Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

KoRReUs - spotkanie 14 stycznia w Krakowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To ma być taka dyskusja jaką inżynierowie przeprowadzają przy desce kreślarskiej gdzie wszystkie szczegóły są uwidocznione.

      Dotychczas mieliśmy Polskę Resortową: gospodarka sobie, podatki sobie, pieniądze pożyczone. Musimy to zmienić – to ma być sprawnie funkcjonujący mechanizm, w którym każdy składnik wzmacnia wszystkie pozostałe.

     Po całym roku przepychanek postanawiamy to uporządkować czyli pewne rozwiązania autorskie poddać procedurze uzgadniania. Spotkamy się 14 stycznia (sobota) w Krakowie. Zapraszamy wszystkich, którym Polska jest miła, do przyjazdu.

     Do przedstawionej poniżej agendy podejdziemy elastycznie. Będziemy nastawieni na wysłuchanie co inni będą mieli w tej materii do powiedzenia. Przeprowadzona przez nas ankieta wykazała, że świadomość gospodarcza społeczeństwa jest nikła i na wszelkie reformy jest za wcześnie. Czeka nas ciężka praca nad jej przebudową. Uważamy, że uzgodnienie i przyjęcie fundamentalnych rozwiązań w obszarze gospodarki może ten proces przyśpieszyć.

     Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Akademicki Klub Obywatelski. Może zatem dojść do ciekawego starcia teorii z praktyką.

     Prosimy zatem już zarezerwować czas na sobotę 14 stycznia. Każdy zabiera ze sobą wałówkę i kilka złotych na opłacenie sali. Jest propozycja, aby w dwóch pierwszych tematach ograniczyć długość wystąpień do 5 minut. Proszę zatem o zgłaszanie swego udziału mailem na adres korreus@korreus.pl z podaniem tematyki, w której chcielibyście Państwo zabrać głos.

     Najwięcej czasu rezerwujemy na omówienie kompleksowych rozwiązań. O dwóch już wiemy. Gdyby pojawiło się trzecie, to też do tego problemu podejdziemy elastycznie. To ma być taka dyskusja jaką inżynierowie przeprowadzają przy desce kreślarskiej gdzie wszystkie szczegóły są uwidocznione.

Zapraszamy zatem na:

Spotkanie Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych i Stowarzyszonych z Akademickim Klubem Obywatelskim 14 stycznia w Krakowie

nt.

System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki polskiej


 

Cel spotkania: wypracowanie rekomendacji do stanowiska uzgodnionego

Zaplanowany termin: 14 stycznia 2017 r. (sobota)

Miejsce: KRFSNT NOT Kraków, ul. Straszewskiego 28 – sala A.

 

 

Agenda:

1000-1030 Rejestracja uczestników, kawa, herbata

1030-1040 Otwarcie spotkania, omówienie celu, program

1040-1125 Lista problemów do których mówcy powinni się odnieść w obszarze działań dla podniesienia kapitału strukturalnego gospodarki polskiej

 1. Wielostronne umowy wspólnie kontrolowane jako zaplecze instytucjonalne gospodarki samo-koordynującej się

 2. Spółka właścicielsko-pracownicza jako wzorcowy model partnerskiego modelu stosunków przemysłowych.

 3. Wsparcie państwa dla obniżenia egoizmu społecznego w przedsiębiorstwach i ocieplenia wizerunku polskiego przedsiębiorcy.

 4. Sprecyzowanie funkcji regulacyjnej i stymulującej podatku dochodowego.

 5. Poziom otwartości i przyzwolenia społecznego na zmiany prawa gospodarczego. Omówić punkty: 7, 9 i 10 ankiety:http://www.korreus.pl/czy-polacy-zasluguja-na-lepszy-los/

Dyskusja moderowana. Wystąpienia wprowadzające i głosy w dyskusji po 5 minut

1125-1210 Lista problemów z obszaru architektury monetarnej oraz systemu podatkowego do których mówcy powinni się odnieść a dotyczących możliwości zwiększenia wzrostu PKB z polskiego kapitału finansowego.

 1. Ograniczenie strat jakie ponosi nasza gospodarka z tytułu narzuconej nam architektury monetarnej polegającej na kreacji oprocentowanego długu.

 2. Zwiększenie polskiego kapitału finansowego w gospodarczego emisją przyrostową pieniądza suwerennego, ograniczenie wypływu środków z tytułu dywidend od zagranicznego kapitału.

 3. Omówić zjawiska tzw. „luksemburskiej optymalizacji podatkowej”.

 4. Omówić straty budżetu z tytułu przepływów transgranicznych towarów i usług pomiędzy firmami matkami a firmami córkami.

 5. Poziom otwartości i przyzwolenia społecznego na propozycję zmiany architektury monetarnej i systemu podatkowego. Omówić punkty: 1, 2, 3, 4, 8 ankiety

Dyskusja moderowana. Wystąpienia wprowadzające i głosy w dyskusji po 5 minut

1210 – 1230 Prezentacja zapowiedzi kolejnych spotkań dla omówienia innych obszarów życia społecznego i gospodarczego. 3 wystąpienia po 7 minut

1230–1250 Przerwa kawowa.

1250– 1435 Dyskusja nad kompleksowymi rozwiązaniami

Rozwiązania przed-legislacyjne,rekomendowana tematyka:

 1. System bankowy: formuły emisyjne, zasady rozproszenia emisji do gospodarki, operacje dostrajające i aprecjacyjne, wariant z pieniądzem komplementarnym, nacjonalizacja emisji dokonanej na poczet długu, rozwiązania dla okresu przejściowego, zmiany legislacyjne.

 2. System podatkowy: pozafiskalne funkcje oraz istota „inteligentnego podatku dochodowego”, warunki w których podatek dochodowy mógłby być zastąpiony prostym podatkiem o formule taryfowej, podatek obrotowy jako sposób opodatkowania transakcji dla których państwo polskie nie może kontrolować ani dochodu lub obrotu w „legalnych” transakcjach transgranicznych,

 1. Propozycja z „Filarów państwowości naszej” – 15 minut prezentacja. 20 minut analiza SWOT - wystąpienia po 5 minut

http://www.korreus.pl/wp-content/uploads/2016/08/Filary-pa%C5%84stwowo%C5%9Bci-naszej.pdf

 1. Propozycja konkurencyjna 1 – 15 minut prezentacja, 20 minut analiza SWOT - wystąpienia po 5 minut.

 2. Propozycja konkurencyjna 2 – 15 minut prezentacja, 20 minut analiza SWOT - wystąpienia po 5 minut.

1435–1510 Przyjęcie rekomendacji do „stanowiska uzgadnianego” - sporządzenie protokołu 35 minut

1510–Zakończenie spotkania


 

Kontakt: email – korreus@korreus.pl

 

KOMENTARZE

 • A "jednopałów" też zapraszamy
  ale żadnych atrakcji zapewnić nie możemy.
 • @Nikander
  Kraków.. daleko.. żałuję, że nie będzie mi dane posłuchać na żywo mądrych dyskusji.. mam nadzieję, na relację audiovideo.

  Natomiast mam wniosek, o ustalenie w jakim makroekonomicznym i geopolitycznym środowisku pomysły mają szansę na wprowadzenie?

  Piszę serio, ponieważ obecnie teoretyzowanie jest jeszcze dopuszczalne, ale każda możliwość zmiany systemu/Polski/Świata napotka seryjnego samobójcę tak na początek.. potem "władcy Świata" mają wachlarz bezwzględnych narzędzi, na wojnie nie kończąc :(

  Realność zmian jest jeszcze mniej prawdopodobna od szansy na przebudzenie społeczne..

  Może od razu być kilka kroków na przód i budować nowy systemy polityczno ekonomiczno monetarny na czas postapokaliptyczny?
  - co wydaje się nieuniknione, że do tego Świat zmierza

  W tym przypadku proponuję skierować pierwsze kroki pozostałej ludzkości na namierzenie i zablokowanie wyjść z bunkrów "władców Świata", będzie łatwiej wprowadzać nowe idee bez nich.. ;)

  Pozdrawiam
 • @Katana 13:28:02
  odłóż LSD..Nirvanę można inaczej osiągnąć ;)

  P.S.
  jeśli na wyjście nasypie się tony gruzu, to guziki nic nie pomogą..
  zostaną w tych bunkrach do końca swych dni, albo do końca spiżarni..
  ci co zostali na zewnątrz, ich nie obronią.. będą bronić swych rodzin..
 • @wk..ny 12:40:44
  Nic się nie dzieje. Przygotowujemy dwa następne spotkania w Katowicach i Warszawie.
  Już zapraszam.
 • @
  zapowiada się ciekawie...będę chciał się wybrać...pozdr
 • @trybeus 15:21:55
  Jeśli dopiszą ci, którzy obiecują, to może być ostro. Zapraszam serdecznie, zwłaszcza, że oparcia szukamy w ludziach prowadzących działalność gospodarczą. Powyżej magistra to różnie z rozsądkiem bywa.
  Pozdrawiam
 • @Katana 16:17:58
  Wzajemnie. Wszystkiego z efektem WWWOOOWWWW w Nowym Roku

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031