Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
719 postów 7648 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Filary państwowości naszej (1 z 11)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wstęp do większej całości.

 

 

 1. Wstęp 3

 2. System państwa – naprawa polityki 5

 3. Ustrój gospodarczy – społeczna gospodarka rynkowa. 14

 4. Nowa architektura finansowa 20

 5. Narzędzia protekcjonizmu dydaktycznego 26

 6. Plan wyciągania Polski z niewoli zadłużeniowej 27

 7. Polska krajem wariantowego prawa gospodarczego. 33

 8. Nowa koncepcja podatków bezpośrednich. 38

 9. Nowy paradygmat ekonomiczny. 43

 10. Projekcja postulatów legislacyjnych 48

 11. Jeśli starczy nam wyobraźni. 52

1. Wstęp

       Niniejsze opracowanie zawiera najważniejsze obszary, które po­winny być ze szczególną starannością przemyślane i zreformowane, gdyż stanowią kościec naszego istnienia jako niepodległego bytu państwowego.

       Zwykło się przyjmować, że fundamentem państwa są zasady mo­ralne, z których powinna wypływać organizacja. W tym opracowaniu spra­wę postawimy odwrotnie, a mianowicie stawiamy pytanie: czy zapropono­wane rozwiązania organizatorskie będą sprzyjały kształtowaniu się społe­czeństwa przepojonego zasadami wspólnej odpowiedzialności za naszą przyszłość, poszanowania praw jednostki, sprawiedliwości oraz równych szans.

       Jeśli niektóre narody wyprzedziły nas w rozwoju cywilizacyjnym, to między innymi dlatego, że na pewnym etapie sięgnęły po rozwiązania niekonwencjonalne. Rozwiązania, które pozwoliły im w bardziej efektyw­ny sposób włączać posiadane zasoby do obrotu gospodarczego i budować dobrobyt obywateli oraz siłę państwa. Jeśli zatem niektóre rozwiązania wydadzą Ci się – Drogi Czytelniku – zbyt rewolucyjne to nie pytaj: a gdzie coś takiego stosują? - tylko zastanów się, czy są one sensowne i jakie mogą być ich dalekosiężne konsekwencje, jak będą przekształcały naszą świadomość, jak będą budowały nasze godne życie.

       Mówienie o jakichś filarach państwowości jest pewnym uproszcze­niem myślowym. Nie będzie to zestaw odrębnych rozwiązań, gdyż ilość wzajemnych interakcji pomiędzy systemem państwa, ustrojem gospodar­czym i architekturą finansową będzie tak mnoga, że scalą się one w jedną zwartą konstrukcję, w której każdy element będzie ważny. Zatem ich wy­dzielenie należy traktować jako wskazanie głównych obszarów reforma­torskich mających swe odbicie w konkretnych zapisach Konstytucji, o fun­damentalnym dla naszej państwowości znaczeniu. Wskażemy zatem na te zapisy Konstytucji, które ewidentnie psują nasz system państwa (art. 103 - który miesza kompetencje władzy ustawodawczej i wykonawczej, art. 104 – który ruguje wyborców z roli suwerena ), jak i te, które – deklaratywnie - są poprawne, jednak nie mają żadnego odzwierciedlenia w realiach go­spodarczych (art. 20, który deklaruje „społeczną gospodarkę rynkową”, oraz Art. 227, który reguluje sprawy emisji pieniądza)

       Zachęcamy, do stawiania spraw gospodarczych przed wszystkimi innymi. Na służbę zdrowia, oświatę, obronność, naukę, kulturę itd.. trzeba, po prostu, zarobić. Trzeba dysponować realną gospodarką, na którą składa się narodowy kapitał, własna technologia, własny management oraz lojalność konsumencka. Jednak wszystko to będziemy mieli dopiero, gdy nasz system państwa zagwarantuje nam wyłanianie do władzy ustawodawczej i wykonawczej spójne programowo i kadrowo ekipy zdolne wyłonić skuteczną władzę. Gdy demokratyczny akt wyborczy będzie zdolny budować autorytet władzy.

     Pozwalamy sobie przedstawić Państwu kilka propozycji, które – jak sądzimy – warte są przemyślenia.

Jeśli uważasz, że takie głośne myślenie o Polsce nie jest tylko „czczą umysłu zabawą” wyraź swoją opinie na portalu http://prawybory.net (możesz oddać głos na autora). Zapraszam także do budowy baz analitycznych wokół postulatów na portalu http://partia50plus.pl

KOMENTARZE

 • @nikander
  Głównym filarem jest Naród. Tylko dlaczego stałego miejsca przy stole dezyzyjnym nie ma demokracja. Wybory są demokratyczne czy polityczne ?
 • @Autor
  "Zachęcamy, do stawiania spraw gospodarczych przed wszystkimi innymi. Na służbę zdrowia, oświatę, obronność, naukę, kulturę"

  Co to za państwo bez Boga, bez wartości, bezduszna technokratyczna utopia. Nigdy na wojny nie zarabiano, finansowano je z emisji pieniądza, pożyczek. System emisji pieniądza jest naszą tajną bronią, tym można wiele nadrobić, moce produkcyjne, wytwórcze (i konsumpcyjne) Polski są znacznie większe. Wystarczy to nasmarować kasą z emisji i maszyna ruszy.

  Polska powinna być formalnie Królestwem Jezusa Chrystusa, ale tego Autor jak wiem nie popiera, za to woli się spierać o jakieś pierdoły. Droga do masonerii nwo podobnie jak obecnej bandy. Inne metody, cele te same, Polska bez Boga, bez wartości.
 • @Marek Kajdas
  To był tylko wstęp. Na resztę przyjdzie czas. Od klepania zdrowasiek są bęzzębne babki. Ja jestem inżynierem.
  Co do katolicyzmu to mam taki stosunek, że jest to smutna pamiątka po kilkunastu tumiltach i metodycznym wybijaniu zębów przez Bolesława Chrobrego za nieprzestrzeganie postu.
  Gdyby jeszcze biskup Jan Paweł Woronicz nie wyświęcił ruskiego cara na króla polski, to miałbym jakieś złudzenia.

  Ta rozmodlona tłuszcza, co to na NE się panoszy, niczego dobrego dla polski nie jest w stanie zdziałać. To bezjajowcy.
 • @goodness
  Rzecz w tym, ż jak posał C.K. Norwid "wielki z nas Naród a marne społeczeństwo". Naród w społeczeństwo przekształca organizacja - tylko i wyłącznie. Postaram się dać kilka przepisów kuchennych . Czy zostaną "kupione", to już inna sprawa. Może przynajmniej ktoś podyskutuje.
 • @nikander
  System papierowy, który próbujesz rozpowszechniać nie zdał egzaminu, tylko zaszkodził. Może jesteś politykiem a nie inżynierem. Ja jestem zwykłym człowiekiem. Widzę, że na bagnie chcesz coś budować, bez odsuszenia terenu.
  NALEŻY ZMIENIĆ POJĘCIE KTO JEST WŁAŚCICIELEM POLSKI a NIE WSPÓŁWŁASCICIELEM RP, skoro unia się rozleciała. To na początek.
 • @goodness
  Raczej napisałeś o tym co Cie boli niż o tym co tu wyczytać można. Mnie też to boli i proszę mi wierzyć, że będzie o tym więcej w następnych odcinkach.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  "To był tylko wstęp. Na resztę przyjdzie czas. Od klepania zdrowasiek są bęzzębne babki. Ja jestem inżynierem.
  Co do katolicyzmu to mam taki stosunek, że jest to smutna pamiątka po kilkunastu tumiltach i metodycznym wybijaniu zębów przez Bolesława Chrobrego za nieprzestrzeganie postu.
  Gdyby jeszcze biskup Jan Paweł Woronicz nie wyświęcił ruskiego cara na króla polski, to miałbym jakieś złudzenia.

  Ta rozmodlona tłuszcza, co to na NE się panoszy, niczego dobrego dla polski nie jest w stanie zdziałać. To bezjajowcy."

  Aha.
  To proponuję zapisać się do Palikota ferajny, podzielają takie poglądy. Ostro Waść pojechali podsumowując tysiąc lat Polski.
 • @Marek Kajdas
  {{ System emisji pieniądza jest naszą tajną bronią, tym można wiele nadrobić, moce produkcyjne, wytwórcze (i konsumpcyjne) Polski są znacznie większe. Wystarczy to nasmarować kasą z emisji i maszyna ruszy. }}

  Ciepło, ciepło - jesteśmy coraz bliżej "teorii normalności" ;)

  Wiedziałem od początku, że będzie Pan jej pierwszym sojusznikiem na NE, spośród tych którzy zareagowali niedowierzaniem w pierwszej chwili :)
 • @Freedom
  Zagadnieniom emisji pieniądza poświęcę odcinek 4.
 • @Marek Kajdas
  Przepraszam, ale my byliśmy chrystianizowani jeszcze za czasów państwa Wielkomorawskiego za sprawa Cyryla i Metodego. Katolicyzm to wprowadzała u nas swołocz, która zaczęła się tu panoszyć dopiero po bitwie pod Stubnem. U nas nie wybijano zębów w imieniu jedynie słusznej religii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031