Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 7645 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ukorzenianie PDG – kolejne podejście

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na jutro na godz. 19.00 zostałem zaproszony do telewizji Marcina Roli wRealu24. Jak znam siebie, to o niczym innym nie będę mówił jak tylko o Polskiej Doktrynie Gospodarczej.

     Jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego to przełożony sejmik konfederacji odbędzie się 17 listopada. Oficjalne dane są na stronie: http://www.koreus.pl/blog/kategoria/103-polska-doktryna-gospodarcza-ukorzenianie Wszyscy ostygniemy po wyborach i będzie lepszy klimat na rzeczową dyskusję.

      Aby było jasne: „Doktryna (złać. doctrina – nauczanie,wiedza) oznacza zespół twierdzeń, założeń i dogmatów religijnych, filozoficznych, politycznych lub wojskowych. System działania,myślenia”(Wikipedia).Zatem będzie o wypracowanych i przyjętych w Konfederacji na Rzecz Ustrojowych twierdzeniach, założeniach i dogmatach gospodarczych. Nie ukrywamy, że są one zupełnie odmienne od okupacyjnej doktryny wolnego rynku i z jego wyznawcami nie dyskutujemy, bo szkoda czasu.

     Jeśli ktoś nie zapoznał się jeszcze z agendą to zapraszam do obejrzenia 20 minutowego filmu: https://youtu.be/6E6ZCEA8gLI Natomiast jeśli ktoś miałby czas zapoznać się z tym czym różni się nasza rodzima doktryna od miłościwie panujących nam doktryn okupacyjnych to polecam materiały, które zostały  skręcone na etapie przygotowań do sejmiku.

     Zaprasza wszystkich poważnie zatroskanych losem Polski i Polaków. Szczególnie serdecznie zapraszam tych, który zechcą uczestniczyć w budowiebazy analitycznej dla przedstawianych przez nas postulatów. Nie chcemy robić imprezy rozrywkowej dla publiczności. Logistyka sejmiku sporo kosztuje więc czas jest bardzo cenny i chcemy go efektywnie spożytkować. Zdecydowaliśmy że zarówno prezentacja idei jak i dyskusja muszą być utrzymane w metodologii SWOT.

Jak możecie nam pomóc?

     Otóż ściągnijcie ze strony https://www.dropbox.com/s/x6zy5y0kmf1xwy2/SWOT-PDG1.doc?dl=0 arkusz analizy SWOT. Przeczytajcie go dokładnie a być może nawet i ze trzy razy aby uchwycić wzajemne związki pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami. Pomyślcie i prześlijcie nam Wasze argumenty za mocnymi stronami, słabymi stronami, szansami i zagrożeniami.

     Być może będziecie musieli jeszcze coś doczytać. Zapewniam, ten wysiłek umysłowy przyda się Polakom. Może jeszcze nie dziś, ale jutro na pewno.

     Dodatkowo dla tych, którzy prześlą nam wypełnione arkusze SWOT przewidziano sporą pulę nagród. Ich materialna zawartość niech będzie niespodzianką.

 

Zapraszam do Lublina. Tam wiele rzeczy w naszej historii się zaczęło.

 

ps.

ponieważ mam moderować pierwszą część sejmiku zastrzegam sobie reakcję w stylu: sorry, Pan/Pani mówi ślicznie, ale nie na temat. Proszę powrócić do tematu. Mojemu pokoleniu zaczyna się śpieszyć.

 Z przyczyn leżących po stronie wRealy24 audycja została przeniesiona na jutro 23 paździrnika na godź 20.30.

KOMENTARZE

 • Prośba o wsparcie
  Szanowni Państwo
  Zbieramy na fundusz wydawniczy aby po naszym sejmiku coś zostało w formie materialnej. Dane konta Stowarzyszenia znajdziecie Państwo na stronie: http://www.koreus.pl/ Jeśli będzie to możliwe to proszę o dopisek: dotacja celowa na PDG lub coś w tym sensie.
 • Dobra wiadomość!
  W Realu24 ma prawie dwa razy tyle subskrybentów niż targentv. To zdaje się Marcin Rola rozpropagował Karonia, który teraz stał się dla niektórych kolejnym guru. Życzę takiego samego sukcesu!
  Bedę oglądać, jak tylko ukaże się filmik.
  Pozdrawiam,
 • @Lotna 12:52:58
  Witam
  To będzie audycja na żywo i będzie można zadawać pytania na czacie. Chętnie odpowiem.
  Pozdrawiam ciepło.
 • @ Autor, All
  "Nie ukrywamy, że są one zupełnie odmienne od okupacyjnej doktryny wolnego rynku i z jego wyznawcami nie dyskutujemy, bo szkoda czasu."

  "O związkach gospodarczych o strukturze sieciowej i integracji produktowej"

  Dobra, dobra ;-) Z tym okupacyjnym wolnym rynkiem to Pan się trochę rozpędził, gdyż on wcale nie wyklucza istnienia partnerskich stosunków przemysłowych, integracji produktowej czy struktury sieciowej.
  W zasadzie wolny rynek można byłoby utożsamić z pierwotnym brzmieniem "Ustawy Wilczka" - jej brak wyklucza w zasadzie wszystko. A jej istnienie szalenie ułatwiłoby powstawanie nowych przedsiębiorstw (poza likwidacją debilnych ZUS i PIT oczywiście), które potem mogłyby się integrować produktowo czy tworzyć struktury sieciowe - po wprowadzeniu korzystnych rozwiązań prawnych (uzupełnienie prawa pod względem integracji i nowych spółek oraz oddebilenia VAT)
  Bez "Ustawy Wilczka" i ZUS i PIT na garbie wymrzemy jako populacja zanim się zintegrujemy lub odzyskamy suwerenność monetarną.

  Kłaniam się nisko.

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 17:33:11
  Wszystko by grało gdyby nie jeden szczegół. Otóż u nas działalność gospodarczą można prowadzić jedynie na takich zasadach jakie podyktował nam ekonomiczny okupant. Nie należy pojęcia "wolny rynek" rozumieć w języku potocznym, bo wtedy zapomina się o interesach tych, dla których ten rynek ma być otwarty. Szkoda, ze zbałamucona młodzież o tym nie wie.
 • @ Autor
  "Związki gospodarcze o integracji produktowej i strukturze sieciowej na bazie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych."

  Mój SWAT:

  MOCNE STRONY:

  - zmniejszenie polaryzacji społeczeństwa,
  - wzrost świadomości narodowej,
  - wzrost świadomościkonieczności uczciwej pracy u podstaw,
  - wzrost solidności w dotrzymywaniu umów poprzez oddolną eliminację krętactwa

  SŁABE STRONY:

  - jak dotąd brak dobrego przykładu we współczesnej Polsce

  - istnienie patologicznych ZUS, PIT, chorego VAT, systemu akcyz - utrzymanie ich w obecnej postaci to śmierć populacji - ludzi nie stać na dzieci, bo państwo zabiera ogromnie dużo za dużo zarobków. To ogranicza odradzanie się populacji, powoduje wielomilionową emigrację i kastruje siłę nabywczą dla nowych podmiotów gospodarczych.

  - brak normalnej ustawy o działalności gospodarczej - obok patologicznych ZUS, PIT, VAT uniemożliwia ona powstawanie dużej liczby nowych podmiotów gospodarczych. Przykładem dobrej ustawy o działalności gospodarczej jest tzw "Ustawa Wilczka".

  - Brak powszechnego dostępu do broni i Obrony Terytorialnej (patrz: Zagrożenia - aktywacja agentury

  SZANSE:

  - Społeczeństwo w coraz większym stopniu ma dość układu z Magdalenki i jest coraz bardziej świadome jego istnienia

  - Polska fantazja i pomysłowość.

  ZAGROŻENIA:

  - Uskuteczniamy "bycie członkiem" UE. Ta może się wtrącać.

  - Niemcy będą przeciwdziałać powstaniu zalążków polskiej zdrowej przedsiębiorczości nawet poza strukturami UE.

  - Może nastąpić aktywacja przez Niemcy banderowskiej lub "muzułmańskiej" agentury w Polsce.

  Dobrze napisałem? ;-)
 • @Jasiek 18:11:38
  Dzięki. Przeniosę to naszych zasobów na www.koreus.pl
 • @nikander 17:46:47
  "Nie należy pojęcia "wolny rynek" rozumieć w języku potocznym, bo wtedy zapomina się o interesach tych, dla których ten rynek ma być otwarty.
  "

  Rynek dla naszych jest zamknięty głównie poprzez:

  - brak normalnej ustawy o działalności gospodarczej (dawniej to była "Ustawa Wilczka")
  - istnienie ZUS i PIT - pierwszy ogranicza podaż, drugi popyt . Razem kastrują gospodarkę.

  Dla zagranicznych korpo te przeszkody to betka - "smarują" i jadą.
 • @ Autor
  "Na jutro na godz. 19.00 zostałem zaproszony do telewizji Marcina Roli wRealu24."

  - MOCNE STRONY:

  - dotarcie do szerszego grona odbiorców

  SŁABE STRONY:

  - to nadal "tylko" internet

  SZANSE:

  - możliwość nawiązania współpracy Konfederacji z tą TV na dłuższy okres

  ZAGROŻENIA:

  - ciężarówki ze żwirem etc.
  - proszę nie zapraszać dodatkowych gości, bo ktoś może nawywijać jak np zachowanie Ziemińskiego względem Korczarowskiego ;-)
 • Szanowny Panie Józefie...
  Serdecznie gratuluję i pozdrawiam
 • @ Autor
  "Architektura monetarna –wariant z administracyjną regulacją emisji pieniądza suwerennego"

  MOCNE STRONY:

  - powrót do normalności
  - likwidacja głodu monetarnego
  - zwiększenie realnego wzrostu gospodarczego

  SŁABE STRONY:

  - Umocowanie NBP i RPP w systemie prawnym - konieczne jest ustalenie od nowa wzajemnych powiązań pomiędzy konstytucyjnymi organami państwa, tak aby NBP i RPP nie miały fizycznie innej możliwości jak działanie na korzyść państwa i narodu. To jest chyba dość skomplikowane (napisałem "chyba" ponieważ jestem tylko Jaśkiem)

  - Brak kary śmierci za korupcję urzędnika lub świadome działanie wbrew procedurom określonym przez prawo czy zdradę państwa i narodu.
  Byłaby to mentalna blokada przeciwko dywersji na poziomie obowiązków konstytucyjnych

  - SZANSE

  - szansa na powrót do krajów pierwszego świata
  - szansa na odbudowanie populacji Polaków

  - ZAGROŻENIA:

  - bombardowanie "demokracją" i zubożonym uranem

  - fizyczna eliminacja urzędników państwowych oraz osób zaangażowanych w przywrócenie suwerennego pieniądza

  - aktywacja agentury przez środowiska banksterskie

  - rząd dusz sprawowany przez TV, kino, prasę związaną z układem z Magdalenki i powiązaną ze światowym systemem bankowym.
 • @Jasiek 18:43:36
  Jeszcze raz dziękuję. Co zrobić aby Polacy polubili ten sposób debaty?
 • @nikander 22:34:53
  "Co zrobić aby Polacy polubili ten sposób debaty?"


  - SWAT jest trochę sztuczny (zapadniacki ;-))) ) więc się chyba przyjmie tylko u "szlachty" i raczej tylko w kwestiach technokratycznych - ale ktoś w końcu musi przejąć jej rolę.

  - każda konstruktywna w zamyśle debata będzie niszczona przez agenturę, bo jesteśmy gdzie jesteśmy: położenie między heartlandem a najważniejszą częścią rimlandu powoduje, że każdy kto chce mieć wpływy globalne (USA, Izrael, Chiny, Rosja, banki, korpo, mafie, loże) muszą mieć tu swoją agenturę. Pod tym względem chyba nie ma takiego drugiego kraju na świecie, bo jest tylko jedna Europa i jeden heartland.


  Dlatego ja się nie dziwię, że jest jak jest i że w debacie dominuje model konfrontacyjno - kasujący podbudowany systemem wzajemnych haków w sejfie, do którego ma klucze wajchowy dysponujący także siatką "seryjnych" i "kelnerów"
 • @Jasiek 18:27:07
  Jaśku, olaboga, a com to ja nawywijał względem młodego hipokryty - Korczarowskiego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031