Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Przedsiębiorstwo idei nie świętuje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma czego, a czas nagli.

O tym, że Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych zabiera się do ukorzenienia w Polakach Polskiej Doktryny Gospodarczej informowałem dość dawno: http://nikander.neon24.pl/post/144395,przed-premiera-polskiej-doktryny-gospodarczej 

Sprawy zaczynają się konkretyzować. Zbieramy się 6 i 7 października w Łodzi. Jednak przegraliśmy z prawami czasu urlopowego, bo miało być wcześniej. Tu jest zaproszenie w formie trochę nietypowej: https://youtu.be/6E6ZCEA8gLI Proszę zerknijcie tam. To tylko 20 minut. a przy okazji policzymy się. Kto z jest z nami ten ogląda do końca aby licznik zadziałał.

Chcemy wiedzieć po co to robimy i dla kogo.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @AnnaP 17:40:42
  Związki gospodarcze o integracji produktowej a architektura monetarna to dwa zupełnie inne zagadnienia.
 • @AnnaP 17:49:52
  Proszę się nie obawiać. Szeregi Polaków kumatych rosną: https://youtu.be/s4IxpCHi0S0
  Neon24 nie jest wyrocznią. Pokazuję się tu jeszcze, ale ...
 • @AnnaP 17:49:52
  "A uważa Pan, że ktoś to zrozumiał jako jedno?"

  To do czego przypięła Pani pierwszy komentarz? ;-)
 • @ Autor
  Mam pytanie.

  Czy jeżeli państwo ma pieniądze z suwerennej emisji pieniądza, to czy nadal potrzebne są mu pieniądze pochodzące z podatków?

  Może mając suwerenność monetarną można zapomnieć o podatkach?

  Co Pan o tym myśli?

  Linkowany film obejrzałem - druga łapka w górę jest ode mnie.
  Pierwsza subskrypcja też :-)

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Jasiek 07:53:47
  Panie Janku
  Pieniądze z samej emisji to byłoby trochę za mało aby nakarmić budżet. Jednak obciążenia podatkowe można będzie zmniejszyć o jakieś 7 do 10%. To wcale nie tak mało. Biorąc pod uwagę, że nastąpi ożywienie gospodarcze i przybędzie nam więcej płatników dobrze zarabiających to dodatkowo będzie można obniżyć podatki o kilka punktów procentowych.
 • @nikander 17:54:40 Urażona fałszywa duma ....
  ...wobec braku merytorycznych argumentów się ujawniła
  Nieczystość intencji do niczego dobrego doprowadzić nie może
  dotyczy : Neon24 nie jest wyrocznią. Pokazuję się tu jeszcze, ale ...
 • Odpowiedzi Nikandera na różne scenariusze zagrożenia złotego
  Witam Panie Nikander,
  trudno jest w Polsce coś nowego zrobić, przy tak kompleksowym przesiąknięciu żydami wszystkich szczebli polskiej administracji, sądownictwa, bankowości.

  W Turcji rolę żydów grali zwolennicy ruchu Gühlena. Ruch ten był sterowany przez Fethullah Gülena z miejsca jego azylu w Saylorsburg, Pensylwania, USA. Jak żydzi państwo polskie, tak zwolennicy Gühlena przesiąknęli do tureckich władz, do mediów, w sądownictwo itd.

  Po zamachu stanu, Prezydent Turcji (od 28 sierpnia 2014 roku) Recep Tayyip Erdoğan zniszczył ten ruch czyszcząc media, administrację, sądownictwo, wojsko i parlament z ponad 200 000 zwolenników agenta USA Gühlena.

  USA ery Trumpa mszczą się. Ostatnio w ciągu paru dni zrujnowali turecką lirę. W reakcji na wrogą spekulację USA, Erdogan zabiera depozyt 545 ton złota z USA.

  Moje pytanie do Pana, co Pan by zaproponował zrobić, gdyby się USA nie spodobały dążenia do odżydzenia polskiego pieniądza? Po jakiś reformach w Polsce, polska waluta zostałaby by przez międzynarodowego żyda, rozwalona w ciągu jednego dnia.

  Dlatego Panie Nikander w swojej teorii w przypadku uzdrawiających polską walutę zmian, powinien Pan, jako ekspert mieć już teraz odpowiedzi na różne scenariusze zagrożenia.
 • @nikander 10:59:16
  "Jednak obciążenia podatkowe można będzie zmniejszyć o jakieś 7 do 10%. To wcale nie tak mało. Biorąc pod uwagę, że nastąpi ożywienie gospodarcze i przybędzie nam więcej płatników dobrze zarabiających to dodatkowo będzie można obniżyć podatki o kilka punktów procentowych."

  No kicha :-(

  Kilka procent? Co to ma być? Przecież to nic nie zmieni. Dalej będzie gułag na poziomie pow. 70%

  Dyć to od jednego z Konfederatów dowiedziałem się, że państwu na wszystko wystarczyłby JEDEN podatek, ale powszechny, bez ulg, zwrotów itp. Można się spierać czy to będzie PIT, VAT, pogłówny itd ale ma być JEDEN.
  Jakakolwiek akceptacja dla czegoś więcej niż JEDEN podatek poniżej 20% to dowód na zniewolenie umysłu - tak myślę.

  Ale jak widać są tacy jak ja, którzy potrafią pójść dalej i zapytać, czy państwo mając suwerenność monetarną w ogóle potrzebuje pobierać podatki.

  Pieniądze do obiegu można byłoby wprowadzać poprzez sferę budżetową (wypłaty) co powinno zapewnić środki na wykupienie wzrostu.

  Pieniądz na inwestycje gdy te są potrzebne można byłoby normalnie emitować.

  Trzeba jeszcze wymyślić jak ściągać nadmiar waluty w razie przekroczenia założonego celu inflacyjnego - podwyżka stóp procentowych to jeden sposób. Czy są inne? Nie wiem...

  Ale jedno jest pewne - te parę procent podatków mniej nie zatrzyma tej klęski demograficznej i zredukowania liczby Polaków o kilkadziesiąt milionów - a czy w ogóle jest możliwy jakikolwiek wzrost gospodarczy przy redukcji ludności? Przecież to dla nich jest wzrost gospodarczy bo tylko ludzie mogą go wykupić.

  Pan Wojtas napisał mi pod moim wpisem na ten temat, że w I RP podatków w ogóle nie było - więc wzór już jest.

  A Pan tu pisze o kilku procentach... ;-)


  Serdecznie dziękuję za odpowiedź.


  Ukłony
 • @adevo 17:59:42
  "trudno jest w Polsce coś nowego zrobić, przy tak kompleksowym przesiąknięciu żydami wszystkich szczebli polskiej administracji, sądownictwa, bankowości."

  Aj! Waj! ;-)))

  Aż mi ciarki po plecach przeszły co by się działo jak byśmy chcieli rozwiązać ten problem. Erdogan miał tę dobrą sytuację, że to co robił nie mogło być nazwane antysemityzmem.
  Jak my przyjmiemy taką strategię jaką proponujesz to bombardowanie "demokracją" i zubożonym uranem oraz powtórki ze "Smoleńska", "Mirosławca", "Gibraltaru" i Wołynia mamy jak w banku.
  Już i bez tego grasuje seryjny...

  Szanowny Autor już we wcześniejszym wpisie sugerował jak można ten problem rozwiązać - musiałbym tylko odnaleźć...

  Ale dobrze, że pamiętasz o takich problemach.

  Ukłony
 • @Jasiek 18:20:32
  Szanowny Panie Janie. Zgodnie z tzw "racjonalną logiką szczurzego króla" powinienem obiecać 100%. Szybko zyskałbym poklask, ale musiałbym wdepnąć w g... populizmu. W tym PiS jest lepszy, oddaję pole.
 • @nikander 21:00:46
  Ależ mi nie chodzi o populizm - tu chodzi o całkowitą zmianę systemu.
  Ale OK - już się nie wcinam, bo to co robi Pan i Szanowni Konfederaci to krok w dobrą stronę, a nawet najlepszą. Z tym to jest pierwszy krok w długiej podróży. A więc szerokiej drogi! :-)
 • @Jasiek 04:56:41
  Dokładnie. Jak przystało na pragmatyków, żadnego zakrętu nie bierze się na dużej prędkości.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031