Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 7654 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Co słychać u Konfederatów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak Państwa informowałem w dniach 10-12 września odbył się w Nowym Targu nasz kolejny sejmik.

 

      Tym razem tematyka skupiała się wokół „Realnego planu podniesienia kapitału strukturalnego i gospodarki polskiej”. Ponieważ o naszego kamrata Andrzeja Jędrzejewskiego upomniał się miejscowy szpital, materiały czekają w kolejce do opracowania. Powiem w największym skrócie co było.

1. Związki gospodarcze o integracji produktowej na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych.

 

     „Kapitał stukturalny” został zdefiniowany jako skłonność do ponadnormatywnego współdziałania przedsiębiorców między sobą i właścicieli przedsiębiorstw ze swoimi załogami.

Partner strategiczny: klub parlamentarny Kukiz’15.

Działania:

Zasadnicza treść interpelacji poselskiej poseł Agnieszki Ścigaj nr 15635 z dnia 19.09.2017 r. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=15635 do wicepremiera Morawieckiego.

  1. Czy w Polsce można coś zrobić na wspólny rachunek i wspólne ryzyko czy jest to ustrojowo zakazane?

  2. Czy jest wola polityczna, aby w Polsce powstawały związki gospodarcze o integracji produktowej (działające w sposób trwały i zorganizowany) na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych (wielostronnych umowach wspólnie kontrolowanych). Jeśli tak to:

  3. Jakim dokumentem „domknąć” tok księgowań bieżących „sprzedaży udziałów w produktach wspólnych działań” i jeśli nie może w tym celu być zastosowana (dopuszczona rozporządzeniem fakturowym) faktura VAT w wersji „samofakturowanie) to jakim dokumentem przenieść na wspólników wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych ich dochody i zobowiązania podatkowe.

     Zaznaczam. Jest to już 8 interpelacjaw tej sprawie od 2004 rokuw pisaniu której brałem udział.

      Czy będzie przełom? Jesteśmy dalej sceptyczni. Nie przy tym rządzie nie pod takim kierownictwem, ale trzeba dawać świadectwo tego, że nie dajemy za wygraną.

2. Partnerski model stosunków przemysłowych

Wystąpienia Krzysztofa Ludwiniaka i Jana Koziara - w opracowaniu.

     Swoją obecność w dyskusji publicznej zdobyło słowo „deproletaryzacja”. Niektórzy jeszcze na nim łamali sobie język, ale ze zrozumienia sensu jaki się za tym słowem kryje można się tylko cieszyć.

Działania:

- Nawiązanie kontaktu z FundacjąForum Rozwoju Akcjonariatu Pracowniczego i Kapitału Krajowego reprezentowaną przez Krzysztofa Ludwiniaka. Coś się w tej materii już zaczyna dziać.Powstają już autorskie projekty ustaw.

http://dialogkig.pl/polskie-przedsiebiorstwa-sa-gotowe-akcjonariat-pracowniczy/

3. Nowa architektura monetarna

Wystąpienia Stanisława Adamczyka, Piotra Jankowskiego i Józefa Kamyckiego – w przygotowaniu.

Działania:

- Przedstawienie przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych „Konstytucji monetarnej” - referował Wojciech Dobrzyński.

- przedstawienie przez Józefa Kamyckiego koncepcji strategii kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym.

- Podjęcie decyzji o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wystąpienia o zbadanie podejrzenia o złamanie art. 227 konstytucji w art. 4 ustawy o NBP. Z sugestią wystąpiła członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Grażyna Ancyparowicz po długiej i burzliwej dyskusji.

     Przypominam,że na podobne wystąpienie do Prezydenta Komorowskiego otrzymaliśmy odpowiedź, którą zasadniczą treść cytuję:

...W świetle powyższych regulacji wydaje się, że przyjęta przez Państwa supozycja, iż art 4 ustawy o NBP: „ogranicza kompetencje NBP do zmiany wykreowanego pieniądza dłużnego z formy elektronicznej na papierową” nie znajduje uzasadnienia...”(pismo znak BPU 060-236-2014 z dnia 21 grudnia 2014r.)

Konfederaci jednak stoją przy swoim i co innego im "wydaje się".

4. System podatkowy

Wystąpienia prof. Bagniewskiego i Józefa Kamyckiego – w opracowaniu.

     Było sporo kontrowersji czy system podatkowy ma mieć tylko funkcję fiskalną czy także funkcję regulacyjną tzn. funkcję, która skłaniałaby przedsiębiorców do działań prospołecznych i podnoszących kapitał strukturalny naszych przedsiębiorstw

Działania:

- Przedstawienie koncepcji modyfikacji podatku dochodowego w sposób, który stymulowałby rozwój własności pracowniczej - Józef Kamycki. Dyskusję odłożyliśmy na czas, gdy projekt "ułoży się w głowach".

 

     Tym razem mieliśmy trochę więcej czasu i osiągnęliśmy zdecydowany postęp w tworzeniu naszego stanowiska uzgodnionego w obszarze architektury monetarnej i systemu podatkowego. Treść nowej wersji stanowiska uzgadnianego w opracowaniu.

A kto nie był, niech żałuje.

 

 

KOMENTARZE

  • Podatek transakcyjny
    Był ciekawą pozycją w toku dyskusji i spotkał się z bardzo pozytywną oceną. Zaskakująca była szczególnie informacja przedstawiona przez uczestników konferencji o poziome takiego podatku, aby w skali globalnej zapewnił on analogiczny poziom dochodów budżetowych Państwa..
    Była to wartość szokująca, tym bardziej że sama postać tego podatku była by elementem absolutnego zlikwidowania całego systemu fiskalnego, kontrolnego i wskazaniem drogi pełnej wolności działań gospodarczych i pracy. Sens straciło by istnienie jakiegokolwiek prawa ograniczającego czy regulującego możliwość pracy, działalności gospodarczej itp.
    Państwo w takich relacjach powinno jedynie dbać o jak najszybszy obrót pieniężny, ponieważ od każdej transakcji pobierało by podatek. W idealnym modelu nikt, na żadnym niemal poziomie nie musiałby ze względów podatkowo fiskalnym prowadzić jakiejkolwiek działalności księgowej. Dlatego też projekt taki na pewno spotka się z ogromnym oporem ze strony pasożytów społecznych okupujących liczne instytucje - szczególnie podatkowe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031