5%(ponad podwójną stopę lombardową) * 1 190 292 mln zł (suma pożyczek) =59mld zł

Zatem razem łup banksterski to około143mld zł rocznie !!!

Posłowie, którzy w 1997 roku złamali konstytucję, godząc się w ustawie o NBP na ogranicze­nie jego suwerenności jedynie do emisji znaków pieniężnych, powinni być zidentyfikowani, oskarżeni, osądzeni i przykładnie ukarani, nawet jeśli nie robili tego z zaprzaństwa tylko z normalnej głupoty.

NBP emitując suwerenny pieniądz powinien wyrównywać społeczeństwu skutki spadku siły nabywczej na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Na każdego obywatela wypadłoby około 2. tyś zł rocznie. 8 tyś średnio dla rodziny.

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych „KoRReUs” Kontakt:korreus@korreus.pl

KOMENTARZE

 • Trzeba się uczyć by zrozumieć oszustwo.
  Ogólnie trwa np spór, czy obsługę pieniądzem ma robić bank, czy rząd. Ale to nie jest właściwe potraktowanie rzeczy. Rząd może być podstępnie okupacyjny, a bank rzekomo narodowy, a faktycznie prywatny, bo tak są poustawiane rzeczy.
  Wszystko zaczepia więc nie tylko o wiedzę, ale też o własność środków masowego przekazu, by poprawnej wiedzy nie dało się zagrzebywać w niepamięć.

  Trzeba zacząć od tego, że aby się uchronić przed podstępem szeroko występującym, wmawiającym nam że rządy są państwowe, a będące naprawdę prywatnymi fermami komitetu 300, i podobnie z narodowymi bankami, które są prywatnymi firmami nadzorującymi obsługę pieniężną na prywatnych fermach państwowych, należy szukać lepszych rozwiązań. Obsługę pieniądzem musi w tak trudnej sytuacji robić ktoś inny.
  Trzeba dążyć, by robił to mechanizm obiektywny, a nie ludzki. Obsługę pieniądzem według mnie ma obsługiwać fakt tworzenia towarów i fakt pojawiania się handlu. O tej zasadzie wspominał też Benjamin Franklin w rozmowie z bankierami.
  Ja uważam, że może to wykonywać po prostu ustawiona procedura działająca we firmach. Emitować i anihilować pieniądze powinny firmy, a proces nadzoru pieniądzem ma być robiony w czasie bieżącym przez maszynę (komputer).
  Ja takie rozwiązanie PORN stworzyłem i lansuję na swoim blogu. Ostatnio stworzyłem bardzo ciekawą sprawę uzupełniającą PORN. Jest to handel pieniądzem jednorazowym na rynku wtórnym i w pełni wymienialnym z pieniądzem obiegowym.

  Np egzystuje fałszywe pojęcie długu publicznego, państwowego, lub narodowego, a to jest nic innego jak ewidencja wartości ukradzionych towarów na przestrzeni czasu funkcjonowania okupacji narodów na terenie prywatnych ferm państwowych.
  Żaden dług szanowni userzy nie istnieje, ale istnieje światowy złodziej i masowa zorganizowana kradzież. Wystarczy jedynie orzec w środkach publicznego przekazu przez odpowiednie autorytety, że w związku ze zrozumieniem nauki ekonomii, od teraz nie będziemy się pozwalać okradać i trzeba zacząć używać innej poprawnej obsługi pieniądzem.
  Takie to trudne sprawy są do rozwiązania.
 • @Mufinek Sposypkom 09:14:28
  Spotykamy się w sobotę 14 stycznia w Krakowie budynek NOT na ul Straszewskiego 28. Temat "System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki". Gospodarzem będzie Akademicki Klub Obywatelski. Wkrótce dam notkę o tym jak i nad czym radzić będziemy.
 • Celem gospodarowania powinien być bogaty obywatel,
  a nie bogaty aparat państwa albo bogaty bank czy inna instytucja pożyczkowa.
 • @NewMentor 13:30:40
  Polacy nie muszą być jakoś szczególnie bogaci. Jeśli nie byliby biedni to już byłby jakiś sukces na początek. Te 8 tyś średnio rocznie dla rodziny bez żadnych obciążeń budżetu to już by było coś.
 • Autor
  Czesc osob wie jak odbywa sie transfer korzysci,czesc sie domysla a czesc jest nieswiadoma.Jak autor wyobraza sobie ze platnicy haraczu nagle oznajmia mafii ze zaprzestaja placenia a mafia stuli po sobie uszy?
 • @Mufinek Sposypkom 09:14:28
  Pan to jest neonowy czołowy "antysemita"..
  jak tak można?? Ichni buk im dał, a Pan to podważa??
  Pan to biblii nie czytał, ani papieży nie słuchał..
  Starsi Bracia są mądrzejsi i mają immunitet na bicie i okradanie Nas..


  Jest Pan wstrętny niereformowalny "antysemita", co to mu się wydaje, że ogon rządzący psem to coś nienormalnego..


  Na Nowy Rok życzę, abyś formy nie stracił, tak trzymaj i lepiej.. ;)
 • @mac 14:15:52
  płatnicy to miliony,
  mafia to tysiące..
  uświadomieni płatnicy, mafię mogą zadeptać.

  Morał z tego taki, że jak zmądrzejesz i kilka milionów Tobie podobnych, to damy radę..

  Tylko zmądrzej, tak na początek.. od Ciebie trzeba zacząć.. potem już jakoś poleci..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031