Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 7867 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Kiedy wreszcie to zrozumiecie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawdy nie muszą wiedzieć posłowie – im za to płacą, ale Wam nie wybaczę.

     O prowokacji przeprowadzonej przez dziennikarzy w Republice Południowej Afryki chyba już wiecie. Otóż zadali oni proste pytanie do członków tamtejszego odpowiednika naszej Rady Polityki Pieniężnej: skąd się biorą pieniądze? I co i prawidłowo nie wiedział nikt!!! Ten sam eksperyment powtórzono w Wielkiej Brytanii i co? - rezultat był identyczne. W tym drugim przypadku przynajmniej przyśpieszyło to prace nad e-funtem opartym o koncepcję elektronicznego pieniądza banku centralnego.

     Nie dziwi mnie zatem bardzo sytuacja jaka zaistniała po opublikowaniu notki http://nikander.neon24.pl/post/151302,po-wyborach-otworz-oczy-i-patrz-przytomnie i po zacytowaniu dłuższego cytatu z dokumentu „Założenia polityki pieniężnej na rok 2019”

..Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym.Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji,zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym...

     Co to praktycznie oznacza? Mniej więcej tyle, że nasz bank centralny (NBP) za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego może wykupić pieniądze wykreowane z niczego na zakup naszych obligacji pieniędzmi wykreowanymi z niczego.

     Jeśli – mówiąc kolokwialnie – w głowie Wam się to nie mieści to nie miejcie do siebie pretensji. Tak robią kraje suwerenne i dlatego chociażby Japonię nazywa się „krajem kwitnącego długu”. Pieniądze są kreowane z wykorzystaniem mechanizmu kreacji pieniądza dłużnego wykorzystując w roli regulatora rezerwę cząstkową i stopy procentowe natomiast na społeczeństwo i budzet nie nakładane są żadne obciążenia z tego tytułu.

     W tym miejscu chciałbym podziękować blogerowi @wk_ny za propagację przecieku na temat naszej rzeczywistej suwerenności: http://nikander.neon24.pl/post/151302,po-wyborach-otworz-oczy-i-patrz-przytomnie#comment_1595492

     My, abyśmy mogli to zrobić (dokonać operacji strukturalnej przez NBP) musimy łaskawie poprosić pewną żydowską spółkę mieszczącą się w Nowym Yorku pod adresem: 233 Madison Avenue New York NY 10016.  Przy okazji słono zapłacić i oddać co do centa - a jakże.  Zapewne jeśli wystąpimy w roli mięsa armatniego w kolejnej usraelskiej awanturze – na co realnie się zanosi – to taką zgodę otrzymamy.

      Aby zmienić kategorie zaszeregowania z „bydełka wyborczego” na ludzi kumatych proszę czytać notki takie jak taka: https://zmianynaziemi.pl/comment/500634#comment-500634

 

Prawdy nie muszą wiedzieć posłowie – im za to płacą, ale Wam nie wybaczę.

 

KOMENTARZE

 • @ogólnie
  Wszedłem na https://zmianynaziemi.pl/comment/500634#comment-500634

  Przeczytałem artykuł "Czy Polska Odzyska Niepodległość?".
  Wziąłem dane przykładu z artykułu, niby podszywania się pod sąd:

  "Eingetragener Firmenname SAD OKREGOWY W SWIDNICY
  D-U-N-S® Nummer 422268057
  Geschäftssitz Ul. Grunwaldzki 14
  Postleitzahl 58-100
  Länder-Code 616"

  Wszedłem na https://www.upik.de/upik_suche.cgi?newQuick=1
  Wrzuciłem DUNS Nummer : 422268057 + Polen i ... nic nie wypadło.

  Wszedłem na https://www.upik.de/upik_suche.cgi,
  Wpisałem "SAD OKREGOWY W SWIDNICY"+Polen i ... nic nie wypadło.

  Czy to przypadkiem nie jakaś ściema? Chyba, że aby zobaczyć te dane trzeba mieć konto na UPIK-u, ale kto to ma?
 • Ło, Ponie Świnty.
  Jeśli Złoty Polski osiągnie solidną wartość pochodzącą z Produktu Narodowego NBP może zaproponować cwaniaczkom od 447: damy wam "wasze" miliardy w Złotych a wy sobie róbcie co chcecie. I po prostu specjalnie dla nich, do ich sejfów im je dodrukować. Tuż przed przyjęciem Euro. Numer na miarę antysemitów wszechczasów. A co kurza twarz!
 • Celem banków jest zniewolenie społeczeństw
  Zwykły obywatel już dawno przestał rozumieć zasady funkcjonowania banków. Frankowicze wciąż nie wiedzą, czy udzielane im kredyty miały pokrycie we frankach, czy były tylko zapisem elektronicznym... Banki stały się instytucjami nie tyle zagadkowymi, co przestępczymi. Potarfią spekulować na giełdzie, wpływać na ceny srebra i złota..., a politycy jednym zdaniem mogą doprowadzić do zmiany właściciela banku, lub jego upadku. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie historię FM Banku i powiązana z nim historie obligacji GETBACK
  ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA POLITYKÓW DO WYŁUDZANIA PIENIĘDZY NA ODSZKODOWANIA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/zorganizowana-grupa-przestepcza-czyli.html
  AFERA GETBACK POWIĄZANA Z AFERĄ O ODSZKODOWANIA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/piramida-finansowa-powiazana-z.html
 • @Mądra Polska 10:10:19
  Z uporem godnym lepszej sprawy staram się rodakom wpajać meandry współczesnej architektury monetarnej. Efekty są raczej takie sobie. Nasze umysły głęboko tkwią w wrze pieniądza kruszcowego i to jest problem. Te rzeczy powinny być podawane już jeśli nie w szkole średniej to co najmniej na studiach. To że tak nie jest daje wiele do myślenia o miłościwie nam panującej władzuchny.
 • Bydełko wyborcze nie kuma, dlaczego jest tak mało banków
  bo przecież można sobie założyć bank, przyjąć złotówkę depozytu, a potem udzielić tysiąc kredytów na tyciąc zł każdy, i w ten sprytny sposób ma się milion bez grania w loto toto.
 • @kowalskijan584 10:03:23
  Trzeba jeszcze włączyć dociekliwość. Po prostu wchodzić do poszczególnych dokumentów bo google są tam zablokowane.
 • @interesariusz z PL 10:36:38
  Jak zwykle bydełko wyborcze posługuje się wiedzą śmieciową.
  Bez urazy.
 • @interesariusz z PL 10:36:38
  He, he …. wybujałe fantazje....
  "można sobie założyć bank, przyjąć złotówkę depozytu, a potem udzielić tysiąc kredytów na tyciąc zł każdy, i w ten sprytny sposób ma się milion"

  Człowieku naiwny, by udzielić kredytu bank musi mieć gotówkę w depozycie, w ilości - kredyt / 30 - !!! - czyli mając złotówkę w depozycie , można udzielić kredytu na 30zł max!!
  Depozyt * 30 - to bezpieczna granica dla banku na udzielane kredytów.
  Po przekroczeniu tej granicy, banki muszą stosować mechanizm międzybankowych pożyczek gotówkowych.

  Znajomość mechanizmów bankowych u waszmościa…. cieniutka :-)
 • @ autor
  "zadali oni proste pytanie do członków tamtejszego odpowiednika naszej Rady Polityki Pieniężnej: skąd się biorą pieniądze? I co i prawidłowo nie wiedział nikt!!! Ten sam eksperyment powtórzono w Wielkiej Brytanii i co? - rezultat był identyczne."

  Dziwna sytuacja.... sami goje w tych "radach" zasiadają ?? :-O
 • @nikander 10:40:14
  To skąd się biorą pieniądze panie Nikander?
  Bydełko wyborcze pyta.

  Bo pan minister Rostkowski powiedział nam, że:
  - Piniendzy nie ma i nie będzie
 • @adam54 12:05:26
  u mnie, czy u autora ?

  A tak swoją drogą, jeśli masz zacięcie, wytłumacz tutejszym czytelnikom, na czym polega kreacja pieniądza.
 • @Oświat 13:05:54
  dawno się tak nie uśmiałem ;-))))))))))
 • "...skąd się biorą pieniądze?"
  -------------------
  To nieprecyzyjne - więc wyszło, że infantylne pytanie.
  Dlaczego?
  Otóż forsę drukują i także biją w tzw. mennicy - kiedyś tylko bili.
  Wobec powyższego - pytanie powinno brzmieć:
  kto, co i jak nadaje wartość pieniądzowi. Wartość - czyli wartość nabywczą i moc - i myślę tutaj także o takiej mocy - co to zmusza ona wnuczka do zabicia babci dla paru groszy - a dorosłych zmusza do świństw i łajdactw wszelakich.
  Wniosek?
  Mam nadzieje, że naprowadziłem dyskusję na właściwe tory.
 • @interesariusz z PL 13:36:01
  oczywiście że u waszmościa.. tą "cienkość" daje się zauważyć :-)

  A co do pańskiej propozycji, by "wytłumacz tutejszym czytelnikom, na czym polega kreacja pieniądza" - z tym to akurat sprawa jest prosta - sprawa skomplikowana to … zrozumienie przez ludzi tego , czym jest dzisiejszy pieniądz ( to coś tajemniczego, co ludzie na co dzień używają, a nikt nie potrafi powiedzieć co to tak naprawdę jest). A jak tedy wytłumaczyć coś komuś, o powstawaniu tego czegoś , co on nie wie, co to jest ? - nierealne - każdy uzna takie tłumaczenie za "pieprzenie kotka za pomocą młotka" :-)
  Bo, np. gdy powiem że.....
  Pieniądz (ten dzisiejszy, papierowy, banknot) to …. weksel dłużny na okaziciela, wystawiony przez emitenta weksla - to zrozumie to ktoś ? nikt!
  A od tego trzeba by było zacząć :-)
 • Wszyscy
  Aby zrozumieć to wszytsko polecam filmy Money as dept (pieniądze jako dlug):
  część1: https://www.youtube.com/watch?v=kgWsER4IpEw
  część 2: https://www.youtube.com/watch?v=xy00vBdINvg
 • @demonkracja 14:44:36
  Chyba coś nie tak. Banknoty i bilon to obecnie nie są pieniądze a "znaki pieniężne". Jednak proszę zacząć od fimików spod tego komentarza http://nikander.neon24.pl/post/151350,kiedy-wreszcie-to-zrozumiecie#comment_1596073 lub mój dość stary film
  https://youtu.be/5BxBpz-3Uw0

  Pozdrawiam
 • x
  A skąd się biorą "kartki"- czyli "bony na żywność i inne produkty, bez których nie da się przeżyć" ? :)
  PS. Pienią biorą się z drukarni. Pytanie do kogo należy drukarnia?! :)
  Pozdrawiam
 • @JimA 17:44:44
  Jeśli Państwo jest suwerenne /a to chyba jest możliwe?, nie jest? a to przepraszam/ to może sobie wydrukować tyle ile mu to potrzebne... Może każdemu ob. założyć wirtualne konto i wyjdzie na to samo. Musi tylko chcieć uregulować własny rynek itd. jeśli nie chce... no to nie chce i "piniendzy ni ma, i nie będzie!" :)
 • @nikander 16:38:25
  "Chyba coś nie tak. Banknoty i bilon to obecnie nie są pieniądze a "znaki pieniężne". Jednak proszę zacząć od fimików spod tego komentarza"
  ------------------
  Mechanizm pieniądza - wyjaśnia w znacznym stopniu rola Chin. Okazuje się, że mamy do czynienia ze swoistą piramidą finansową - gdzie Chiny wykupują amerykańskie papiery wartościowe i rośnie im góra dolarów, których nie są w stanie sensownie inwestować na bieżąco. Działa to tak, że rządzący naprawdę USA trzymają dzięki temu - Chiny w szachu. Druga strona pieniężnego medalu - to tak naprawdę prawdziwy pieniądz pochodzi dopiero z płaconych odsetek przez dłużników.
  Wniosek?
  Ekonomia to nie nauka ścisła - i dlatego możliwe jest w sferze pieniądza - to co mamy - czyli pieniądz już dawno stracił pierwotne znaczenie - którym kierowali się Fenicjanie. Pieniądz stał się wszystkim ale przede tym wszystkim - stał się on krwiobiegiem szatańskiego świata - w jakim przyszło ludziom żyć na tej Ziemi. Krwiobiegiem, który tak naprawdę nie niesie życia.
 • nie, nie, nie
  " Banknoty i bilon to obecnie nie są pieniądze a "znaki pieniężne"."- nie ma znaczenia jak ten kawałek papieru się nazywa- ma moc, i nie ma sensu zaprzeczać, choćby ostatni hit mediów- "wrzuta" z samochodu do samochodu- to była wrzuta dwustu tysi, niczego innego, "piniondze" w paczce :). Tak, są drukowane tak samo jak etykiety po mineralnej- tylko, że monopol na druk... ma kto?- no właśnie kto?! :) Autor wyjaśni. Moim zdaniem to umowa społeczna... ale mogę się mylić... jaki problem ją zmienić?...;)
 • @demonkracja 18:13:58
  Chiny powiększają ilość pieniądza w obiegu (agregat monetarny M3) o 3% rocznie co zupełnie przyzwoicie pokrywa się z wyliczeniami ilościowej teorii pieniądza. Tzw. "głód monetarny" jest u nich marginalny i jego kosztem nie jest obciążana ani gospodarka ani obywatele. Właściwie to poszli o krok dalej niż to nad czym deliberował Milton Friedman.
 • @JimA 18:31:14
  Właśnie w taki sposób możemy "załatwić" na cacy szantażystów od 447.
  Wpłacając im bezwartościowymi banknotami na moment przed przejściem na ojro lub jak w sugestiach powyższych. Formułując umowę tak, aby pieniądze dla nich nie miały żadnej wartości poza kosztami wydruku i transportu, ekhm… No nie! Niech sami sobie przyślą po nie tira:)
  Po prostu odpłacając cwaniakom cwaniactwem.
 • @nikander 18:34:34
  Chce Pan powiedzieć, że Chińczycy "wydymają" Chińczyków za pomocą : (agregat monetarny M3), i spekulują na papierach dłużnych i sprzedają obligacje /albo zaczną w następnym kwartale rozliczeniowym/, ale nie wolno o tym mówić bo to komunistyczna republika i tabu... ? :)
 • @brian 18:38:48
  :) Tak, widziałem Pana pomysł, dla mnie ok! :) No ale to trzeba mieć: cochones i jeszcze się umówić z Narodem, albo przynajmniej mieć chody w drukarni. Naprawdę dobry pomysł. Z tej półki jest, ale to już było: pożyczyć i nie oddać, casus Lehman Bros :) Ja jestem ciekawy co u nas robi JPMorgan?... :)
  Pozdrawiam
 • @JimA 18:40:41
  Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Rekompensują społeczeństwu i gospodarce spadek wartości nabywczej pieniędzy w obiegu powstały na wskutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKN. Praktycznie to realizują postulat ruchu Positive money (pieniądz suwerenny). Różnica jest tylko taka, że zamiast cackać się w tasiemcowe formuły emisyjne przyjęli sztywne 3%. To działa.
  Polecam takźe raport Frosi Sigurjunsoa na temat reformy systemu monetarnego w Islandii.
 • re
  "Co to praktycznie oznacza? Mniej więcej tyle, że nasz bank centralny (NBP) za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego może wykupić pieniądze wykreowane z niczego na zakup naszych obligacji pieniędzmi wykreowanymi z niczego."- dlaczego "bank centralny"- Narodowy Bank Polski, musi korzystać z pośrednictwa Banku Gospodarstwa Krajowego?- ile będzie NBP płacił BGK za to pośrednictwo? Co konkretnie to pośrednictwo oznacza? i dalej: może wykupić pieniądze wykreowane z niczego ... na zakup obligacji pieniędzmi wykreowanymi z niczego"- bardzo mi przykro, ale "konia z rzędem" temu kto to zrozumie! :) Pomijając "kreację z niczego"...- filmy yt dają obraz. Mimo to, w Himalajach abstrakcji, nadal to zdanie jest niezrozumiałe. :/
  Autorze, staram się :)
 • @nikander 18:51:50
  Polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=v5DV93b-yLE&t=309s
  https://www.youtube.com/watch?v=GBsKgvHY_cA&t=1856s

  To jest Nowa Architektura Monetarna według KoReUs
 • @JimA 18:46:39
  Ad 1) Po prostu za hucpę odpłacić hucpą:)
  2)Jak to co robi Morgan? Morgani biednych gupków(nie poprawiać) na potęgę.
 • Panowie
  O prowokacji przeprowadzonej przez dziennikarzy w Republice Południowej Afryki chyba już wiecie. Otóż zadali oni proste pytanie do członków tamtejszego odpowiednika naszej Rady Polityki Pieniężnej: skąd się biorą pieniądze? I co i prawidłowo nie wiedział nikt!!! Ten sam eksperyment powtórzono w Wielkiej Brytanii i co? - rezultat był identyczne.

  Panowie, ta notka jest o tym, że ci wymyśleni dziennikarze, rzekomo pytali i tu i tam, pytali, ale nie zwrócili się z tym pytaniem do najbardziej kompetentnej pod słońcem i na naszym globie, osoby super eksperta, profesora nadzwyczajnego, Nikandera.
  I o to Nikander ma do nich pretensje.

  Panie nikander, tak się zdarzyło, że jeden chłopek poszedł do lasu i ubił dzika, a drugi wsiadł do łodzi i złapał lina.
  Kiedy jednemu zbrzydło jedzenie pieczystego z dzika, a drugiemu wędzonej ryby, pomieniali się tym co złowili i upolowali.
  Żeby sobie ułatwić i uprościć w miejsce wymiany, wprowadzili piniondz, rzecz umowną, kawałek blaszki, błyskotki, później papierku z nadrukiem i podpisem, bankiera, ministra, sekretarza stanu.
  Tak się umówili na wymianę papierkową, jako łatwiejszą, bardziej poręczną.

  Rozumiesz pan panie Nikander, czy dalej będziesz pan palił głupa o pieniądzu dłużnym.

  Wisz pan, czemu tak ten piniondz drukują i drukują i drukują?

  Bo ropa sika nieustannie i na pustyni i z pod dna morskiego, bo gas pompują z Syberii aż do Niemiec i z Teksasu i z Alaski, kopią w dzień i w nocy pod ziemią, węgiel, miedź, siarkę, a na polach rosną buraki i bawełna i szczypiorek i tak jak to wszystko wożą na rynek tak drukarnie muszą do tego dostosować dodruk kasy.

  Rozumiesz pan czy dalej będziesz pan palił głupa panie Nikandrer o piniondzu dłużnym czy fiducyjnym, bez pokrycia, czy jakim tam jeszcze.

  A może zamówić panu wizytę u psychiatry?
 • @nikander 18:51:50
  Ano widzi Pan, jest państwo gdzie to działa :) Cieszę się i już nawet nie muszę tego rozumieć ;), no gorzej bo to komuniści... i co teraz?- w zasadzie nie ważne, powinno być jeśli działa. :)
 • @brian 18:57:31
  Ja JPMorgana nie zapraszałem:) ot co- i tylko tyle :)
 • @Oświat 18:59:04
  A mówiłem, że picie denaturatu szkodzi. Szkodzi zwłaszcza pisowskiemu bydełku wyborczemu. Proszę uważać. Szczerze radzę.

  Ale poważnie. Następny taki głupawy wpis at personam i wywalę Pana na bity pysk z mojego bloga.
 • @JimA 18:55:49
  ""Co to praktycznie oznacza? Mniej więcej tyle, że nasz bank centralny (NBP) za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego może wykupić pieniądze wykreowane z niczego na zakup naszych obligacji pieniędzmi wykreowanymi z niczego.":- czy to oznacza, że "nas" nic nie będą kosztowały te operacje- nic nie stracimy?, ale i nic nie zyskamy?- więc po co to? Chodzi o te 3%+ ?
 • @JimA 19:16:27
  Na pierwszy rzut oka wygląda to na podnoszenie się do góry za własne uszy. Bardzo przystępnie ten mechanizm wyjaśnia ta notka: https://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126 P.olecam
 • @nikander 18:51:50
  "Rekompensują społeczeństwu i gospodarce spadek wartości nabywczej pieniędzy w obiegu powstały na wskutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKN." ? "PKN" czy "PKB"? ...
  "Polecam takźe raport Frosi Sigurjunsoa na temat reformy systemu monetarnego w Islandii."- popatrzę...
  Pozdrawiam
 • @nikander 19:41:56
  Kiedyś czytałem o "nowoczesnej teorii Pieniądza". Ale ok, poczytam jeszcze raz :) Co do "podnoszenia się za uszy"- to ... ważne, żeby zadziałało :) a to nie są "jedyne" priorytety" juhasa, zapewniam Pana :) ...
 • @nikander 19:41:56
  chyba to czytałem...
 • @nikander 19:41:56
  "- Ależ to nie są pieniądze z podatków - ripostował Bernake. - Po prostu użyliśmy komputera, by zwiększyć sumę na kontach banków w Fed.

  W największym uproszczeniu - Fed pożyczył im "wydrukowane" pieniądze, które banki później musiały oddać. Bo każdy nowy pieniądz to jednak także nowy dług. "

  "Bo każdy nowy pieniądz to jednak także nowy dług. "- i tu jest błąd. Dług wobec kogo/czego?
  jeszcze raz:
  DŁUG WOBEC KOGO LUB CZEGO?!
  :)
  Czy te "problemy" nie zostały już dawno rozwiązane dzięki narzędziu "nieposłuszeństwo obywatelskie" ?
 • @JimA 19:53:55
  Uczelnie i banki ... są "instytucjami" "niezależnymi" od Państwa. ... no cóż, tym gorzej dla nich ;)))
  Do jutra :)
 • @JimA 19:53:55
  Czyja jest drukarnia? To jest podstawowe pytanie. Jak to: czyja krowa, owca czy koza... A potem: czyje jest pastwisko? :)
 • @JimA 20:02:07
  A to "wartość dodana" na dobranoc :

  https://www.youtube.com/watch?v=52YHX2FIioc
 • @nikander 18:34:34
  -----------------
  "Chiny powiększają ilość pieniądza w obiegu (agregat monetarny M3) o 3% rocznie co zupełnie przyzwoicie pokrywa się z wyliczeniami ilościowej teorii pieniądza."
  ------------------
  Myk z piramidą finansową w wypadku USA i Chin polega na tym, że USA pozwalają Chinom zdobywać nowe rynki - więc i wzrost chińskich inwestycji, wzrost produkcji wzrost handlu - i stąd to Pańskie, słuszne spostrzeżenie o powiększaniu tam pieniądza bez perturbacji. Po prostu zdobywanie nowych jeleni aby wpłacali do puli w klasycznej piramidzie finansowej - zastąpiono zdobywaniem nowych rynków przez Chiny.
  Wniosek?
  Powyższe będzie działać - dopóki:
  kowboj złapał Chińczyka a Chińczyk za łeb kowboja trzyma.
 • @nikander 19:11:05
  Następny taki głupawy wpis at personam i wywalę Pana na bity pysk z mojego bloga.....
  ...pisowskiemu bydełku...

  Typowy dla nikandera ,,merytoryczny”( czytaj chamski) wpis.
  Zero argumentów.
  A pańskie groźby na mnie nie działają.
  Wywali nie wywali, jakie to ma dla mnie znaczenie?
 • @nikander
  Przecież gra idzie o wykreowanie finalne pieniądza wirtualnego . To jest zadanie XXI wieku , dla zarządzających Fed . Pieniądz zero-jedynkowy poza wszelką kontrolą . Pozdrawiam 5*.
 • @Repsol 22:21:21
  Pieniądz zero-jedynkowy poza wszelką kontrolą ....

  Bzdura panie kolego.
  Tym tak zwanym przez was banksterom chodzi o to by pieniądz utrzymywał swoją wartość, dla tego nie godzą się by jego dodruk zależał od rządów, ministrów finansów i premierów. FED trzyma dolara na właściwym poziomie, to samo z walutami takich krajów jak Szwajcaria, czy Niemcy.
  W Polsce było odwrotnie. Ludzie zadali podwyżek, no to rządzący dawali podwyżki i drukował papier.
  Kończyło się to zmianą waluty.
  Po wojnie w USA dolara nie zmieniano ani razu, w Polsce dwukrotnie.
  Każdy chyba pamięta, że za Mazowieckiego trzeba było na banknotach obcinać aż cztery zera.
  W latach bodaj pięćdziesiątych tysiąc zł bank wymieniał na 60 zł
 • @Oświat 22:49:57
  Dodruk czego ?. Jesteśmy poletkiem eksperymentalnym jako kraj matołów .Salut .https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/polska-swiatowym-liderem-akceptacji-transakcji-zblizeniowych/4qqepvz Polecam . https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/polska-platnosci-bezgotowkowe
 • @adam54 14:59:58
  to akurat chyba każdy rozumie, tj. weksel, tyle, że to chyba nieprawda, bowiem weksel trzeba wykupić.
 • @krzysztofjaw 15:14:28
  kto ma czas oglądać filmy ?
 • @interesariusz z PL 23:24:05
  No tak. Najlepiej swoją ignorancję tłumaczyć brakiem czasu. Jakże to polskie.
 • @nikander 06:58:42
  polińskie?
 • @nikander 06:58:42
  Właśnie, jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, w sieci, niech to sformułuje słowem pisanym, zwięzłym, a nie gadulstwem na jakimś filmiku.

  Gdzieś wyżej był odsyłacz do:
  https://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126

  Cytat z tego "artykułu":
  "Co więcej, pieniądze biorą się "z powietrza" za każdym razem, gdy bank komercyjny przyznaje komuś kredyt. Bank nie przelewa tych pieniędzy ze swoich kont, oszczędności, depozytów itp. Nikomu ich nie zabiera. Pracownik banku po prostu wpisuje odpowiednią kwotę i - czary, mary - pieniądze lądują na koncie klienta. A za każdym razem gdy udzielany jest kredyt, zwiększa się ilość pieniądza w obiegu."

  Wzywam Pan, aby podał Pan podstawę prawną do fałszowania pieniędzy przez banki, bowiem opisana "procedura" jest tożsama z fałszowaniem pieniędzy.
 • @interesariusz z PL 08:08:36
  Podstawą prawną są amerykańskie lotniskowce. Czy wreszcie kiedyś to do Szanownego Pana dotrze. Wątpię.
 • @interesariusz z PL 08:08:36
  Bank nie przelewa tych pieniędzy ze swoich kont....

  Są ludzie którzy karmią się i rozpowszechniają tego rodzaju fałszywki, gdy tym czasem pieniądz, ten zwykły zadrukowany papierek, cały czas pozostaje pod ścisłą kontrolą i dzięki temu ma on stale i trwale oparcie o konkretny towar
  W każdej chwili możesz pójść do banku i kupić za niego złotą sztabkę z napisem 0.999 pure gold , złotą monetę, czy to w banku, czy nawet poprzez Internet.
  Nawet w czasach PRL kiedy to polska złotówka nie była uznawana przez zachodnie banki zdarzało się, no może nie wszystkim, ale niektórym, lepiej zarabiającym, np. rzemieślnikom czy badylarzom, kupować od cygana złotego krugerlanda ( jedna uncja złota próby bodaj 0.900,, także złote ruble, czy dukaty, właśnie za te mało wartościowe polskie pieniążki.

  Dziś możesz wziąć 10 zł i tenże papierek wymienić w sklepie na kiełbasę, czekoladki, czy świeże bułeczki.
  Więc panowie nie róbcie z siebie idiotów, bo to co napisałem powyżej to rzeczywistość każdego dnia powszedniego i w niedzielę również.
  Powtarzam wszystkim nawiedzonym cymbałom, pieniądz nie rodzi się z długu.
  Arabia Saudyjska nikomu nie udziela kredytu z powietrza, ona sika ropą. To jest dzisiejsza waluta w złocie.
  Da się to zrozumieć?

  https://www.mennicaskarbowa.pl/pol_pl_Krugerrand-1-uncja-zlota-3_2.jpg


  Tak wygląda złoty ,,Krugre”
 • @Oświat 09:11:43
  Każdy portal ma swojego dyżurnego idiotę. Acan z pewnością na tę nominację zasługujesz. Ostrzegałem, od picia denaturatu mózg się lasuje.
  Niestety, ale muszę dać kopa.
 • @Oświat 09:11:43
  --------------------
  "Powtarzam wszystkim nawiedzonym cymbałom, pieniądz nie rodzi się z długu."
  --------------------
  Pewnie, że tak - a co się rodzi z odsetek - tych lichwiarskich też.
  Wniosek?
  Idąc Pańskim tropem myślenia:
  -------------
  "Arabia Saudyjska nikomu nie udziela kredytu z powietrza, ona sika ropą."
  -------------
  Arabia Saudyjska też ma długi u kogo należy je mieć na procent i co? Aby je spłacić musi dodatkowo siknąć ropą. A według pańskiego myślenia nie musiałaby dodatkowo siknąć - bo przecież ma ropę.
 • @demonkracja 09:35:43
  W Naszym Kraju pieniądz nie kreuje produkt krajowy lecz fałszywy PKB oraz obciążania fiskalne Narodu Polskiego, na tą chwilę ok 80 % tj. podatki i akcyza (30 %) ubezpieczenia społeczne (42%) i inne przymusowe składki i ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne, itp 10 %. Już od chwili dodatkowego obciążenia podatkiem VAT (1993) i 48 % ZUS (1994) Polska od 1995 roku za rządów żydokomuny SLD już była wypłacalna i w tym czasie do 2009 roku wg GUS nastąpił gospodarczy Cud Nad Wisłą, produkt krajowy spadał a PKB wzrastało. Jeszcze Polsce daleko do produktu krajowego z 1988 roku, przed zdradą i żydowskim rozbiorem w Magdalence.
 • @Oświat 09:11:43
  Wlazłeś wślepy labirynt,. A dlaczego? Bo jesteś złotnikiem-pacanem i nie kapujesz co się wokół Ciebie dzieje.
 • @Repsol 22:21:21
  Nie Repsol. "Przecież gra idzie o wykreowanie finalne pieniądza wirtualnego ."- gra nie idzie o "wykreowanie" pieniądza, tylko o: UWIRTUALNIENIE, na początek: operacji finansowych, aby potem w pełni "UWIRTUALNIĆ" odbiorców- masy /przepraszam, jeśli ktoś się czuje urażony/. Proces trwa. Jestem przekonany,że to nie jest pierwsza taka akcja. A ponieważ proces znacznie przyspiesza, co widać, słychać i czuć, trzeba się mieć na baczności i... 80cm ściany z betonu...?- nie wiem czy to konieczne : "Projektując budowlę ochronną, oprócz grubości stropu trzeba uwzględnić również promień zburzenia od wybuchu gazów, oraz skutki wstrząsu. Grubość stropu może być odpowiednio mniejsza, jeżeli schron znajduje się pod ziemią."- :)- to "tylko trzy dni" no może cztery... No chyba, że się gamonie rozbroją, ale się nie rozbroją- bo "tylko oni" mają przeżyć, żeby budować piekło od nowa.
 • @nikander 08:28:02
  "Podstawą prawną są amerykańskie lotniskowce"- to nie jest "podstawa prawna" tylko zwykły szantaż i groźby karalne :). A podobno, nie negocjuje się z terrorystami :)
  Jeśli zatem, Autorze, sugerujesz nam/mnie, abym uznał jakieś "prawo" tylko dlatego, że ktoś kto je ma zamiar na mnie zastosować/wywrzeć, ma po prostu gnata, a ja go nie mam /bo u nas to zabronione/forbiden/, to jest to bardzo marny argument, nie spodziewałem się tego po Panu. Mam nadzieję, że zmieni Pan zdanie, w końcu pochodzi Pan z Podkarpacia... a to "cicha woda" :)
  Pozdrawiam
 • @Oświat 09:11:43
  "Tak wygląda złoty ,,Krugre”" A co zrobisz gdy złoto będzie "forbidden"?- choć u nas nigdy nie będzie, bo my jesteśmy wolnymi Polakami... ale ten Twój Kruger jest po prostu passe. Będzie, powiedzmy, źle widziany... będą go wymieniali przestępcy. Widzisz, my zaczniemy bić własną. polską, monetę :)
 • @JimA 20:11:42
  Szanowny Panie

  Za sprawą praktycznie jednego człowieka prof. Josepha Hubera doszło w czerwcu ubiegłego roku w Szwajcarii do referendum w sprawie zakazu kreacji pieniądza dłużnego przez banki komercyjne i zastąpienie tegoż przez emisję pieniądza suwerennego. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Vollgeld-Czy-Szwajcarzy-zdecyduja-sie-na-monetarna-rewolucje-7595776.html Uważam, ze był to wielki sukces bo ponad 25 % głosujących opowiedziało się za. Zazdroszczę Helwetom. Już 25% obywateli kumatych. Tymczasem ten nasz pożałowania godny @oświat jest reprezentantem typowego pisowskiego śwoka. Albo jest hasbarczykiem, albo użytecznym idiotą. Niestety, ale 90% naszego społeczeństwa jest jemu podobnych i to budzi moją wściekłość.
 • @nikander 07:15:22
  Witaj w przyszłości . https://jestemfirma.businessinsider.com.pl/przygotuj-sie-na-swiat-bez-gotowki.-inaczej-nie-zarobisz Salut.
 • @nikander 07:15:22
  :) Tak, proszę Pana, ale oni mają "demokrację bezpośrednią"- czyli: referendum na każdy temat. Od lat o tym się "szepce" w polskim internecie, ale wiadomo... musiałoby "przejść w Sejmie". A tam, jak Pan napisał: 90% ... się "nie orientuje", no bo skąd?! :). Tak czy siak, musimy się za to w końcu zabrać! nawet jeśli " panu Premieru" nie bardzo się chce, a Pan Prezes "w to nie wchodzi" i "nie stoi na drodze" /?//może nie ma/mają pomysłu, nie wiem//może JPMorgan- i te nocne koszmary..., na wzór, chociażby, banasiowego "hoteliku"-?- nie wiem?!!!/. Tak, uważam, że uniezależnienie się "naszego, polskiego, banku" jest wiodące. Chwała "nam", że nadal mamy złotówkę! :) w sumie nie musimy "bić" nowej "monety". Fuksem! nam się udało. Ale trzeba utrzymać, wzmocnić i zrobić z tego "walor"! :) Do tego jest potrzebna Świadomość- zatem należy rozpowszechniać wiedzę na temat
  "papierków po mineralnej"... bo niewielu wie skąd się biorą i "dlaczego". Ja ani nie jestem specjalistą, ani nie mam narzędzi! :)
  Oświata nie znam:). Hasbara niech sobie "go home!", ma w końcu swoje państewko ... z dostępem do morza- o to chodziło i to jest. Protesty? do kogo? :) Nie mówiąc o kosztach..., więc niech siedzi cicho!...
  Pozdrawiam
  PS. 8 lat mija i dalej rozmawiamy o tym samym :)
 • @Repsol 21:16:10
  Bajki:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031