Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Chociaż jaskółka wiosny nie czyni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli jest to początek wojny o naszą bazę podatkową to będzie to wojna sprawiedliwa.

No i stało się. Moje selektywne ucho wychwyciło informację, której się nie spodziewałem.

 

     O podatkowym „przekręcie granicznym” pisałem kilka razy. Jedna z notek A prof. Modzelewski ciągle doradzał będzie  z listopada 2015 roku wzbudziła nawet spore zainteresowanie.

     Na spotkaniu Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych z Akademickim Klubem Obywatelskim w Krakowie zadałem obecnym tam profesorom pytanie: jak to się stało, że nikt z was nie zauważył i nie grzmi z powodu następującego faktu: jeśli firma zagraniczna wykupiła firmę polską i włączyła ją do swojej struktury, to dotychczasowe opodatkowane faktury VAT zostały zamienione na nieopodatkowane dokumenty wewnętrzne. Opodatkowana sprzedaż stała się nieopodatkowanym przesunięciem międzymagazynowym poza granicę kraju. Przez ponad świeć wieku nikt tego nie zauważył, aż tu nagle w piątkowych Wiadomościach TVP1 pojawia się taka informacja jak na pierwszym rysunku. Nie wierzycie to sprawdźcie tutaj  https://vod.tvp.pl/video/wiadomosci,13102017-1930,34181100 od 8 minuty.

     Wprawdzie kiedyś miałem okazję wręczyć Wicepremierowi Morawieckiemu moje „Filary...” gdzie ten przekręt jest dobrze opisany w rozdziale 6.1, ale w końcu więcej ludzi obecnie książki pisze niż czyta.

A tu masz. Następny rysunek i widać, że ktoś to zrozumiał

 

 

      W stosunku do tego przekrętu, wyłudzenia VAT to drobny pikuś. Tu Wicepremier Morawiecki nie będzie miał do czynienia z pojedynczymi firmami a ze zorganizowaną grabieżą na szczeblu unijnym. Jeśli chodzi o kwoty, to chodzi tu okwoty o rząd wielkości większe niż uszczelnienie VAT-u. Wszystkiemu temu ma sprostać dyrektor nowo powołanego Departamentu Cen Transferowych i Wycen Ministerstwa Finansów pani Joanna Pietrasik

 

 

Jeśli jest to początek wojny o naszą bazę podatkową to będzie to wojna sprawiedliwa. Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych nie będzie stała z boku. Nie stój i Ty. Tu chodzi o jakieś drobne 80 mld zł naszych dochodów budżetowych, które wypływają corocznie z naszego kraju. Warto ten "patent na okradanie Polaków" dokładnie poznać.

KOMENTARZE

 • I tak ukradną....
  Nawet jak rząd sobie ten bezprawny podatek zbierze, to i tak to zaraz ukradną lub roztrwonią między sobą, biurokracją. Ani pan, nikander, ani my tutaj na jednostce, nic z tego mieć nie będziemy. To po co pan się tak głupio cieszysz, że komuś zabrali? Pies ogrodnika pan żeś jest?

  Najlepiej, jakby tego podatku wcale nie było. Na takiej Szwajcarii podatek VAT jest trzy razy niższy, w najgorszym wypadu. I patrz pan, jak tam dobrze mają. Bo też rzydki tam bazę swoją mają, na Zurychu, tam ichni przyczółek jest na Jewropie. Swojego gniazda nie kalają, absurdalne podatki ino u innych gojów wprowadzają, na takich kibucach jak Francja, Niemce czy też nasza nieszczęśliwa Ojczyzna.
 • @Pan podporucznik 21:39:36
  Ja tylko przypominam te sprawy - drogi żołnierzyku - przy których Polacy ziewają albo przysypiają.
  Kuchwale.
 • @ Autor
  "TuWicepremierMorawiecki nie będzie miał do czynienia z pojedynczymi firmami a ze zorganizowaną grabieżą na szczeblu unijnym."

  Mam innego newsa - niedawno słyszałem w radio, jak Morawiecki postanowił zrezygnować z "elastycznej" linii kredytowej w MFW. Nie wiem czy ich czymś sterroryzował, czy może może był jakiś nowy deal. W końcu to raptem sprawa "marnych" 60 milionów dolców na rok ;-)
  Ale ziarnko do ziarnka...

  5*

  Ukłony
 • @ireneusz 22:22:40
  "naprawę Rzeczypospolitej należy rozpocząć od plutonów egzekucyjnych."

  Też jestem za przywróceniem kary śmierci.

  Pozdro!
 • Złodziejstwo korporacji , ale i gigantyczne marnotrawstwo !
  Polska to imperium marnotrawstwa !
  Armia urzędasów przeżerająca znaczny procent dochodu narodowego , przy wszechobecnej informatyce urąga logice i zdrowemu rozsądkowi.
  Dlaczego wzorem Niemców wszystkim którzy otrzymują pensje z budżetu nie wypłaca się od razu kwoty która zostaje po " zapłaceniu podatku z naszych podatków " i utrzymuje się wielotysięczną armię księgowych pracowników budżetu ?
  Rządowe ośrodki wypoczynkowe dla wybrańców narodu którzy nazwali swoje wypłaty " dietami " i uchwalili kwotę wolną od podatku 10 razy wyższą niż ci frajerzy którzy demokratycznie głosują i są niby suwerenem ?
  Jak ciężko i niezależnie jak długo Polak będzie pracował to i tak zostanie ostrzyżony przez drakoński fiskalizm do samej skóry ! Zawsze będzie dziura budżetowa i deficyt wydatków do póki Polska nie będzie miała elit !
 • Komentarz pod tą notką na Salonie24
  maur
  00
  Wie Pan, też mnie zastanawia ten hurra optymizm MM z VAT a zupełne pomijanie tego o czym Pan pisze. Chociaż samo "uszczelnienie" VAT ma tu swoje znaczenie w rozumieniu MM to dochodzi ta, często większa, część z ceną i CIT.
  Zapytał Pna profersorów. A skąd oni mają wiedzieć, że istnieje "mm" - przesunięcie między magazynowe? Tak jak istnieją protokoły z likwidacji, utylizacji, zniszczenia, utraty całkowitej wartości? Tego profesorowie nie wiedzą. To wiedzą praktycy.
  W firmach globalnych, w zasadzie wystarczą międzynarodowe, prowadzenie wszelkich biznesów to poezja. Właśnie poezja w sposobach eksploatacji tubylców.
  Rozumienie tego rodzaju zjawisk niczego tu nie załatwia.
  Ma Pan jakąś receptę?
  Bo MM na pewno nie jest w stanie tematu ogarnąć i zaproponować skuteczną receptę na całość problemu. Rozporządzeniami może jedynie likwidować co bardziej dolegliwe skutki. Wyleczenia nie uzyska nigdy.
  Proszę spojrzeć choćby na niedawno wprowadzone do naszego KSH spółki komandytowo-akcyjne. To podstawowa metoda prywatyzacji zysków i uspołeczniania strat. ...
  15.10.2017 13:35
 • Suwerenny pieniądz
  Suwerenny pieniądz - wybory samorządowe - jak się organizować - spotkanie w Warszawie
  Oto zapis wystąpień i dyskusji jaka odbyły się 7.X.2017 w Warszawie
  na spotkaniu w Narodowym Instytucie Studiów Strategicznych. To ważna debata środowisk niezależnych na temat co dalej?
  2,5 godziny dyskusji.
  https://www.youtube.com/watch?v=J7OT8WD4p_s

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031