Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 7654 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

kula w łeb!!! Twierdzę i dałbym się za to pokroić, że cała ta niepodległość Polski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji.

     Z procesu tego śmiało się całe Wolno. Oto bowiem,przymierający głodem oficer Wojska Polskiego swoją ciężką żołnierską ręka podrabia banknot 50 zł, aby wyżywić swoją rodzinę. Przestępstwo poważne więc i kara musi być adekwatna. Niektórzy twierdzą, że ten szatański sposób na wywołanie wzburzenia w wojsku został wymyślony w Wielkiej Loży Narodowej Polski . Istotnie, w wojsku zawrzało. Historia odnotowała fakt jak to oficerowie zagrzewali swoje wojsko do walki na praskim brzegu Wisły stojące: „...idziecie po swoje pieniądze, one tam są to Zdziechowski je schował...”

     Kazimierza Bartela na stanowisku premiera zmienić trzeba było, bo nie rozumiał o co w tym majowym zamachu chodziło. Jak nasz litewski przybłęda dorwał się do rządów to wystarczyło mu tylko 24 dni aby sprawę załatwić.Notka będzie o tym dlaczego dzień 26 października powinniśmy obchodzić jako datę utraty naszej suwerenności. Uzasadniam to wszystko wpisem nie znanego mi bliżej blogera.

JerzyS saidhttps://marucha.wordpress.com/2011/12/30/pilsudski-zwolennikiem-bolszewii/ 2011-12-30 (piątek) @ 18:28:17

      Piłsudski przede wszystkim był agentem angielskim i to oni udzielali mu największego poparcie , bo realizował ich politykę.
     „Piłsudski również nawiązał kontakt z przedstawicielami japońskiego kierownictwa podczas swego pobytu w Londynie, a w samej Japonii przygotowywał dla niego grunt niejaki James Douglas, który przyjechał tam w 1904 r. przed Piłsudskim.
     J. Douglas był obywatelem brytyjskim urodzonym w Polsce i doskonale władał językiem polskim. Do Japonii przyjechał oficjalnie jako korespondent endeckiego „Słowa Polskiego”, a przy tym był członkiem PPS. Na podstawie lektury listów Douglasa do działaczy PPS W. Jodki i B. Jędrzejowskiego można się przekonać, że obserwował on poczynania Dmowskiego w Japonii i szczegółowo informował o nich swych przyjaciół z PPS-u. W Japonii zresztą starał się „obstawiać” zarówno Dmowskiego, jak i Piłsudskiego. Cieszył się też zaufaniem władz japońskich, którym zaoferował swe usługi jako cenzor korespondencji Polaków z armii rosyjskiej, którzy dostali się do niewoli japońskiej.
     Analiza całego życiorysu Douglasa, a zwłaszcza jego zachowania w 1904 r. prowadzi do wniosku, że w rzeczywistości był on w Japonii „aniołem stróżem” zarówno Piłsudskiego, jak i Dmowskiego, z ramienia brytyjskich służb, które za jego pośrednictwem mogły skutecznie kontrolować obu przywódców dwu polskich obozów politycznych – endecji oraz prawicy PPS.
     Przykład J. Douglasa pozwala się zorientować w wieloszczeblowej technice tajnego sterowania. Dla nie wtajemniczonej szeroko polskiej publiczności był on korespondentem endeckiej gazety, który przesyła mniej lub bardziej interesujące informacje dla swego pisma, dla węższego grona wtajemniczonych z PPS było wiadome, że Douglas nie jest endekiem, lecz z ramienia PPS obserwuje poczynania Dmowskiego oraz przygotowuje w Japonii grunt dla Piłsudskiego.
Prawdopodobnie nikt z Polaków nie wiedział, że w rzeczywistości głównym zleceniodawcą Douglasa jest tajna służba brytyjska, dla której zbierał on informacje zarówno o Dmowskim, jak i o Piłsudskim.
     Dostarczając odpowiednich informacji – tak endekom, jak Piłsudskiemu i jego ludziom – mógł też Douglas w sposób niewidoczny i dla jednych, i dla drugich (zwłaszcza gdy nie znali oni ówczesnych celów tajnej polityki brytyjskiej) wywierać dyskretny wpływ na ich poglądy i działania. Tego rodzaju ukryta inspiracja może być często bardziej skuteczna niż oficjalne jawne sterowanie.”

"...Znamienne były zmiany jakie musiały być na zadanie amerykańskich kół finansowych wprowadzone do statutu Banku Polskiego.
    Do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927r. ,, o planie stabilizacyjnym i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej” dołączona została następująca deklaracja rządu: ”Rząd oświadcza , że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” str.26 Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniądz 1918- 1939

Przypomnę że :

Dajcie mi prawo emisji pieniądza , a nie ważne będzie kto rządzi krajem” - Rotszyld

Kennedy naruszył prawo emisji pieniądza . Jego rząd wyemitował pewna sumę dolarów. Kaka cenę za to zapłacił?

i dalej:

    Kredyty zagraniczne były Polsce potrzebne dla ożywienia gospodarczego, do czego nie wystarczały kapitały krajowe. W przeciwieństwie do Grabskiego, który unikał zaciągania pożyczek, Czechowicz uznał je za jeden z priorytetów.

     Potrzebne jest nam wprowadzenie Polski na rynek finansowy świata jako klienta, do którego się ma zaufanie. Potrzebne jest nam nawiązanie kontaktu z najpoważniejszymi możliwie grupami finansowymi.[3]

     Najbardziej spektakularna tzw. „pożyczka stabilizacyjna” w wysokości 62 milionów dolarów i 2 milionów funtów, została zaciągnięta w październiku 1927 od międzynarodowego konsorcjum banków. Jednak oprocentowanie, jak i kurs wykupu były mniej korzystne od pożyczek wynegocjowanych w tym czasie przez Niemcy, Austrię i inne kraje europejskie[4].

     Ponadto Polska musiała na trzy lata przyjąć amerykańskiego doradcę (był nim Charles Dewey), mianując go członkiem rady Banku Polskiego.

     Uzyskane fundusze, zgodnie z nazwą pożyczki spożytkowane zostały na stabilizację złotówki, a także na pokrywanie deficytu budżetowego. Nie zostały więc przeznaczone na inwestycje. Już na początku grudnia 1927 giełdowy kurs pożyczki zaczął gwałtownie spadać. Rząd nie zdecydował się na żadną interwencję w kierunku podtrzymania go. Przeciwdziałanie nastąpiło w połowie 1928, gdy notowania spadły już o jedną piątą, ale spadku nie powstrzymało. W 1932 kurs stanowił już 51% wartości początkowej.

Tak więc 26 października 1926 Polska utraciła niepodległość

     Straciła kontrolę nad budżetem wojskowym i gospodarką
Aby łatwo można było doprowadzić do zaplanowanej wojny Rosja Niemcy o czym zresztą powiedziano nieoficjalnie w Londynie jeszcze podczas negocjacji podczas tworzenia II RP, Polska miała być słaba gospodarczo i militarnie, aby nie stać na przeszkodzie przyszłej zaplanowanej konfrontacji.

a tu za J. Kosseckim -Tajemnice mafii politycznych
     „Z chwilą pokonania Niemiec następuje zwrot w polityce angielskiej. Niemcy są pokonane, zdezorganizowane i osłabione. Przestają więc być kandydatem na hegemona Europy, zwycięska jest natomiast Francja i ona właśnie jest w tym czasie głównym mocarstwem na kontynencie europejskim. Polska jest wówczas naturalnym sojusznikiem Francji, która zresztą popiera Polskę na konferencji wersalskiej. Silna Polska stanowiłaby zbyt wielkie wzmocnienie bloku francuskiego, Anglia zatem zgodnie z podstawową zasadą swej polityki musi dążyć do osłabienia Polski.
     Jeszcze podczas I wojny światowej Neville Chamberlain /ten sam, który wsławił się później układem monachijskim/ na jakimś bankiecie rozmawiał z Dmowskim. Dmowski jak zwykle, korzystając z okazji, starał się przekonać angielskiego polityka o tym, że zbudowanie silnej Polski leży w interesie Wielkiej Brytanii. Chamberlain odpowiedział mu jednak twardo, że jest w błędzie, gdyż interes angielski wymaga, aby Niemcy miały swobodne pole dla swej ekspansji na wschód, a silna Polska przeszkadzałaby im w tym.
     Chamberlain nie piastował jeszcze wówczas żadnego kierowniczego stanowiska w polityce brytyjskiej i dlatego mógł sobie pozwolić na tego rodzaju szczerą wypowiedź, która zresztą była tylko odbiciem perspektywicznych koncepcji polityki brytyjskiej w stosunku do Polski. Z tego punktu widzenia jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że już w Wersalu premier brytyjski Lloyd George nie dopuścił do przyznania Polsce Gdańska, całości Śląska i Mazur.
     W rozgrywkach wewnętrznych w Polsce Anglia stawiała na obóz Piłsudskiego. W okresie gdy Piłsudski wycofał się z oficjalnego życia politycznego i zajmował się działalnością spiskową podczas swego pobytu w Sulejówku, odwiedzali go tam zarówno poseł brytyjski Max-Muller, jak i brytyjski attache wojskowy, Clayton. Po zwycięstwie Piłsudskiego w 1926 r. zarówno w Polsce, jak i w radzieckich sferach dyplomatycznych panowało przekonanie, że za zamachem Piłsudskiego stała Anglia. Faktem jest, że jak dotychczas nie udało się historykom znaleźć wystarczających źródłowych potwierdzeń powiązań obozu Piłsudskiego z Anglią, ale tu właśnie przychodzi z pomocą metoda analizy cybernetycznej.
     Aby zrozumieć podwójne tajne sterowanie, które w badanym okresie stosowała Anglia w stosunku do Polski, trzeba najpierw zanalizować potencjały, którymi wówczas dysponowały najważniejsze państwa na kontynencie europejskim.”

    Słyszałem że książka Jerzego Zdziechowskiego„Skarb i pieniądz 1918- 1939”weszła do kanonu lektur szkolnych (sic!). Czyżby to w ramach przygotowań do obchodów nowego Święta Utraty Niepodległości?Twierdzę i dałbym się za to pokroić, że cała taniepodległośćPolski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji.

     Tak na marginesie: czy ta pożyczka stabilizacyjna była Polsce potrzebna. Oczywiście, że nie i trafnie – aczkolwiek po fakcie - zauważył to minister Kwiatkowski. „panie ministrze jak to jest? Wzięliśmy pożyczkę, oddaliśmy dwa razy więcej, a Gdynia stoi” Na prosty inżynierski rozum, gdybyśmy nie brali pożyczki to stać by nas było na dwie Gdynie. Ale co pejsaty by z tego miał…?

KOMENTARZE

 • Cała ta niepodległość Polski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji.
  - TO BARDZO MOŻLIWE / DO TEGO SAMEGO POTRZEBNE JEST "TRÓJMORZE"


  >> KATYŃ. JEDWABNE. GIBLARTAR. SMOLEŃSK. PARADOKSY HISTORI [3]
  >> http://ziut.neon24.pl/post/143740,katyn-jedwabne-giblartar-smolensk-paradoksy-histori-3
 • @Partia50Plus
  - To moja partia
 • Husky już na tym portalu był.
  Swoje żydłackie odchody zostawił.
 • @nikander 21:06:00
  a gdzie miałem
 • @nikander 21:06:00
  Jednak jesteś Pan popier ...lony. Inaczej nie idzie wyjaśnić tej nienawiści do Polski.
 • Polecam film dokumentalny;
  Polecam też Panu 5-cio częściowy film, złożony z kronik archiwalnych z bardzo dobrym komentarzem (po ang.), obnażający w miarę obiektywnie genezę i przebieg Pierwszej Wojny Światowej (także rewolucji październikowej). Bardzo przygnębiające wnioski i spostrzeżenia autorów dotyczące ówczesnych powiązań monarchów (wzajemnych rodzinnych i arystokratycznych) oraz ich wspólnotę celów ze światem przemysłu i wielkiego kapitału. Do jakiego stopnia władze są zdegenerowane wysyłając miliony ludzi na zatracenie w imię ciemnych interesów oraz w celach czysto depopulacyjnych, gdyż inaczej ich absurdalnych decyzji polityczno militarnych nie sposób uzasadnić. Film ten rzuca szersze światło na poruszane przez Pana uzależnienie polskich polityków od pierwszoligowych graczy. Film komputerowo przerobiony na kolorowy).

  https://www.youtube.com/watch?v=xO8uhme0o3Y&list=PLH4LV32LVoil6l2a3jHS_TG-1AWtzr675
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:02
  Używając pańskiego słownictwa, to Pan, panie Wojtas jest popier...lony, skoro dla Pana Piłsudski znaczy to samo co Polska. Mit samozwańczego marszałka zablokował Panu jakiekolwiek obiektywne myślenie.
 • @Jabo 23:56:49
  Jak widać, nie tylko Husky zostawia swoje odchody na tym blogu.
 • @ Autor
  "Twierdzę i dałbym się za to pokroić, że cała ta niepodległość Polski potrzebna była jedynie FED-owi dla poszerzenia obszaru swego działania na spory kawałek Rosji."

  Stanowczo protestuję w następujących kwestiach:

  1. Proszę się nie dawać nikomu kroić.
  W żadnym wypadku proszę tak nawet nie myśleć.
  Licho nie śpi - Eugeniusz Wróbel się o tym przekonał.
  A tematy które Pan poruszył są chyba jeszcze groźniejsze, niż te których on się domyślał i na których się znał.

  2. Polska nie może być i nigdy nie była sporym kawałkiem Rosji. To fizycznie niemożliwe.

  A poza tym, to boję się że ma Pan całkowitą rację... :-(

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • @Husky 21:11:41
  "a gdzie miałem"

  Na pewno nie tam gdzie jest mowa o suwerenności monetarnej...
  No ale jak widać dla Ciebie mit "marszałka" jest ważniejszy niż fakty poruszane przez Szanownego Autora.
  Tylko o czym to świadczy?
 • @Jabo 23:56:49
  "Mit samozwańczego marszałka..."

  Dostał nominację od "prezydenta" Sokolnickiego ;-DDDDD

  Pozdro!
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:02
  "Jednak jesteś Pan popier ...lony. Inaczej nie idzie wyjaśnić tej nienawiści do Polski."

  Chyba zastosował Pan niewłaściwą dawkę cytryńca. Albo za dużo, albo za mało ;-DDDDD
 • @Jasiek Niewiadomski vel Jabo
  A myślałem, że ta kreatura już nie żyje.
  A tu siurprza
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:14:05
  Przez tego tego patriotę inaczej Polska straciła przed wojna 1/3 PKB ale cóż to jest dla naczelnego cywilizatora na tym blogu. Można urodzić się i umrzeć ekonomicznym idiotą.
 • @Jasiek 06:17:42
  //Tylko o czym to świadczy?//

  a gdzie miałem
 • @Husky 08:03:55
  A co to, na sławojkę cię nie stać?
 • W pełni się z tym zgadzam...
  jakoś "dziwna" była ta komuna, że nawet wypowiadanie nazwy tego zdrajcy było zakazane.
  Dziwne jest tylko to, że komuna nie wywaliła tego profana go z Wawelu.
  Lokowanie demona w podziemiach katedry narodowej w której Matka Boska ogłosiła się Królową Polski, jest splunięciem Jej w twarz przez naród Polski.
  Jak długo więc jeszcze te dwa profany będą profanować to miejsce?
  Czy nie ma to związku czasami z obecnymi losami Polski?
 • @Jan Paweł 09:00:18
  Gdy ktoś się chwali, że miał w rodzinie legionistę piłsudskiego, to od razu pytam delikwenta, czy ten jego legionista brał udział w Zamachu Majowym.
 • @Jan Paweł 09:33:42
  I co ma ci dać odpowiedź na tak postawione pytanie?
  Ja się nie "chwalę" choć owszem-był w bliskiej rodzinie legionista do tego bardzo wysoko postawiona osobistość II RP (postać wikipedyczna).
  W moim rodzinnym domu nie panował "kult marszałka",wręcz przeciwnie,w opowieściach o tym jak było "przed wojną" II RP jawiła się jako kraina mroku,bezprawia i niesprawiedliwości.Nie wiem co robił w 1926 r ale sądząc z jego urzędniczego usytuowana jak również z tego że był pułkownikiem to ani chybi jakąś rolę w majowym zamachu odegrał.
  O stryju Michale (który zmarł w moim dziecięctwie) rozmawiało się wyłącznie w kontekście naszych spraw rodzinnych.
  (Stryj krótko przed śmiercią padł ofiarą adwokata-oszusta który pozbawił go sporego dochodu powstałego ze sprzedaży ziemi.Ziemię położoną na przedmieściach jednego z miast otrzymał tytułem nagrody od marszałka P
  W 60-tych latach w związku z rozbudową miasta państwo skupowało ziemię po cenach działek budowlanych.Adwokat wyłudził od stryja jakieś pełnomocnictwa a następnie orżnął go niemiłosiernie)
 • A tu taka ciekawostka:
  kiła trzeciorzędna- tajemnica marszałka Piłsudskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=9U3PKR8YayY
 • @nikander 07:54:18
  "Można urodzić się i umrzeć ekonomicznym idiotą."

  Ale za to w sposób cywilizowany ;-DDDD
 • @Husky 08:03:55
  "a gdzie miałem"

  Na swoich jakże częstych, rzekomo antykomunistycznych a w rzeczywistości krypto trockistowskich włościach.

  A nie tam gdzie się pisze o jednym z aspektów suwerenności.

  Teraz Ty odpowiadaj na pytanie o czym to świadczy.
  Odkryj się ;-)))
  Zdekonspiruj?
 • @nikander 08:31:05
  "A co to, na sławojkę cię nie stać?"

  Dzięki "świadomości" takich jak Piłsudski pewnie nie.
  Żeby zarobić trzeba było jechać do... kuźwa, co za gorzka ironia... UK-u ;-(

  No ale za to odpowiada Putin i najprzegresywniejsza agresja Rosji...
 • @Jan Paweł 09:33:42
  "Gdy ktoś się chwali, że miał w rodzinie legionistę piłsudskiego, to od razu pytam delikwenta, czy ten jego legionista brał udział w Zamachu Majowym."

  Miejże litość, Waszmości! ;-DDDD

  Co za szpila! :-)

  Pozdro!
 • @wercia 10:29:53
  Od Michalkiewicza dowiedziałem się o rymowance:

  "Jak mawiała stara niania
  lepiej ciupciać bez kochania
  niźli kochać bez ciupciania"

  Widać wziął to sobie za bardzo do serca...

  Pozdro!
 • Grzegorz Braun:
  Piłsudski był przeciwko wierze, rodzinie, własności
  https://www.youtube.com/watch?v=nuR1sbNKKu4&t=16s
 • @ikulalibal 10:21:07
  Twój Stryj żył w takich czasach, że poszedł do wojska pewnie z pobudek patriotycznych i pewnie nie za bardzo wiedział co ten zdrajca ma w głowie. To jest dokładnie tak samo jak teraz ze skoszarowanym wojskiem, któremu wtłacza się że wojska USA są sojuszniczymi.
  Zresztą ci szeregowi żołnierze amerykańscy także pewnie wierzą że przyjechali nas wyzwalać z atatku białych niedźwiedzi. W końcu po to zostali tak wyedukowani, że nie mają nawet podstawowej wiedzy na temat świata i życia.
  W naszych szkołach także już obowiązuje ten amerykański model edukacji rozwiązywania rebusów.
  Ale... człowiek który ma podstawową wiedzę o historii Polski nie powinien się chwalić tym że ma przodka legionistę, czy wcielonego do wehrmachtu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:02
  Ale z Wasci goraczka! To nie nienawisc a troska !
 • @nikander 07:54:18
  "Można urodzić się i umrzeć ekonomicznym idiotą."

  Z tym da się żyć - bez ekonomii świat jest piękniejszy.

  Natomiast problemem jest to, gdy wszyscy ekonomiści są idiotami. A to widać, słychać i czuć.
 • @Jasiek 11:03:10
  //Odkryj się ;-)))
  Zdekonspiruj?//

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHJaz51WXZ0CHg5SPJzqgws0n4btDpuRND15iZ66nJdQOoCWdG
 • @Husky 16:59:27
  No to przynajmniej wiem z kim mam do czynienia .

  Jonny D. to Twój podwładny czy prowadzący?
 • @Jasiek 07:26:36
  podwładny
 • Piłsudski! – za ZDRADĘ CZERWONEJ REWOLUCJI kula w łeb!!!
  Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską kula w łeb!!!
  Autor: nikander – Józef Kamycki

  Otóż czytałem trochę wspomnień Bogdana Jaxy-Ronikiera pt. „Czerwony kat Rosji” o Feliksie Dzierżyńskim. W pewnym momencie opisuje on jak rozmawiał, przed wypuszczeniem go na wolność przez KGB (i natychmiastowy „export” do Polski) z Feliksem Dzierżyńskim (z którym znał się on z wcześniejszych więzień) o Józefie Piłsudskim. Ówczesna (czyli dokładnie 100 lat temu!) opinia szefa NKWD była identyczna jak dzisiaj nikandera – Józefa Kamyckiego: „Kula w łeb!” – a to za ZDRADĘ KOMUNISTYCZNEJ REWOLUCJI (którą jednak Józef Piłsudski najzupełniej świadomie wtedy uratował przed „Białymi” rosyjskimi nacjonalistami. Za co miliony ludzi na świecie DO DZISIAJ SĄ WDZIĘCZNI!)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031