Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 7867 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

A pieniądze na KORONAWIRUS „popłyną” z obligacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nareszcie poznamy cuda gospodarki PiS-u

      Tytuł notki nie jest przypadkowy. Podobny już był: http://nikander.neon24.pl/post/153543,a-pieniadze-na-tvpis-poplyna-z-obligacji Podejrzewałem, a teraz mamy czarno na białym

"...- Wdrożymy także na dużą skalę zakup obligacji skarbowych na rynku wtórnym w ramach strukturalnych operacji otwartego rynku, co zmieni długoterminową strukturę płynności w sektorze bankowym. Skutkiem tych operacji powinno być także utrzymanie płynności rynku wtórnego obligacji skarbowych – ogłosił NBP. .."

Żródło: https://m.bankier.pl/wiadomosc/Narodowy-Bank-Polski-uruchamia-skup-obligacji-7840875.html

A na załączonym obrazku pokazuję jak zachował się kurs złotówki zaraz po ogłoszeniu tych rewelacji. No brawo!!! ponad 3% zjazdu w dół to niezły wynik.

Przepraszam, że nie tłumaczę tego wydarzenia tak, aby każdy - kto wierzy,  że pieniądze zostały stworzone w tajnym 8 dniu Genesis i oddane rzydom  - coś z tego rozumiał. Jednak przy odrobinie ekonomicznej kindersztuby tych faktów tłumaczyć nie trzeba. Już wiemy skad PiS bierze pieniądze na kiełbaski wyborcze. Zwłaszcza, że ta zapowiadana "duża skala" powoduje, że strach się bać.

PiS to partia wyjątkowo pobożna i "wymodliła" nam inflację. Ludzie zostaną z nominałami w kieszeniach przy topniejących ich wartościach nabywczych.

Że też kuźwa drugi raz w życiu będę to musiał przeżywać ????!!!!

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  DK
 • po
  praktycznie wszystko wiadomo , teraz pozostalo pytanie kiedy zacznie sie run na banki lub czy wczesniej nie wytna numeru " cypryjskiego " wprowadzajac jednoczesnie stan wyjatkowy .
 • Światowa recesja
  Wiele banków centralnych, ze względu na recesje spowodowaną przez koronowirusa, rozpoczęło zakup obligacji, w tym Fed i Bank of Israel (po raz pierwszy od recesji w 2009).

  Przyjmuje notkę jako wyjątkowo nieobiektywną.
 • @AgnieszkaS 18:56:12
  FED dzisiaj nawet obniżył stope rezerwy do 0 .W Ekonomi nie istnieje cos takiego jak subiektywizm lub obiektywizm , wystepuja jedynie nastepstwa podjetych decyzji
 • @AgnieszkaS 18:56:12
  O jakim obiektywizmie tu możemy mówić? W bezwzględny sposób obnażam źródło cudu gospodarczego ostatnich lat. To co, to gdy ten manewr chciał zastosować były prezes NBP prof. Belka to było bee i trzeba go było przed Trybunał Stanu targać? I co? i teraz wolno. Sorry, ale przyszedł czas na to aby pisowskie łgarstwo teraz wylazło na wierzch.
  Mam prawo być wq_wiony, gdyż akurat wtedy reagowaliśmy: https://naszemiasto.pl/suwerennosc-monetarna-polski-a-skandal-afery-tasmowej/ar/c1-4519734
  Proszę zatem nie pieprzryć o jakimś obiektywizmie.
 • @AgnieszkaS 19:20:23
  Pani myli niestety stopy procentowe z rezerwa obowiazkowa , wydaje mi sie iz autor cos pisal o jakiejs kindersztubie ekonomicznej czy cos takiego
 • @AgnieszkaS 19:20:23
  Można tutaj obnażać swoją ignorancję, ale po co. Mieszka Pani w Stanach wiec nie powinna mieć Pani problemu z wygublowaniem wiedzy na temat MMT (z ang. „Modern Monetary Theory”
 • @nikander 19:14:03
  " To co, to gdy ten manewr chciał zastosować były prezes NBP prof. Belka to było bee i trzeba go było przed Trybunał Stanu targać?"

  A więc to o to Panu chodzi.
 • ...
  W nadchodzącym świecie bez "pieniądza" fiducjarnego, czyli lichwy (która właśnie w agonii wydaje ostatnie tchnienia) nie będzie czegoś takiego jak "obligacje".

  A na pewno nie w rozumieniu talmudycznym...

  P.S Jeśli Polacy dadzą się nabrać na ten numer z obligacjami, o którym pisze Szanowny Autor, to...
  A! Lepiej się ugryzę w palce, bo już i tak moje mniemanie o rodakach sięgnęło podłogi.
 • @AgnieszkaS 19:28:54
  Tak, o to mi chodzi, bo nie trawię rzydłactwa i ich metod. Społeczeństwo musi wiedzieć skąd się bierze nasz "cut gospodarczy". Sorry, ale ja taki cut już kiedyś przezywałem i drugi raz nabrać się nie dam.

  Zachęcam. Proszę obserwować kursy walut.
 • @rowszan 19:23:07
  Fed obniżył stopę procentową niemalże do 0 wczoraj. Proszę mnie nie pouczać co obowiązuje w ekonomii. Moje określenie "nieobiektywna" odnosi się do notki, a więc do punktu widzenia Autora.

  P.S.

  Ma Pan absolutną racje, że chodzi o stopę procentową. Mój błąd i go poprawiam.
 • @AgnieszkaS 19:33:55
  Sorry, że się wcinam. Co musiałbym napisać, aby notka była obiektywna?
 • @AgnieszkaS 19:33:55
  Pani Agnieszko, lubi Pani tzw. memy?

  Ten szczególny powinna Pani polubić:

  https://zapodaj.net/images/3b03ea2cca0f0.jpg

  P.S. Polecam zwrócić uwagę na aureolę głównej postaci.
  Wyrażona jest w dwóch kolorach: słonecznym i księżycowym, co jest metaforą metali (odpowiednio: złoto i srebro).
 • @AgnieszkaS 19:33:55
  Rezerwa Federalna obniżyła docelową stopę procentową o jeden punkt procentowy, niemalże do zera (dolny limit 0% i górny limit 0.25%) wczoraj.
 • WPS
  Ja tu widzę nie 3% ale 5% zjazdu ?!
 • @AgnieszkaS 19:50:24
  Sorry, że się wcinam. Takie instrumenty polityki pieniężnej jak stopy procentowe i rezerwa cząstkowa praktycznie przestały działać. "Zielona sraczka" FED-u pójdzie na ratowanie płynności banków a dokładnie na wykup papierów toksycznych.
 • @nikander 19:37:49
  "Co musiałbym napisać, aby notka była obiektywna?"


  Może na początek dobrze by było aby przedstawił Pan własny plan reakcji dla NBP na globalną recesję spowodowaną koronowirusem. Czy tak bardzo by się ten plan różnił od obecnych posunięć stosowanych przez banki centralne, w tym NBP?

  Proszę wziąć trochę w karby swój awanturniczy temperament.
 • @stanislav 19:59:30
  Prawdopodobnie NBP będzie interweniował. Zwykle taka "interwencja" nas kosztuje i to nie mało. Mamy szczęście, że Putin "wynegocjował" nam niskie ceny ropy, bo inaczej byłaby katastrofa.
 • @AgnieszkaS 20:03:06
  Jestem autorem stategii kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym. Jest w trakcie uzgodnień w ramach KoReUsa
  http://koreus.vot.pl/rails/active_storage/disk/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdDRG9JYTJWNVNTSWhkbXgyWVcwek9IQmxOSHB3TlRScU9IcGtZVFpxYlhseE5IQjNNUVk2QmtWVU9oQmthWE53YjNOcGRHbHZia2tpZG1sdWJHbHVaVHNnWm1sc1pXNWhiV1U5SWxCdmJITnJZU0JyY21GcVpXMGdhMnhoYzNrZ2MzSmxaRzVwWldvdWNHUm1JanNnWm1sc1pXNWhiV1VxUFZWVVJpMDRKeWRRYjJ4emEyRWxNakJyY21GcVpXMGxNakJyYkdGemVTVXlNQ1ZETlNVNVFuSmxaRzVwWldvdWNHUm1CanNHVkRvUlkyOXVkR1Z1ZEY5MGVYQmxTU0lVWVhCd2JHbGpZWFJwYjI0dmNHUm1CanNHVkE9PSIsImV4cCI6IjIwMjAtMDMtMTdUMTk6MTE6NTMuNTkxWiIsInB1ciI6ImJsb2Jfa2V5In19--0f4d741458bef05e2ecf7328555966d6d520e4df/Polska%20krajem%20klasy%20%C5%9Bredniej.pdf?content_type=application%2Fpdf&disposition=inline%3B+filename%3D%22Polska+krajem+klasy+sredniej.pdf%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27Polska%2520krajem%2520klasy%2520%25C5%259Bredniej.pdf
 • @nikander 19:27:52
  Mieszka Pani w Stanach wiec nie powinna mieć Pani problemu z wygublowaniem wiedzy na temat MMT (z ang. „Modern Monetary Theory”

  Znam angielski na wystarczającym poziomie, w tym słownictwo ekonomiczne. Proszę się też zbytnio nie zamartwiać moją ignorancją.
 • @nikander 20:07:18
  Co to awaturniczego temperamentu to włącza mi się wtedy, gdy ktoś nie potrafi uzasadnić mojego braku obiektywizmu. Oczekuję niewiele: argumentów.
 • @nikander 20:07:18
  Proszę to przedstawić dla czytelników w kilku najważniejszych punktach.

  Rozumiem, że jest Pan przeciwny kupowaniu obligacji skarbowych.
 • @rowszan 19:23:07
  "Pani myli niestety stopy procentowe z rezerwa obowiazkowa , wydaje mi sie iz autor cos pisal o jakiejs kindersztubie ekonomicznej czy cos takiego..."

  Dla pewności: pani nie myli...

  Ja wiedzy ekonomicznej nie czerpałam, niestety, od Autora, nad czym oczywiście teraz ubolewam.
 • @AgnieszkaS 19:50:24
  Aj, waj, a niektórzy sztukmistrze z Lublina to nawet stosują już w desperacji ujemne stopy procentowe! Gewałt się szykuje ! I to ogólnoświatowy!
 • @AgnieszkaS 19:33:55
  nie ma problemu , mysle iz wszystkim nam chodzi o dobto Nas , naszego kraju , postrzeganie sposobów osiagania tego dobrostanu jest dowolne . Biorac pod uwage doswiadczenie zyciowe , wyksztalcenie , jestem zniepokojony stosowanymi instrumentami fiskalnymi , bo pokazuja one , iz sytuacja jest bardzo zla , pole manewru sie skonczylo , czeka nas wzrost bezrobocia , ogromny skok inflacji , byc moze niepokoje spoleczne , to wszystko w obliczu mniej czy bardziej powaznej " pandemii " Ja i jak zrozumialem autor przezylismy juz raz koniecznosc chodzenia do sklepu z milionami w kieszeni . Wyklad o szkodliwosci inflacji na tym forum jest zbedny . Odnosze jednoczesnie wrazenie obserwujac informacje ekonomiczne ze swiata , iz jestesmy w obliczu jakis zmian w funkcjonujacym systemie , jest wielce prawdopodobne , ze opinie wyrazane przez Kmiecia maja pokrycie w rzeczywistosci , czas pokaze
  pozdrawiam
 • WPS
  A ty Józku naprawdę myślałeś, że PiS ma jakąś inną koncepcję rozwojową niż coraz większe zadłużanie kraju, czyli tak naprawdę nas wszystkich ?!
 • 5*
  Ale o tym cicho, sza!
 • @rowszan 20:21:50
  Mogę Panu napisać otwarcie, że sytuacja jest o wiele gorsza niż Pan myśli. Gospodarka oparta na usługach i turystyce (gospodarka USA, szczególnie Kalifornii) stacza się w dół z dnia na dzień w ogromnym pędzie.

  Maski na ochronę przed koronowirusem będą przekazane ośrodkom medycznym przez budowlańców, którzy używali je do tej pory jako sposób ochrony przed kurzem.

  Brakuje wszystkiego, a szczególnie tych artykułów, których produkcję bezmyślnie przeniesiono do Chin. Potwierdza to tylko, że Trump miał absolutną rację starając się ten proces odwrócić.

  Przez ostatnie dni widzę codziennie rano wypowiedzi prezydenta i innych przedstawicieli rządu, które w żaden sposób nie dają mi optymistycznego spojrzenia na przyszłość. Na zewnątrz jest dziwna pustka, jakby świat się zatrzymał. Mamy coraz więcej i więcej zarażeń wirusem.

  Następuje stopniowy upadek barów, restauracji, biur podróży, linii lotniczych, luksusowych sklepów itd. Jest to process globalny, a Polska nie jest odseparowaną wyspą. Jakieś działania muszą być przedsięwzięte. A jak będą one skuteczne, to trudno w tej chwili przewidzieć.

  Pozdrawiam,
 • @Kmieć 19:47:36
  Polecam zwrócić uwagę na aureolę głównej postaci.
  Wyrażona jest w dwóch kolorach: słonecznym i księżycowym, co jest metaforą metali (odpowiednio: złoto i srebro).

  Czy te metale mają coś (jakąś konkretną myśl) symbolizować?
 • @AgnieszkaS 20:58:58
  A po co ten pesymizm Jagienko?
  Macie z dziesięć cudownych lotniskowców, których wam zazdrości cały świat (co prawda ponad połowa stoi bezczynnie bo nie nadają się do pływania ale ładne są) wystawcie na sprzedaż. Może starczy na maseczki, papier toaletowy i takie tam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:36:10
  "...wystawcie na sprzedaż."

  Już chyba nawet wiem jaki płaszczak zostanie wybrany przez ambasadoressę do zgłoszenia się na "ochotnika"...
  Obym nie wykrakał, bo się poziom Bałtyku podniesie, Bełty trzeba będzie poszerzać, most Malme - Kopenhaga podnosić, nordstrimy głębiej wkopywać, Żuławy zabezpieczać. Tyle inwestycji... ;-)

  Ukłony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:36:10
  //Macie z dziesięć cudownych lotniskowców, [...] wystawcie na sprzedaż.//

  "Kiedy US będą zmuszone eksportować wszystko, co tylko nie jest przyspawane do ziemi żeby zrównoważyć deficyt handlowy, popyt na pierwszorzędne papierowe aktywa będzie wręcz astronomiczny, tak iż nawet ochronę policyjną będzie trzeba zastąpić wojskiem.
  https://zapodaj.net/images/8a9956236eb48.jpg"

  Świeże komunikaty o sytuacji zagrożenia lichwiarskim wirusem FED pod adresem:
  https://twitter.com/PlOutsider

  P.S. Te lotniskowce to można sprzedać na złom, do indyjskich stoczni-cmentarzysk.
 • "A pieniądze na KORONAWIRUS „popłyną” z obligacji"
  ---------------
  Skądś forsa popłynie i nawet wiadomo - kto za to zapłaci. Swoją drogą ta globalna, medialna oprawa tego świrusa w koronie zwiastuje nadejście jakiegoś nowego sk***ysyństwa, które ludzkości zamierza zafundować - światowy, czarci pomiot.
  Wniosek?
  Światowy, czarci pomiot nikogo bez powodu nie koronuje - i nie nadaje tej koronacji - medialnego wsparcia o takim rozmachu.
 • Nie rozumiem z czym autor notatki ma problem....
  "A pieniądze na KORONAWIRUS „popłyną” z obligacji"
  Primo... nie na żaden "KORONAWIRUS" , tylko na tzw. "płynność banków" czyli by dobrze funkcjonowały "gotówkowe pożyczki międzybankowe" . Gdy danemu bankowi brakuje gotówki a inny bank nie chce mu udzielić pożyczki gotówkowej, to skąd bank ma wziąć gotówkę na obsługę klientów ???
  I do tego NBP uruchomił mechanizm tzw. pożyczek repo - czyli gotówka za obligacje , co chyba jest dobrze wyjaśnione w anonsowanym przez autora linku..... https://m.bankier.pl/wiadomosc/Narodowy-Bank-Polski-uruchamia-skup-obligacji-7840875.html
  "- Wprowadzamy operacje zasilające banki w płynność, tzw. operacje repo. Dostęp do tych operacji będzie rodzajem ubezpieczenia na wypadek pojawienia się potrzeby zasilania banków w płynność. Tego typu działania podjęło już wiele banków centralnych."

  Z czym więc autor ma problem ??? :-O
  A może nie całkowicie rozumie jak banki działają i stąd te "problemy" ?? :-)
 • @adam54 16:28:24
  Takie instrumenty polityki pieniężnej jak repo i rewers repo nie wzbudziły we mnie żadnych emocji, bo były od wieków.
  Proszę przeczytać jeszcze raz notkę ze zrozumieniem a szczególnie ten akapit na który skierowałem światło.
  Acan widzę masz "problemy" więc obok tych kwestii przechodzisz do porządku dziennego.
  Jeszcze raz powtarzam: za próbę wykupu obligacji na rynku wtórnym prof, Belka miał sprawę w Trybunale Stanu.
 • @nikander 17:04:49
  Aj, waj…….
  "za próbę wykupu obligacji na rynku wtórnym prof, Belka miał sprawę w Trybunale Stanu."
  Podobnie.... skupowanie na wtórnym rynku zagranicznych długów PRL po znacznie obniżonych cenach, wynikających z niskich notowań długu przez FOZZ, też był wielki krzyk że to nielegalne :-)

  Cóż.... widać że w jednych czasach to co jest nielegalne, w innych czasach może być legalne , zgodnie z zasadą " na bezrybiu i rak ryba" :-)

  A może ma pan w zanadrzu jakieś rozwiązanie , by banki miały gotówkę by utrzymać "płynność" ?
  Moim zdaniem to wcale nie jest złe zagranie w stosunku banków, na zasadzie ...wy macie w skarpecie państwowe obligacji a nie macie gotówki... więc wy nam odsprzedacie obligacje, mu wam damy gotówkę.
  Po takiej operacji... wilk cały i owca syta :-)
 • @adam54 19:12:32
  a gdyby tak , Panstwo bylo wilkiem i odkupilo te obligacje ale za 50 % ich nominalu ???? Aj waj , gewalt

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031