Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Trump – „la voce humana”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak długo jak „America first” nie będzie zbaczała w kierunku „America über alles” możemy mieć nadzieję na dobry klimat dla przyszłych zmian w Polsce.


     Włoskiego nie znam więc jeśli popełniłem błąd to mnie poprawcie. Jak szlachcic z ziemi gdzie rosną olchy do Wenecji się wybierał i przy okazji chciał skrzypce przywieźć, to zaciągał języka u miejscowego grajka. Ten mu powiedział, że skrzypce to są „la voce argentina” (strojone na głos srebrny) lub „la voce humana” (strojone na głos ludzki). Cały sekret polegał na wyborze drewna i grubości denka. W jakich sytuacjach uznanie zdobywał głos srebrny a w jakich głos ludzki – wybaczcie, ale nie wiem.
Ale o Trumpie mieć było…
     Otóż jak słuchałem  wystąpienia prezydenta Truma mimowolnie skojarzyło mi się to „la voce humana”. Psia krew, ten facet zaczyna mówić po ludzku!!! W kilku zdaniach rozprawił sił się z doktryną wolnego rynku i wrzucił ją do kosza jak zmiętą gazetę. Było w tym przemówieniu coś z króla Francuzów Henryka IV Burbona, któremu pamięta się takie słowa: „Celem moim jest by każdy Francuz miał w niedzielę kurę na stole”. Mówił do Ameryki parterowej, o której ostatnio tak jakby zapomniano. Szok i przerażenie…

To jak? - to Ameryka ma się wycofać z roli międzynarodowego żandarma w imię żydowskich interesów???!!!!

     No cóż. Nie mamy powodów aby rozpaczać gdy: okaże się, że kapitał ma narodowość, nie mamy powodów aby rozpaczać, gdy okaże się, że wcale nasza żołnierska jucha aż tak bardzo nie będzie potrzebna na froncie wschodnim.

     Tak długo jak „America first” nie będzie zbaczała w kierunku „America über alles” możemy mieć nadzieję na dobry klimat dla przyszłych zmian w Polsce. Życzmy więc Ameryce więcej izolacjonizmu i nie żałujmy jej tej „niedzielnej kury na stole”, którą ich prezydent im obiecuje „na głos ludzki”.

 

 

KOMENTARZE

 • Tak
  Tak jest Panie Nikander! - teraz Pana zaczynam rozumieć.

  pozdr.
 • @Zorion 19:36:28
  Wierzmy w to, że przyjdzie czas na notki "la voce argentina", gdy już nie będziemy się targali po szczękach o przyszły kształt Polski.

  Ukłony
 • "Z dużej chmury mały deszcz"?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sedzia-federalny-blokuje-dekret-Trumpa-ws-zakazu-wydawania-wiz,wid,18693408,wiadomosc.html?ticaid=118909

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031